Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 27.09.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

İş ve özel hayatınıza dair sorumlulukları üstlenmek, ailenizi korumak ve kollamak isteyebilirsiniz. Fakat çalışma ortamınızdan kaynaklanan zorunluluklar kendinizi baskı altında hissetmenize neden olabilir. Daha önce yaşanmış sorunlar tekrar ortaya çıkarak, aile içinde kırgınlıklara yol açabilir. Ani kararlar alarak, işbirliği içinde olduğunuz kişilerle beraber harekete geçebilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Bugün yazılı ve sözel anlaşmalar, işbirlikleri gündeme gelebilir. Yakın ilişki de olduğunuz kişilerle uzun vadeli girişimlerde bulunabilir, işbirliklerinden destek alabilirsiniz. Fakat görüş ve düşüncelerinize karşı oluşan muhalefet kendinizi baskı altında hissetmenize neden olarak, fikirlerinizi değiştirmenizi gerektirebilir. Daha önce çalıştığınız projelerde tekrar yer alabilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Maddi ve manevi değerlerinizle ilgili girişimlerin hız kazandığı bir gündesiniz. Alacaklarınızı toplamak, elinizde ki paraları ya da yatırımları muhafaza etmek için çaba sarf edebilirsiniz. Gelir kaynaklarınızın artması için uğraşabilirsiniz ama kredi ve borçların üstünüzdeki baskısı gerilimi artıracaktır. Keyifleriniz ve sevdikleriniz için yaptığınız harcamaların ödemelerinde zorlanabilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Burcunuzda hareket etmeye başlayan Ay; kendinizi ifade etmeniz için gereken fırsatları da beraberinde getirecektir. Yeteneklerinizi ve yaratıcılığınızı açığa çıkarmak için destekler alabilirsiniz fakat karşınızdakilerin sizi engellemeye ve yolunuzdan çevirmeye çalışacağını unutmamalısınız. Aile ilişkilerinde geçmiş sorunların tekrar konuşulması kırgınlıklara yol açabilir.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Bugün olayları kontrol etmekte zorlanabilir, kadersel gelişmeler karşısında kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Geçmişteki dedikodular ve kulisler tekrar gündeme gelebilir ama bu sefer daha bilinçli ve akılcı davranarak krizleri çözebilirsiniz. Yine de kırgınlıklar devam edecektir. Sizi kararlarınızdan döndürmek için yoğun muhalefetle karşılaşabilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Sabah saatlerinde iyicil ve şefkat yüklü duygular içinde olabilirsiniz ama günün ilerleyen saatlerinde olaylar hızlanabilir. Geleceğe dair hedeflerinizi gerçekleştirmek için yakın çevrenizden destek alabilir, kişisel gelişiminizi sağlayacak eğitimler ya da yolculuklar planlayabilirsiniz. Fakat yeteri kadar risk almamanız, finansal konumunuz veya sevdikleriniz sizi engelleyebilir.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Bugün hayatınızı ilgilendiren konularda önemli kararlar almak ve girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz. İş ve sosyal hayatınızda göz önünde olabilirsiniz fakat özel hayatınızdan kaynaklanan sorumluluklar üstünüzde baskı yaratabilir. Ekonomik konularla ilgili karşınıza çıkan fırsatları değerlendirerek gelirlerinizi artırabilirsiniz. İlişkilerde gerilim yaşanabilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Bugün çevrenizdekilerle iletişim kurmakta zorlanabilir, görüşlerinize karşı gelişen muhalefetle baş etmek zorunda kalabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınızla girdiğiniz çatışmalar kırgınlıklara ve alınganlıklara yol açsa da siz kararlılığınızı muhafaza etmeye devam edebilirsiniz. Geçmişten kaynaklanan sorunların çözümünde gizli ilişkilere ve kulislere başvurabilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Derin duygusal paylaşımlarda bulunabileceğiniz bir gündesiniz. Sezgilerinizin çok yüksek olması gizli düşmanlarınıza karşı başarı sağlamanızı sağlayabilir. Fakat ekonomik konularla ilgili yaşanan dönüşümler üstünüzde baskı hissetmenize neden olabilir. Risk alarak yöneleceğiniz girişimler finansal konularla ilgili krizlere yol açarak hedeflerinize varmanızı engelleyebilir.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Bugün karşınızdakilerin duygularına kulak vermek ve onlarla empati kurmak zorunda kalabilirsiniz. Ortak hareket ettiğiniz konularda taleplerinizi fazla bastırıyor olmanız, yakın ilişki de olduğunuz kişilerin alınmasına neden olabilir. Daha önce gündeme gelen kariyer fırsatlarıyla tekrar karşılaşabilirsiniz ama artık daha fazla mücadele etmeniz gerekebilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Üstleriniz sizi desteklese de gizli düşmanlarınızın çalışma ortamınızda krizler yaşamanızı sağlayabilir. Sizin bilginizin olmadığı konular üstünüze yüklense bile daha önceki tecrübelerinize dayanarak sorunları çözebilirsiniz. Beraber çalıştığınız kişilerle aranızda kırgınlık olabilir, anlaşmalar veya iletişim bir anda gelişen olaylardan dolayı kesilebilir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

saatlerinde sevdiklerinizle olan ilişkileriniz derinleşebilir, onlar için her türlü fedakarlığı göze alabilirsiniz. Fakat günün ilerleyen saatlerinde finansal zorluklar duygularınızı açığa çıkaramamanıza ve gerginliğe neden olabilir. Hem sezgilerinizin çok güçlü olması hemde aynı görüşü paylaştığınız kişi ve grupların desteğini alarak baskılara karşı koyabilirsiniz.