Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 25.03.2014

Koç 21 Mart - 20 Ni­san

Sorumlulukların getirdiği yüklerin altındasınız. İş ve sosyal hayatın içine yerine getirilmesi gerekenler bugün de sizi meşgul etmekte. Otorite konumundaki kişi ve kurumlarla ilgili işlerle karşınıza çıkan durumlar gerginliğe neden olabilir. Hızlı hareket etmeniz, çabuk karar almanız gerekebilir.  Girişimleri öğleden sonradan sonraki bırakmamalısınız zira  koşullar daha verimsiz olacaktır.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Bir yandan hırslarınız doğrultusunda hareket ediyor diğer yandan da sorumluluklarınızı yerine getiriyorsunuz.  Yoğun isteklerinizin geleceğinizi olumsuz etkilememesi için bugün sakin kalmaya çalışmanızda yarar var. Yurtdışı, eğitim ve hukuki konularla ilgili işlerde işbirlikçi tavrınızı korumalısınız. Önemli işleri öğleden sonraki saatlere kadar  tamamlamaya çalışmalısınız.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Bugün de finansal konulara odaklısınız. Sorumlulukların bilincinde davranmak işinizi kolalaştıracaktır. Otorite konumundaki kişilerle olan işbirliklerinde dikkatli ve uyumlu olmaya bakmalısınız zira gün ortasında sizi yoran ve gerginliğe iten durumlar söz konusu. Ayrıca duygusal paylaşımlarda hırslarınız ve beklentilerinizin yüksek oluşu var olan ilişkinizi olumsuz etkileyebilir.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

İkili ilişkiler ve ortaklıklarınız adına dikkatli ve temkinli olmanız gereken bir gün olabilir. Karşınızdaki kişilerin size uyguladıkları baskı bağlarınızı olumsuz etkileyebilir. Sabırlı davranmanızda fayda var. Ailevi konular, eve, gayrimenkule ait gelişmelerde bugün harekete geçmenizi gerektirecek ani gelişmeler yaşanabilir. Önemli kararları öğlene kadar olan zaman diliminde almaya bakın.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Hayatınızdaki yoğunluk devam etmekte. Üzerinde çalıştığınız projelerle ilgili yükler altındasınız. Öğlene kadar önemli görüşmeleri, anlaşmaları ve kararları almalısınız zira sonrasında koşullar sizi zorlayabilir; çözümsüz kalabilirsiniz. Gerek kendi gerek yakınlarınızın sağlığıyla ilgili durumlar da gündeminizde olabilir. Konusunda uzman kişilerle irtibata geçebilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Hayatın keyiflerine açıksınız. Sevdikleriniz, çocuklarınız ve yetenek gerektiren hobilerinizle daha ilgilisiniz. Ancak bu konudaki isteklerinizin yerine gelebilmesi için belli bir bütçe ve zaman yaratmak zorundasınız. Ayrıca yatırımlarınızı ve aile kaynaklarını doğru ve yerinde kullanmak ve yönetmeniz gerekmekte. İşbirlikçi tutum içinde olmak size fayda sağlayabilir. 

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Bitiş ve başlangıçlar içindesiniz. Eve, aileye ve yatırımlarınıza ait konular size meşgul etmekte. Geçmişte yarım bıraktığınız işler, sorumluluklar veya otorite konumundaki kişi ve kurumları içine alan durumlarla ilgilenmeniz gerekebilir. Önemli karar ve girişimleri öğle saatlerine kadar yapmanızda fayda var. Yaşayabileceğiniz aksiliklerde fevri olmak yerine işbirlikçi tavrınızı korumaya çalışın.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Önemli anlaşmalar yapabileceğiniz bir gün olabilir. Üzerinde çalıştığınız konuya hakim olmak size yardımcı olacak ve gücünüzü ortaya çıkarmanıza olanak sağlayacaktır. Ancak fazla hırslı davranmamaya dikkat edin. İş hayatınızda kontrol altına alamadığınız gelişmeleri işbirlikçi hareket ederek erteleyebilirsiniz. Girişimlerinizi öğle saatlerine kadar tamamlamaya bakmalısınız.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Kazançlarınız ve harcamalarınız bugün de önemini korumakta. Hedeflerinizi gerçekleştirmek için içinizde güçlü hisler olabilir. Hırslarınız doğrultusunda ilerlemek yerine geleceğinizi düşünerek hareket etmeniz daha yararınıza olabilir. Ayrıca gruplar, ekip çalışmalarında işbirliğinin ve uyumun bozulabileceği etkiler altınasınız. Sabrı ve temkini elden bırakmayın.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Halen burcunuzda ilerleyen Ay; sizi güçlü ve etkin kılmakta. Atacağınız adımları hesaplayarak atacağınız bir gün geçirebilirsiniz. Üzerinde çalıştığınız iş ve projelerle ilgili sorumluluklarınız artması sizi yükler altına alabilir. İşbirlikçi ve arabulucu olmak kariyer hayatınız açısından önem taşımakta. Önemli iş ve girişimleri öğle saatlerine kadar tamamlamaya bakmalısınız.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Sorumlulukların getirdiği yükler bilinçaltınızı kurcalamakta. Bugün otorite konumundaki kişi ve kurumlarla yaşanacaklar sizi zihinsel olarak bir hayli yıpratabilir. Yurtdışı, eğitim, hukuk ve medyayı içine alan konulardaki gelişmelerde işbirlikçi bir tavır içinde olmanızda yarar var zira işler kontrolünüzden çıkabilir. Öğleden sonraki koşullar çözümsüzlük içerebilir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Hedefleriniz ve projeleriniz önemini bugün de korumakta. Gruplar, ekip çalışmaları içinde sorumluluklarınız ve hırslı halinizle dikkatleri çekebilirsiniz. Ayrıca geleceğe yönelik finansal kaynaklarınız, yatırımlarınızla ilgili önemli gelişmeler gündeme gelebilir. İşbirlikçi tavrınızı koruyarak ilerlemek sizin lehinize olabilir. Önemli işlerinizi tamamlamaya ve kararları öğlene kadar almaya bakın.