Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 26.02.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Hayallerin yanı sıra gerçeklerin de önem kazanacağı bir gündesiniz. İş hayatınızla ilgili yapmış olduğunuz girişimler artık netleşebilir; beklediğiniz haberler bugün size gelebilir. Çalışma koşullarınızdaki yoğunluk sizi daha planlı ve programlı davranmaya yöneltmenin yanı sıra bazı isteklerinizden fedakarlık etmenizi de gerektirmekte. İlişkilerle ilgili hayal kırıklıklarına dikkat.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

İdeal aşkı aramaktasınız; bir süredir gözlemlediğiniz duygularınız sonucunda artık bir karar alabilecek durumdasınız.

  Arkadaş çevrenizden biriyle yeni bir ilişkiye yelken açabilir veya bu isteğinizden vazgeçebilirsiniz. Hedeflerinizle ilgili başlatmış olduğunuz girişimleriniz sizi pek tatmin etmese de belli bir düzende ilerlemekte. Arkadaş çevrenizden ve grup çalışmalarından ay boyunca destek alabilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

İş hayatında değişken ve sizi fedakarlığa yönelten koşullar içindesiniz. Beklentilerinizin farkındasınız ve gelişmelerin istediğiniz yönde ilerlememesinden dolayı artık bir karar vermeniz gerekebilir. Gelecekte kararınızı değiştireceğinizi veya pişman olacağınızı bile bile bir girişimde bulunabilirsiniz. Sosyal çevrenizden tanışacağınız biriyle ufukta yeni bir beraberlik görünüyor.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Yurtdışı, eğitim ve yolculuklarla ilgili başlatmış olduğunuz girişimler için düzenli çalışmanız gerektiğinin artık bilincindesiniz. Sizi yolunuzdan çeviren durumlar olsa dahi azimle ilerleyebilirsiniz. Yarım bıraktığınız konuları yeniden ele alabilir; üstünden bir kez daha çalışabilirsiniz. Aşka bakışınız duygusal ve hayalci olmakla birlikte beklentilerinizin gerçekleştireceğinizden kuşkunuz olmasın.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Finansal konularla ilgili karar aşamasındasınız. Borç ve alacaklarla ilgili sizi fedakarlığa iten gelişmeler karşısında tepkileriniz hayalci ve risk alır nitelikte olabilir. Sonradan hayal kırıklılığına uğramamak için beklentilerinizi yüksek tutmamalısınız. Ay boyunca kredi, prim ve ortak paralardan yana yeni koşullarla karşılaşabilirsiniz. Fırsatları gerçekçi bir bakış açısıyla değerlendirmelisiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

İlişkiler ve ortaklıklar adına alacağınız kararlarda karşınızdakilerin etkisi ve payı büyük olabilir. Sizden destek talep edenlere özveri, hassasiyet ve hizmet duygusuyla yaklaşabilirsiniz. Karşıt burcunuzda ilerleyen Venüs önümüzdeki ay beraberlikler, maddi konularda tek başınıza hareket edemeyeceğinizi, hayallere kapılabileceğinizi ve gelişmeler karşısında akışta olacağınıza işaret etmekte.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Bilinçaltınızı kurcalayan bir ilişki veya beklediğiniz bir haberle ilgili bir sonlanma yaşayabilirsiniz. Gerçekçi düşünerek sizi hayale sürükleyen beklentilerinizden vazgeçebilir veya erteleyebilirsiniz. İş hayatında hem keyif alarak hem de kazanç sağlayarak yapacağınız işler gündeme gelebilir. Önümüzdeki bir ay boyunca sağlılığınızla ilgili olumlu gelişmeler var.

          

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Aşk hayatınızda sizi ikileme düşüren konularda artık bir karar vermeniz gerekebilir. Önceden denenmiş ilişkilerin size eski heyecanı vermediğinin bilincine varabilir; yeni aşklara yelken açabilirsiniz. Hayalinizdeki biriyle tanışma şansınız oldukça yüksek.

  Grup ve arkadaş çevrenizle yaşadığınız olumsuzluklar artık sona ermekte. Hedeflerinize daha odaklı ilerleyebilir; gerçekleri göz ardı etmeyebilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Bir süredir düşündüğünüz ve araştırma yaptığınız iş, ev, yerleşimle alakalı konularda netleşebilirsiniz. Eşin, dostlarınızın ve ailenizin de desteğini alarak karşınıza çıkan fırsatları değerlendirebilir ve kararınızı verebilirsiniz. Çalışma koşullarınız yorucu da olsa evinizde sevdiklerinizle birlikte yaşayacağınız keyifli zamanlar ve alacağınız mutluluk sizi motivasyon kaynağı olacaktır.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Sürüncemede kalmış anlaşmalar, eğitim ve yolculuklarla ilgili hayallerinizi gerçekleştireceğiniz bir sürçtesiniz. Koşullar tam olarak istediğiniz gibi olmamakla birlikte artık uygulamaya geçmek için karar alabilirsiniz. Kardeşler, yakın çevrenizle anlayışa, karşılıklı fedakarlığa dayalı ilişkiler geliştirebilir; birbirinizin yardımına koşmaktan kaçınmayabilirsiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Kazançlarınızla ilgili yeni kararlar aşamasında olduğunu şu günlerde gelir ve giderlerinizi iyi hesaplamalısınız. Prim alacaklarınız, ortak paralarla ilgili olumlu gelişmeler beklemektesiniz. Daha önce onaylanmamış kredilerle ilgili başvurularınız olumlu sonuçlanabilir. Yetenek ve yaratıcılığınızı gerek iş gerek aşk hayatınızda olumlu kullanabilir; çevrenizdekileri etkileyebilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Burcunuzda gerçekleşen Dolunay ve Balık burcundaki Venüs ikili ilişkiler ve ortaklıklara oldukça fazla vurgu yapmakta. Kendi istek ve hayallerinizden yola çıkarak hareket edebilirsiniz. Aşktan yana bir küskün bir barışık giden ilişkinizle ilgili yeni gelişmelere açıksınız. Karşıdan gelen eleştirileri kendi adınıza olumluya ve lehinize çevirmek sizin elinizde.