Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 24.01.2013

Koç         21 Mart - 20 Nisan

Ev, aile ve duygusal konularda bazı bitiş ve başlangıçlar yapabilirsiniz. Duygusal olarak etkileyen ve geçmişi hatırlatan gelişmelerin gündeme gelmesi sizi fedakar ve hassas kılabilir. Hedefleriniz doğrultusunda ilerlerken hissi davranmak zorluğa neden olabilir ancak kendinizi yenilemek için radikal kararlar almanız gerekebilir.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Bugün alacağınız kararlarda duygusal davranabilir; gruplar içinde veya arkadaşlarınız için fedakarlıklar yapabilirsiniz. Bilinçaltınızda farkındalık yaratan gelişmeler sizi hassas kılmakla birlikte yaratıcılığınız üzerinde geliştirici olabilir. İş hayatınızda hedefleriniz önemli ve ailevi konularda yaşanacak olan strese dikkat.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Bugün finansal konularda kendinizi endişeli hissedebilir; kararlarınızı iç sesinizi dinleyerek verebilirsiniz. Kayıplar yaşanabileceği gibi beklenmedik kazançlar da gündeme gelebilir. Ailevi değerler ve duygusal yaklaşımlarınız geleceğinizi ilgilendiren girişimleriniz üzerinde ikilem yaratabilir. Gerçekçi ve mantıklı davranarak üstesinden gelebilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Burcunuzda ilerleyen Ay sizi kırılgan ve hassas kılmakla birlikte kendinizi rahat ifade etmenizi sağlayabilir. Sezgileriniz doğrultusunda ilerleyebilirsiniz. Maddi konularda hedeflerinizi yenilemenize neden olacak beklenmedik gelişmeler yaşanabilir; ani tepkiler verebilirsiniz. Akşam saatlerinde içsel gerginliğe karşı temkinli olmalı; ikili ilişkilerinize dikkat.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Bugün kendi içinize dönmek isteyebilir; endişelerinizi fazla büyütebilirsiniz. Ailenize ve sevdiklerinize olan düşkünlüğünüz fedakar davranmanızı gerektirebilir. İkili ilişkiler ve ortaklıkların size sunduğu fırsatları akılcı değerlendirmek için sezgilerinize başvurabilirsiniz. Ani tepki vereceğiniz gelişmeler karşısında kendinizi frenlemelisiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Çalışma hayatınızdaki hedeflerinizi gerçekleştirmek için grupların desteğine ihtiyacınız var. Günün ilk bölümünde anlayışlı davranmanıza rağmen gerek maddi gerek duygusal olarak sizi fevri davranmaya iten gelişmeler karşısında kendinize hakim olamayabilirsiniz. Aşk ile ilgili derinden etkileyen durumları sağduyunuzla çözebilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Aşk, çocuklar veya yaratıcı alandaki gelişmeler sizi toplumsal alanda veya iş hayatınızda öne çıkarabilir. Ailevi konulara, kariyerinize ve sizi derinden etkileyen olaylara bugün duygusal yaklaşabilirsiniz. İlişkiler adına ani ve beklenmedik durumlar sizi geçmişe taşımakla birlikte yenilenmenize ve değişiminize olanak sağlayabilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

İç dünyanız, ev ve ailevi konularda belirlediğiniz hedefleri gerçekleştirmek sizin için önemli olabilir. Derin duygularla bağlandığınız isteklerinizi yerine getirmek için harekete geçebilirsiniz. Beklenmedik gelişmelerin moralinizi bozmasına izin vermemelisiniz. Yurtdışı, eğitim, ile ilgili işlerinizde çıkan aksilikler üstesinden gelecek güce sahipsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Bugün maddi konularda endişe verecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Ancak yenilemekte olduğunuz düşünceleriniz veya yakın çevreniz finansal konularda karşınıza çıkan engelleri aşmanıza destek olabilirler. Çocuklar veya aşk hayatınızda beklenmedik gelişmeler duygusal olarak ufak krizler yaratabilir. Alternatif çözümler şart.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

İkili ilişkiler ve ortaklıklar gündeminizde önem kazanabilir. Karşınızdaki kişilerin alıngan ve hassas tavırları değerlerinizde ikileme düşmenize neden olabilir.  Maddi kazançlarınızda hedeflerinize ulaşmanız için işbirliğinde olduklarınızı ikna etmeniz gerekebilir. Ev, aileden kaynaklı beklenmedik gelişmeler sizi etkileyebilirsiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Hedeflerinize odaklısınız ancak iş hayatındaki yükler veya sağlık konularında yaşadığınız endişeler ilerlemenize engel olabilir. Ani alınan kararlar veya birden farkına vardığınız gerçekler sizi duygusal olarak etkileyebilir; huzursuz kılabilir. Düşüncelerinizi yenilemek, gelecekle ilgili olumlu düşünmek faydalı olabilir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Aşk hayatınızda duygularınıza hakim olmak bugün zor olabilir. Hayallerinizin peşinden giderken beklenmedik gelişmeler sizi alıngan davranmaya itebilir. Yaratıcı işlerde sezgilerinizi; çocuklarla alakalı konularda ise sağduyunuzu kullanmanız gerekebilir. Gizli yeteneklerinizi ortaya çıkararak artık değerlendirebilirsiniz.