Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 23.11.2013

Koç 21 Mart - 20 Ni­san

Bugün neşeniz yerinde; hayatın size sunduğu keyiflere açıksınız. Sizi mutlu kılan faaliyetler içinde olabilir; sevdiklerinizle vakit geçirebilirsiniz. Yakın beraberlikler, çocuklarla ve arkadaşlarla olan ilişkilerinizde sürprizler ve bazı kadersel durumlar yaşayabilirsiniz. Ancak özgüveninizin yüksek oluşu bazen inatçı davranmanıza neden olabilir. Abartılı tepkilerden uzak durmalısınız.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Evde, aile yaşantınızda bugün bitiş ve başlangıçlar yaşanabilir. Bilinçaltınızda uyanan ve farkındalık yaratan durumlardan dolayı yeni düşünce ve isteklere sahip olabilirsiniz. Bu fikir ve duyguları çevrenizdekilerle paylaşabilir; içinizi dökebilirsiniz. Ancak ikili bu gelişme ikili ilişkilerde sorunlara ve gerginliklere sebep olabilir. Dikkatli olmalı; gerektiğinde karşılıklı tolerans göstermelisiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Bugün düşüncelerinizi özgüvenle ifade edebilir; aktif ve dinamik tarzınızla dikkatleri çekebilirsiniz. Kardeşlerinizle ortak alacağınız kararlar yakın bir gelecekte size hem fayda sağlayacak hem de güvenli yarınlar oluşturacaktır. Bağlı olduğunuz gruplarla birlikte çevre gezileri yapabilir; günün keyfini çıkarabilirsiniz. Farkındalık yaratacak seminer veya ekip çalışmalarına katılabilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Harcamalarınız bugün artabilir; kendi keyifleriniz için alış veriş yapabilirsiniz. Ayrıca yetenekli olduğunuz alandaki maharetinizle ön planda olabilir; kazanç dahi elde edebilirsiniz. Maddi manevi değerlerinizi sorgulatacak bazı kadersel gelişmelerin olması kimi zaman gereğinden fazla katı ve ısrarcı davranmanıza da sebep olabilir. Dengeleri iyi kurmaya gayret etmelisiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Burcunuzda ilerleyen Ay; sizi ön plana çıkarmakta. Özgüveninizin yüksek oluşu kendinizi rahat ifade etmenize neden olabilir. İstek ve arzularınızın peşinden heves ve kararlı bir şekilde gidebilirsiniz. Ev, aile ve kariyere dair kadersel gelişmelerde liderliği ele alabilirsiniz. Aşktan yana oldukça şanslısınız. Yaratıcı çalışmalara yönelebilir, hayatın keyiflerine varabilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Bilinçaltınızda bazı plan ve projeleriniz var. Bugünü planlamaya; kendinizi ve üzerinde çalıştığınız konuyu nasıl en iyi şekilde nasıl sunacağınıza dair ön hazırlıklara yapmaya ayırabilirsiniz. Eğitim, yolculuklar ve anlaşmaları içeren alanlarda yeni dönüm noktası olacak gelişmeler yaşanabilir. Maddi konularda yeni beklenmedik fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Bugün gruplar ve arkadaşlar içinde oldukça dikkat çekicisiniz. Duruşunuz ve tavrınızla göz doldurabilirsiniz. Yakın çevreniz, kardeş ve komşularla gireceğiniz dialoglarda fikir ve düşüncelerinizi güzel ifade edebilirsiniz. Ancak maddi konularda bazı dikkat edeceğiniz noktalar olabilir. Birkaç gün boyunca aklınıza koyduğunuz hedefinizden şaşmadan emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Sosyal hayatın içinde rahat tavırlarınızla ve kararlı tavırlar içindesiniz. Liderliğinizi ve gücünüzü ortaya koyacağınız gelişmeler sayesinde hem maddi hem manevi yönden kazançlar sağlayabilirsiniz. İkili ilişkilerden kaynaklı durumlar kadersel bazı dönüm noktalarına neden olabilir. İş hayatında ve özel hayatınızda sizi farkındalığa iten koşullar algılarınıza yenilik getirebilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Burcunuzdaki Güneş sayesinde iyimsersiniz ve enerjiniz yüksek. Geleceğe ümitle bakıyor; her türlü işin üstesinden geleceğinize inanıyorsunuz. Yurtdışı, eğitim ve yolculuklarla ilgili olumlu gelişmeler sizi daha da motive edebilir. Ancak bilinçaltınızı kurcalayan düşünceleri artık bir kenara bırakmanız; bir arınma yaşamanız gerekiyor. Bugünkü gelişmelerle bunu sağlayabilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Finansal konularda sizi derinden etkileyen durumlar olabilir. Yönetimi ele alarak yeni planlar yapabilirsiniz. Arkadaşlar ve gruplar içinden kaynaklı bazı durumlar özgüveninizi testten geçirebilir. Duygusal paylaşımlarda kendi isteklerinizde ısrarcı olmanız yeni gelişmelerin yanı sıra ufak çaplı krizlere neden olabilir. Risk almaktan çekinmemeli, iyimser olmaya gayret etmelisiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

İkili ilişkiler ve ortaklıkların sizi meşgul edeceği zamanlardasınız. Karşınıza sizi etkileyen hem de üstünlük kurmak isteyen kişiler çıkabilir. Onlardan edineceğiniz motivasyon ve olumlu enerjiler sayesinde sizde güne pozitif yaşayabilirsiniz. Ev, aile ve kariyere dair bazı kadersel gelişmeler olabilir. Yaratıcı konularda, düşünce bazında üretken olabilir; bu yeteneği ilişkilerinizi düzenlemek adına kullanabilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Bugün gerek özel hayatınızda gerek çalışma hayatınızda yönetimi ele almaktan çekinmeyecek; kararlı ve etkin olacaksınız. Size destek olan güçlü kişilerle yapacağınız işbirliği sayesinde daha gururlu olabilirsiniz. Sağlığınıza da olumlu etkisi olacak girişimlerde bulunabilir; keyifleri günlük yaşantınıza taşıyabilirsiniz. Eğitim, yurtdışı işlerini içine alan konulara yoğunlaşabilirsiniz.