Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 23.02.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Dışa dönük, iyimser bir ruh hali içindesiniz. Hayatın keyiflerini yaşamaya istekli ve aşktan yana da şansınızın açık olduğu bir gündesiniz. Çocuklarla beraber vakit geçirebilir; sanatsal faaliyetlere katılabilir; gezilere katılabilirsiniz. Uzun süredir görüşemediğiniz arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz. Kontrolünüz dışında gelişen durumlardan dolayı kimi zaman planlarınızda değişimler olabilir.

 

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Ev, gayrimenkul ve yerleşimle ilgili yeni düşünceler içinde olabilirsiniz. Tadilat yapmak, yaşadığınız mekanı güzelleştirmek veya dostları yuvanızda ağırlamak gibi planlarınız olabilir. Gelecekle ilgili hedeflerinizi sorguladığınız bir dönemdesiniz; hayale kapılmadan isteklerinizi sorgulayabilirsiniz. Arkadaşlar, bağlı olduğunuz gruplar içinde geçmişten gelen sorunlar tekrar karşınıza çıkabilir.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Kendinizi gerek düşünceleriniz gerek söylemlerinizle rahat ifade edebilirsiniz. Uzun zamandır almak istediğiniz eğitim veya çıkmak istediğiniz yolculukla ilgili yeni gelişmeler olabilir. Kendinizi ve yeteneklerinizi geliştirmek için harekete geçebilirsiniz. Kardeşler veya yakın çevrenizden sizi mutlu edecek haberler alabilir; beraberce keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

YENGEÇ: Maddi konular bugün gündemde önem kazanabilir. Lüks harcamalar yapabilir; keyiflerinize yönelebilir; paranızı belki savurganca kullanabilirsiniz. Daha önceden istediğiniz ancak fırsat bulamadığınız eğitim, yurtdışı yolculuklarla ilgili gelişmeler tekrar gündeme gelebilir. Hayat görüşünüzü ve geleceğinizi sorgulamanıza neden olan kişilerle tanışabilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Burcunuzdaki Ay kendinizi rahat ifade etmenize ve isteklerinizi yerine getirmenize olanak sağlamakta. Bugün neşeni, keyfiniz yerinde olabilir; arkadaşlarla veya sevdiklerinizle bir arada olmaktan mutluluk duyabilirsiniz. Ancak işle ilgili yolunda gitmeyen veya belirsiz durumlar kafanızı meşgul edebilir. Daha önce kaçırdığını düşündüğünüz fırsatların karşınıza yeniden çıkması günün sürprizi olabilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Bugün kendi içinize dönerek keyiflerinize ve sevdiğiniz kişiye zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Ancak yakınlarınızın sizden yardım talep etmeleri halinde her türlü desteğe de hazırsınız. İşbirlikleri ve ortaklıklarla ilgili sorgulama dönemindesiniz. Karşınıza çıkan teklifleri enine boyuna düşünmeden kabul etmemeli; imza atmamalısınız. Bekarsanız geçmişten gelen bir ilişki yeniden gündeme gelebilir.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

TERAZİ: Arkadaşlar ve gruplar içinde geçecek keyifli bir güne hazırlıklı olun. Sürpriz programlar yapabilir; kendinizi geliştireceğiniz ve pek şey öğrenebileceğiniz ortamlarda yer alabilirsiniz. Ancak gün içinde yapmış olduğunuz planlar değişkenlik gösterebilir; akışta kalarak gelişmelere uyum sağlamalısınız. Sağlığınızla ilgili geçmişte yaşadığınız şikayetler tekrar gündeme gelebilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

AKREP:

  İş ve sosyal hayatınız açısından oldukça aktif ve parladığınız bir gün olabilir. Kararlı ve kendinizden emin duruşunuzun etrafınızdakilerin üzerinde etkiniz olabilir. Aşk hayatınıza oldukça hareketlenebilir; geçmişte bıraktığınız kişilerin tekrar geri dönmesi sizi hayallere kaptırabilir. Sonradan vazgeçeceğiniz ilişkilere girebilirsiniz. Yaratıcı yönünüzün şu günlerde aktif olması sizi sanatsal alanda üretken kılabilir. 

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Yurtdışı, eğitim ve yolculuklarla ilgili size keyif verecek gelişmelere açıksınız. Akademik alanda kendinizi ortaya koyacağınız çalışmalar olabilir ve başarı elde edebilirsiniz. Ancak beklentilerinizi makul ölçülerde tutarsanız sonradan hayal kırıklığına uğramamış olursunuz. Ev, yerleşimle ilgili önceden düşünülmüş ancak uygulamaya konulmamış konular tekrar gündeminize gelebilir.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Duygusal paylaşımlarda kendi istekleriniz kadar karşınızdaki kişinin istekleri sizin için önem taşımakta. Kısa süreli de olsa ufak krizler yaşanabilir. Finansal konularda içinde bulunduğunuz durumla ilgili endişe taşımanıza rağmen keyiflerinizden vazgeçmeye de niyetli değilsiniz. Kardeş ve yakın çevrenizle ilgili geçmişte yaşanmış bazı konular yeniden gündeme gelerek çözüm beklemekte.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

KOVA: İkili ilişliler ve ortaklıklar odak noktanız olabilir. Karşınıza sizi etkileyecek özellikte kişiler çıkabilir. Keyif alacağınız beraberliklerin yanı sıra arkadaşlarla paylaşılacak güzel zamanlar da geçirebilirsiniz. Maddi konularda kurduğunuz hayallerin gerçekleşmemesi sizi hayal kırıklığına uğratmasın. Akışta kalmalı; gelişmeleri izlemek gelecekle ilgili kararları almanız adına olumlu olabilir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

BALIK: Gün içinde yapacaklarınızı planlarken keyiflerinize, sanatsal çalışmalara yer verebilirsiniz. İş ortamında kendi otoritenizi ortaya koyarken fazla yaptırımcı olmamaya özen göstermelisiniz. Bugünlerde karar alırken enine boyuna düşünmenizde fayda var zira yanılgılı durumlarla karşılaşama ihtimaliniz yüksek. Geçmişte yarım bıraktıklarınızı yeniden ele almak için fırsatlarınız var.