Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 24.10.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Birkaç gündür işlerinizde karşılaştığınız belirsizlikler, kararsız haliniz sona eriyor. Ayrıca yaşantınızdaki hızlı tempo yavaşlıyor. Artık eve, aileye yönelebilir; duygularınızın etkisiyle hareket edebilirsiniz. Sevdiklerinize yakın olmak; onları korumak ve paylaşımlarda bulunmak isteyebilirsiniz. İşinizle ilgili ayın başında başlatmış olduğunuz girişimlerinizin son hamlelerini yapabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Yakın çevrenize, kardeşlerinize olan sevginizi ifade etmekten çekinmeyecek; birbirinizin istek ve ihtiyaçlarına duyarlı olacaksınız. Eşiniz ve sevdiğiniz kişiyle olan ilişkinizde sevgi sözcükleri bugün daha fazla yer bulabilir. Gün içinde yapacağınız görüşme, anlaşmalarda duygusal konuşmalar yapabilir; karşınızdaki kişilerle empati kurarak iletişim sağlayabilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Bugün maddi konularda endişeleriniz olabilir; kendinizi güvende hissetmeyebilirsiniz. İçinde bulunduğunuz koşullardaki dalgalanmalar finansal durumunuzu da etkileyebilir. Ancak yakınlarınızdan size maddi manevi destekler gelebilir.

  Birkaç hafta önce başlattığınız girişimlerle ilgili alacağınız olumlu haberler sizi duygusal olarak rahatlatabilir.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Burcunuzda ilerleyen Ay; sizi duygusal ve hassas kılmakta. Çevrenize ve yakınlarınıza korumacı ve anaç yaklaşımlar içinde olabilirsiniz. Aynı zamanda bir süredir bekletmekte olduğunuz veya karar vermediğiniz konularda harekete geçebilecek gücü de kendinizde bulabilirsiniz. Aşk hayatınızda, çocuklarla olan ilişkilerinizde olumlu gelişmeler gündeme gelebilir.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Kontrolünüz dışında ortaya çıkan durumlar sizi içten içe üzebilir ve yıpranmanıza neden olabilir. Kendi iç muhasebenizi yapmak için kendinizi çevrenizde kısa bir süre için soyutlayabilirsiniz. Evi, aileyi ve ilişkileri içine alan konulara duygusal yaklaşabilir ancak hassasiyetinizi gizleyebilirsiniz. Birkaç hafta önce başlattığınız işlerle ilgili henüz bir haber çıkmamış olması kaygıya neden olabilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Sosyal hayatınızda oldukça hareketli günler sizi bekliyor. Grup çalışmaları, faal olacağınız organizasyonlar ve yardım amaçlı kuruluşlar içinde yer alabilirsiniz. Ayrıca aileniz ve sevdikleriniz için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacak; onların mutlu etmek için çaba sarfedeceksiniz. Birkaç hafta önce başlatmış olduğunuz işleriniz, eğitim ve yolculuklarla ilgili olumlu gelişmeler olabilir.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Ailevi konular, eviniz ve sevdikleriniz bugünlerde gündeminizde olabilir. Onlara karşı korumacı davranabilir; destek verecek nitelikte hareket edebilirsiniz. Evinizle, gayrimenkulle ilgili etelediğiniz işleri yeniden ele alabilirsiniz. İş hayatında maddi konulardan kaynaklı gelişmeler endişe duymanız neden olabilir. Duygularınıza kapılarak karar almamalı; mantıklı düşünmeye çalışmalısınız.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

İçinde olduğunuz günlerde bir yandan kendinizi öte yandan hayattan ve gelecekten beklentilerinizi sorguluyorsunuz. Kendinizi geliştireceğiniz eğitimler, yolculuklar ve size yön gösterecek kişiler yeni bakış açıları kazandırabilir. Bir süredir üzerinde düşündüğünüz, uğraştığınız ancak öne çıkarmadığınız proje, çalışma veya kararı artık çevrenizdekilerle paylaşabilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Bugünlerde gözlerden uzak olmak isteyebilir; ileride yapacaklarınızın ön hazırlıklarıyla uğraşabilirsiniz. Ancak finansal konularda bazı endişeleriniz olabilir. Geçmişe ait bir borç, tahsil edemediğiniz alacaklar, eşin veya ortağın sizden talep edecekleri bugün sizi yıpratabilir; duygusal tepkiler vermenize neden olabilir. Ayrıca herkesten gizlediğiniz bir sırrınızı size yakın olan kişilerle paylaşabilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

İkili ilişkiler ve ortaklıklar gündeminizde önem kazanıyor. Karşınızdaki kişilerin duygusal tavırları veya endişeleri olabilir. İstek ve taleplerini sizinle paylaşmak ve yardım almak isteyebilirler. Ancak esnek davranarak ve empati geliştirerek içinde bulunduğunuz koşulları yönetebilirsiniz. Birkaç hafta önce gerek özel gerek iş hayatınızda başlattığınız girişimlerle ilgili gelişmeler var.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

İşe ve çalışmaya yöneleceğiniz bir süreçten geçmektesiniz. Konsantre olmakta zorlandığınız konularda size destek olan kişilerin olması sizi duygusal olarak rahatlatabilir. Ancak aile fertlerinden birinin veya sizin sağlıkla ilgili bir durumunuz kısa süreli endişeye neden olabilir. Ertelediğiniz veya fırsat bulamadığınız diyet, spora başlamak gibi niyetlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

 

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Sizi ilişkilerde harekete geçiren ve düşündüren etkiler altındasınız. Bir yandan endişeleri bir kenara bırakarak duygularınızı tüm hassasiyetiyle göstermek istiyor bir yandan da kuruntu yapıyorsunuz. Ancak bugün sevdiğiniz kişiyle, çocuklarınızla hislerinizi paylaşabilirsiniz. Birkaç hafta önce ortaklıklar ve finansal alanda başlattığınız girişimlerinizi yeni koşullar bir başka evreye taşıyabilir.