Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 27.02.2014

Koç         21 Mart - 20 Nisan

Sorumluluklarla geçen birkaç günün adından daha rahat nefes almaya başlıyorsunuz. Gruplar, dernekler ve ekip çalışmaları zamanınızı alabilir. Bir süre önce kaçırdığınızı düşündüğünüz işlerle ilgili yeni fırsatlar çıkabilir veya çözmediğiniz konularla ilgili yeni değerlendirmeler yapabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

İş ve sosyal hayatın içinde görünür olacağınız günler. Geleceğinizi ilgilendiren girişimler, ekip çalışmaları, toplumsal faaliyetler sizi oldukça meşgul edebilir. Geçmişte elinizden kaçırdığınız iş, anlaşma, sözleşmelerle ilgili geri bildirimler alabilir; yarım bıraktığınız eğitimle ilgili geri dönüş kararı alabilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Haberleşme, bilgi alış verişi, hukuk ve yurtdışı işler gündeminizde yoğunluk kazanıyor. Bir süredir üzerinde çalıştığınız projeleri yeniden ele alabilir; düzeltmeler yapabilirsiniz. Yeni teknikler deneyerek, teknolojiyi kullanarak veya farklı yollarla hedefinize ulaşma imkanınız var. Gözden kaçırdıklarınızın karşınıza çıkması hayata bakışınızda etkili olabilir.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Finansal konular gündeminizde önem kazanıyor. Yaşayacağınız ufak gelecekle ilgili size yeni farkındalıklar kazandırabilir. Ortak olduğunuz gelirler, eşin veya ailenin parasından yararlanamadığınız veya bir süre önce kaybettiğinizi düşündüğünüz fırsatlar yeniden karşınıza çıkabilir. Duygularla hareket etmek yerine akılcı davranmak kazandırabilir.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

İkili ilişkiler ve ortaklıklara dair yeni bir süreç başlıyor. Henüz tam emin olamadığınız ancak ümit vaad eden gelişmeler söz konusu. Karşınızdaki kişilerle yapacağınız bilgi paylaşımları, alacağınız öneriler kimi zaman zıt düşünce ve fikirler ufkunuzu açabilir. İşbirlikçi davranarak geleceğinizle ilgili önemli sayılabilecek adımlar atabilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

İş ve günlük hayatınız hareketleniyor; farklı bir şeyler yaratma peşindesiniz. Çalışmalarınızda yeni teknikler kullanabilir; iş veya ev ortamınızı günün koşullarına uygun hale getirmek isteyebilirsiniz. Gruplar içinde yapılacak proje ve faaliyetler ilginizi çekebilir; birlik beraberlik içinde ilerleyebilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Aşk, sevgi ve hayatın keyiflerine yakınsınız. Sürünceme de kalmış ilişkinizle ilgili farkındalık kazanacağınız gelişmeler olabilir. Sorgulamalarda bulanacağınız konuşmalar yapabileceğiniz gibi bazı duyumlar almanız da mümkün. Ayrıca farklı yöntemler deneyerek yaratıcılık gerektiren uğraşlar da ilginizi çekebilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Yenilenmeler içindesiniz. Aileniz, eviniz içinde yaşananlar şu günlerde sizin için öncelikleriniz arasında. Bitişler yaşanabileceği gibi geleceğe yönelik atacağınız adımların ön hazırlıklarınızı yapıyorsunuz. Ruhunuzun derinliklerine inebilir; beklentilerinize dair sorgulamalar yapabilirsiniz. Gayrimenkulle alakalı bir konuda kardeşlerle fikir alış verişlerinde bulunabilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Düşüncelerin getirdiği karmaşadan dolayı zihniniz çok yoğun. Geçmişte çözüme ulaşmamış konularla ilgili müzakereler yapabilirsiniz. Kardeş ve yakın çevrenizden alacağınız bilgi ve önerileri dikkate almanızda yarar var. Ayrıca ertelediğiniz bir yolculuk, eğitimle alakalı durumuzu yeniden gündeminize alabilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Birkaç gün kazançlarımızla alakalı gelişmeler önem kazanıyor. Alacak, borçlarla müzakere ve revizyonlar mümkün. Gruplar, ekip çalışmalarından elde edeceğiniz gelirlerle ilgili görüşme, anlaşmalar yapabilir veya sunumda bulunabilirsiniz. Ayrıca yetenekli olduğunuz alanların üzerine eğilebilir; kazanca çevirmenin yolları üzerinde çalışma ve eğitim alabilirsiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Burcunuzda ilerleyen Ay; sizi girişimci kılmakta; kendinizi daha rahat ifade etmenize zemin hazırlamakta. İçsel olarak sorguladığınız ve bir kanaate vardığınız duygu ve düşüncelerinizi söylemekten çekinmeyeceksiniz. İlişkilerden yana var olan pürüzleri ve sorunları çözmeye yönelebilir; ilkeleriniz doğrultusunda bağları yeniden kurmak isteyebilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Kendi içinize çekildiğiniz bir dönemden geçiyorsunuz. Beklenmedik şekilde yaşanacak olaylar bilinçaltınızda kalmış düşüncelerle ilgili farkındalık kazandırabilir. Ayrıca yaratıcı olduğunuz alanda kendinizi geliştirebileceğiniz esin ve ilhamı ruhunuzun derinliklerinde hissedebilirsiniz. Maddi konularda aniden çıkan fırsatlar sizi araştırmaya ve kapsamlı değerlendirmeler yapmaya yöneltebilir.