Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 24.05.2013

Koç         21 Mart - 20 Nisan

Kendinizi rahatlıkla ifade edebilir, iletişiminizde başarılı olabilirsiniz. Yakın çevre, kardeş ve kuzenlerle ilişkilerinizde sizi mutlu edecek gelişmeler ve anlaşmalar yaşanabilir. Finansal konularla ilgili cesur ve risk içeren adımlar maddi konularda ki güven ihtiyacınızın sarsılmasına neden olarak gerilime yol açabilir. İlişkilerde derinleşme ihtiyacı hissedebilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Ekonomik konularla ilgili olumlu gelişmeler yaşanabilir. Ticari işbirlikleri ve anlaşmalar kazançlarınızın artmasını sağlayacaktır. Maddi manevi değerlerinizi ilişkiler vasıtasıyla geliştirebileceğiniz bir gündesiniz. Yakın ilişki de olduğunuz kişilerin risk içeren girişimlerini engellemeye çalışabilir, sahip olduklarınızı muhafaza edebilmek için mücadele edebilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Bugün hem ilişkilerde hemde yaşamınızı ilgilendiren konularda sizi mutlu edecek gelişmeler yaşanabilir. İstek ve beklentilerinizi ifade edebilir, başarılı iletişiminizle dikkatleri üstünüzde toplayabilirsiniz. Beraber çalıştığınız kişilerin alttan ve derinden gelen talepleri sizi huzursuz edebilir. Değişime ve dönüşüme zorlanmanız bilinçaltında gerilime sebep olarak ani kayıplara yol açabilir.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Gizli anlaşmalar ve kulisler hayatınızda önemli bir yer tutabilir. Beklemediğiniz yerlerden destek alabilir, kulağınıza gelen bilgileri iyi kullanarak olayları lehinize çevirebilirsiniz. Bugün sevdiklerinizle ilişkilerinizde çatışmalar yaşayabilirsiniz. Zevklerinizde ki ve sevgi anlayışınızda ki dönüşüm hedeflerinizi muhafaza etmenizi engelleyebilir.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

İçinde bulunduğunuz sosyal ve arkadaş grupları içinde neşeli ve uyumlu bir gün geçirebilirsiniz. Geleceğe dair hedef ve ideallerinizi paylaşarak, olumlu adımlar atabilirsiniz. Ticari faaliyetlerinizden kazançlar elde edebilirsiniz. Bugün girişimlerinizde bir duvara çarpmış hissi yaşayabilirsiniz. Ev ve aileye dair konularda risk almak istemeniz toplum tarafından engellenebilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Kariyerinizde size başarı getirecek olumlu gelişmeler yaşanabilir. Ticari işbirlikleri hedeflerinize varmanız için yolunuza açabilir. Toplum içinde uyumlu ve akılcı konuşmalarla saygınlığınızı artırabilirsiniz. Değişen ve dönüşen düşünce sisteminiz içinde bulunduğunuz gruplar tarafından muhalefete uğrayabilir. Yakın çevrenizle ilişkilerinizde çatışmalar yaşayabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Bugün yurtdışı, mahkemeler, eğitimler ve medyayla ilgili konularda olumlu gelişmeler yaşanabilir, işbirliklerinin desteğini alarak görüş ve düşüncelerinizi paylaşacağınız ortamlara girebilirsiniz. Ekonomik konularla ilgili risk içeren girişimlerinizde engellerle karşılaşabilirsiniz. Finansal kaynakların kullanımında dönüşüme direnmek kayıplara yol açabilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Finansal konularla ilgili olumlu gelişmeler yaşanabilir, kredi, vergi, sigorta, miras ve nafaka gibi girişimlerinizde destekler alarak hareket edebilirsiniz. Yaşamınızı yeniden organize etmek ve girişimlerde bulunmak istemenize rağmen karşınızdakilerin inatçı ve dönüşüme direnen tavrı çatışmalara yol açabilir. Tavır ve davranışlarınız muhalefetle karşılaşabilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Bugün anlaşmalar ve işbirlikleri için son derece uygun bir gündesiniz. Eşiniz, ortağınız ya da yakın ilişki de olduğunuz kişiler sizi de mutlu edecek girişimlerde bulunabilir, fikir alışverişleri işinize yarayacak gelişmelere yol açabilir. Fakat bilinç altınızda sizi huzursuz eden gelişmeler yaşanabilir. İş arkadaşlarınızın ya da akrabalarınızın uzlaşmaz tutumu çatışmalara neden olabilir.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Beraber çalıştığınız kişilerle uyumlu ve başarılı işbirlikleri geliştirebilirsiniz. Üstünde çalıştığınız proje ve anlaşmalar olumlu sonuçlanabilir, iş ortamınızdan gelişen ilişkiler sizi mutlu edebilir. Size keyif ve mutluluk veren değerlere sıkı sıkıya bağlı olmanız ve dönüşümü reddetmeniz geleceğe dair hedeflerinize varmanızı engelleyebilir, sevdiklerinizle çatışmalar yaşayabilirsiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Aşk ilişkilerinde olumlu gelişmeler yaşanabilir, kendinizi sevdiklerinize ifade edebileceğiniz, yeteneklerinizi kullanabileceğiniz bir gündesiniz. Entelektüel faaliyetler ve ilişkiler yaşamdan keyif almanızı sağlayacaktır. İş ve sosyal hayatınızda yeni ve bilinmeyen çalışmalar içine girerek risk almak isteyebilirsiniz fakat aileniz bu duruma karşı çıkarak sizi engelleyebilir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Evinizde tadilata ve dekorasyona kalkışabilir, yaşadığınız mekânı güzelleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Aile ilişkilerinde uyumlu ve paylaşımcı bir gün geçirebilir, yuva da sizi mutlu edecek toplantılar yapabilirsiniz. Bugün konuşmalarınızda dikkatli olmalısınız. Hayata bakış açınız dönüşmesine rağmen söylemlerinizde tutucu ve uzlaşmaz davranabilirsiniz.