Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 22.12.2012

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Günün ilk bölümünde cesaretiniz ve öfkenizle öne çıkabilirsiniz. İş ve sosyal hayatınızda sorumluluklarınızı yerine getirmek için hırsla hareket edebilirsiniz ancak planlı ve organize olmak size kazandırabilir. Akşam saatlerinden itibaren yeteneklerinizi kullanarak isteklerinize ulaşabileceğiniz ortamların yanı sıra maddi konularda güvence sağlayacak fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Bilinçaltınızda kaygı yaratan duygu ve düşünceler olabilir; üstesinden gelebilmek için hırsla hareket edebilirsiniz. Sizi öfkelendirmesine rağmen yaşanan bazı olaylara tepki vermeden sineye çekebilirsiniz. Akşam saatlerinde burcunuza geçen Ay kendinizi daha rahat ifade etmenize olanak sağlayabilir. İstediğiniz huzur ve konfora kavuşabilir; keyiflere daha fazla yönelebilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Sosyal ortamlarda yer alabilir; kendinizi ifade etmek ve hedeflediklerinizi gerçekleştirmek adına mücadele içine girebilirsiniz. Hırsla hareket etmeniz mutluluk yerine zarar getirebilir. Maddi manevi paylaşımlarda sizi huzursuz edecek gelişmelere karşı sabah saatlerinde dikkatli olmalısınız. Ancak akşam saatleri kendi içinize çekilmek ve dinlenmek adına rahatlatıcı olabilir.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Toplumsal konularda cesur ve mücadeleci tarafınızla öne çıkabilir; size engel yaratan konularla hırsla savaşabilirsiniz. Eşin, ortağın sizi kısıtlayan davranışları karşısında hedeflerinizden şaşmadan ilerleyebilirsiniz. Akşam saatlerinden itibaren istek ve beklentilerinizi gerçekleştirecek ortamı oluşturabilirsiniz. Arkadaşlar ve gruplar içinde huzurlu bir akşam geçirebilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Görüşlerinizde ısrarcı oluşunuz hırsla davranmanıza sebep olabilir. Yurtdışı, eğitimle alakalı işleriniz için daha planlı hareket etmelisiniz. Varolan sorunlarınızı çözmek yeni arayışlar getirebilir ancak girişim yapmak için bugün

  acele etmemelisiniz. Akşam saatlerinde sosyal hayatınız renklenebilir; işinize de yararı dokunacak ortamlarda yer alabilirsiniz. 

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Finansal konularda bazı endişeleriniz olabilir. Yeteneklerinizi kazanca çevirmek, çocuklarla ilgili sorumluluklarınızı yerine getirmek adına kaynak arayışına girebilirsiniz. Ancak bugün yeni girişimler yerine araştırma yapmak daha uygun olabilir. Akşam saatlerinden itibaren değişen koşullar size yeni kapılar açabilir; umutla hareket edeceğiniz fırsatları beraberinde getirebilir.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

İkili ilişkinizde yolunda gitmeyen sorunlar içten içe sizi huzursuz kılabilir. Ailenizden kaynaklı durumlar beraberliğiniz üzerinde etkili olabilir. Çatışmalara açık olduğunuzu bilmeli; yaşanacak gelişmeleri soğukkanlılıkla değerlendirmeye bakmalısınız. Akşam saatlerinden itibaren duygusal paylaşımlarda derinleşebilir; maddi konularda güvende olmak isteyebilirsiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Bugün hem iş hem sorumluluklar için fazladan gayret göstermeniz gerekebilir. Görüşleriniz doğrultusunda hırsla hareket edebilirsiniz; ısrarcı ve kararlı oluşunuz bazı çatışmaları da beraberinde getirebilir. Sağlığınıza özen göstermenin yanı sıra öfkenizi de kontrol altına almalısınız. Akşam saatlerinden itibaren ikili ilişkiler öne çıkabilir; huzur ve güven arayışında olabilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Çocuklarla ilgili gelişmeler sizi sorumluluklar çerçevesinde davranmaya mecbur bırakabilir. Aşk konularında günün ilk bölümünde beklentileriniz umduğunuz gibi geçekleşmeyebilir; hırsa kapılmanıza neden olabilir. Günün ilerleyen saatlerinde yaşantınızla ilgili bazı sorgulamalar yapabilir; yeni bir düzen kurmak için harekete geçebilirsiniz. Sağlığınıza özen gerekebilir.

           

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Kendi görüşleriniz doğrultusunda davranmak ve hareket etmek isteğindesiniz. Ancak eve, yerleşime veya aileye ait konuların getirdiği sorumluluklar olabilir; bu durum bir miktar sizi gerginliğe sürükleyebilir. Ancak akşam saatlerinden itibaren değişen ruh halinizle birlikte keyiflere ve aşka yönelebilirsiniz. Huzur, güven beklentinizi karşılayacak gelişmelerle karşılaşabilirsiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Bir yandan temkinli hareket etmek biryandan düşündüklerinizi gerçekleştirmek isteğiniz günün ilk saatlerinde çelişki yaşamanıza sebep olabilir. Kontrol dışında olabilecek gelişmelerin hırsınız sayesinde üstesinden gelebilirsiniz. Akşam saatlerinden sonra evi, aileyi daha fazla önemseyebilir; huzur bulmak adına içinize dönebilirsiniz. Bazı bitiş ve başlangıçlar yaşanabilir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Maddi konularda hedefleriniz için hırsla hareket edebilirsiniz. Var olan yeteneklerinizi gruplara veya arkadaş çevrenize kanıtlamak isteğiyle hareket edebilirsiniz. Ancak aranızda yaşanabilecek gerginliklere karşı dikkatli olmalısınız. Akşam saatleri ise daha huzurlu geçebilir; kardeşler ve yakın çevrenizle paylaşımlarda bulunabilirsiniz. İsteklerinizi açık ve net ifade edebilirsiniz.