Yazarlar

Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın

Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın

astrofiber@stargazete.com

Günün Burç Yorumları - 27.07.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Hareketli bir güne uyanmaktasınız. Burcunuzdaki Ay sizi olumlu etkilerken bir yandan özgüvenin getirdiği aşırılıkları da beraberinde getirmekte. Bugün isteklerinizin peşinden heves ve kararlılıkla gidebilir; arzularınızı gerçekleştirmek için kıyasıya mücadele edebilirisiniz. Evde, ailevi konularda sizi güç savaşlarına çeken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Azminizle üstesinden gelemeyeceğiniz yok gibi.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Bilinçaltınız oldukça hareketli. İç dünyanızda geçmişte sizi rahatsız etmiş konularla hesaplaşabilirsiniz. Ancak düşüncelerinizi kafanızda büyütmemeye ve kendinizi yıpratmamaya bakın. Önümüzdeki birkaç gün yaşanacaklara müdahale etmekte zorlanabilirsiniz. Yurtdışı, eğitim, yolculuklar gündeminizi meşgul etmekte. Kardeşlerle ilgili meseleler sizi bazı içsel güç savaşlarına yöneltebilir.

  

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Hedeflerinizin önem kazandığı ve kararlılıkla mücadele ettiğiniz günlerdesiniz. Arkadaş ortamınız hareketlenebilir; gruplar ve ekip çalışmaları önceliğiniz olabilir. Aile içi meselelerin, finansal konuların da önemli olması sizi kimi zaman duygusal kimi zaman da gerçekçi davranmaya itebilir. Kendi değerinizi ortaya çıkarmak için bir mücadele içine girebilir; yeniden yapılanmak isteyebilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Sosyal hayatın içinde lider, yenilikçi tavrınız veya tek başına göstereceğiniz mücadelelerle gündeme gelebilirsiniz. Eşten, ortaktan veya karşınızdaki kişilerden göreceğiniz baskılar sonucunda alınganlığınız artabilir; kendi istekleriniz doğrultusunda ilerleme ihtiyacınızı daha da abartabilirsiniz. Gerçekçi değerlendirmeler yapabilirseniz bu etkileri kendinizi yeniden keşfetmek adına olumlu kılabilirsiniz.

  

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Hayata kendi gözlerinizden bakmakta ve değerlendirmelerinizi bu bağlamda yapmaktasınız. Ancak kontrol altında tutmakta ve yönlendirmekte zorlandığınız durumlarla karşılaşma olasılığınız yüksek. Bilinçaltınızda sizi huzursuz eden ailevi konular, ev, gayrimenkule ait sorunlarınız olabilir. Bugün yurtdışı, eğitim ve yolculuklarla ilgili alacağınız haberler sizi biraz olsun neşelendirebilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Finansal konular, ailevi sorunlar sizi duygusal olarak etkilemekte ve sizi mücadeleci kılmakta. Ortak olduğunuz gelirler, eşin parasıyla ilgili bugün yeni gelişmeler gündeme gelebilir. Bu durum sizi bir yönüyle huzursuz ederken bir yandan da yeni çözüm yolları üretmenize yol açabilir. Bugün arkadaşlarınızla birlikte geçmişi yad edebilir; gizliyi saklıyı paylaşabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Karşıt burcunuzdaki Ay ikili ilişkiler, ortaklıklar ve işbirliklerine vurgu yapmakta. Karşınızdaki kişilerle birlikte aynı fikirde olmak ve ortak hedef doğrultusunda davranmakta zorlanabilirisiniz. Ev, aile ve gayrimenkule dair konularda bazı kararsızlıkların yanı sıra içsel gerilimde yaşayabilirisiniz. Ancak yenilik ve farkındalık getirecek düşünce ve fikirlere açık olmanız size uzun vadede kazanç getirebilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

İş yaşantınızda, gündelik hayatınızda hareketli koşullar içindesiniz. Tek başına karar almak veya bireysel davranmak istemenize rağmen size engel çıkaran durumlarla karşılaşabilirisiniz. Ancak biraz çabayla üstesinden gelebilecek güce ve azme sahipsiniz. Düşünce dünyanızda bazı küskünlükler ve kırgınlıklar yaşadığınız şu dönemde gerçekçi düşünmeli; duygularınıza yenilmemelisiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Aşk hayatınızın, çocuklarla iletişinizin oldukça hareketlendiği günler içindesiniz. Hayatın keyiflerine açık olduğunuz kadar risklere de açıksınız. Düşünmeden alacağınız kararlar veya girişimler olabilir. Gerek finansal konularda gerek duygusal paylaşımlarda güdüleriniz ve hevesle hareket etmeniz sorunları da beraberinde getirebilir. Dikkat. Harcamalarınızda kontrollü olmaya çalışın.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Evde, aile içinde ve gayrimenkullerle ilgili konularda yeni gelişmeler olabilir. Başlangıçlar yapabileceğiniz gibi bazı sonlandırmalar da gündeme gelebilir. Eş, ortak veya işbirliği içinde olduğunuz kişilerin sizi rahatsız eden davranışlarıyla karşılaşabilirsiniz ve aranızda güç savaşları yaşanabilir. Karşınızdakilerin duygusal beklenti içinde olması gerilimi arttırabilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Fikir ve düşüncelerinizde oldukça rekabetçi ve kararlısınız. Düşünmeden vereceğiniz sözlere ve ağzınızdan çıkacak laflara bugün dikkat etmelisiniz. Bugün yakın çevre ve kardeşlerle ilgili yaşanacaklar sizi daha da hareketli kılabilir. Bilinçaltınızı kurcalayan ailevi, duygusal ve kariyere dair meselelere şu sıralar çözüm bulmanız zor görünüyor. Sabırla beklemeye çalışmalısınız.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Maddi manevi değerlerinizin ön planda olduğu bir gün geçirebilirsiniz. Fevri davranışlar, fazla düşünmeden alacağınız kararlar sizi etkileyebilir. Sevdiğiniz kişiye duygularınızı açabilir hatta abartılı ilgi gösterebilirsiniz. Finansal konularda ise sizi sıkıştıran ve beklenmedik durumlarla mücadele etmek için alternatif çözümler üretmeniz gerekebilir. Gruplar içinde güç savaşlarına ve rekabete açıksınız.