Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 28.02.2013

Koç         21 Mart - 20 Nisan

Bugün ilişkiler ve ortaklıklar alanında önemli kararlar alabilirsiniz. Karşınıza size sabır gösteren adil ve bilge kişiler çıkabilir; sizi uzun vadeli girişimlere ve projelere yönlendirebilir. Öğleden sonra elinizdeki işleri tamamlamaya vakit ayırabilirsiniz. Akşam saatlerinde duyguların derinliğine kendinizi bırakabilirsiniz. Ortak gelirleri içeren konularda stratejik ve planlı davranmaya çalışmalısınız.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

İş hayatınızda otorite konumundaki kişilerle ortak bir zeminde buluşmanız zor olabilir. Diplomatik olmalı, alttan almaya çalışmalısınız. Günlük uğraşlarda düzen, hizmet ve organizasyonlarda sorumluluklar alabilirsiniz. Akşam saatlerinde ikili ilişkilerde sizi duygusal olduğu kadar hırslı davranmaya itecek gelişmeler gündeme gelebilir. Finansal konularda karşı tarafa bağlı kalabilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Çocuklardan kaynaklı durumlar elinizi kolunuzu bağlayabilir; sorumluluklarınızın bilince davranmanız gerekebilir. Aşk hayatınızla ilgili uzun vadeli kararlar alabilir; yeteneklerinizle alakalı girişimlerde bulunabilirsiniz. Aile gelirlerinin kullanımında ortaklarla bir hareket etmek zorunda kalabilirsiniz. Akşam saatlerinde takıntı yapacağınız konulardan uzak durmalı; sağlığınıza önem vermelisiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Bugün ev, gayrimenkul ve ailevi konularda sizi sorumluluk alamaya zorlayan gelişmeler yaşanabilir. Yeni başlangıçlar gibi bazı sonlanmalar da olabilir. Ruhunuzun derinliklerine inerek kendinizi sorgulayabilirsiniz. Sevgi, aşk ve çocuklarla alakalı girişimleriniz için akşam saatlerini beklemelisiniz zira koşullar sizden yana olacaktır. Duygusal alanda derinlik söz konusu. 

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Eğitim, yolculuklar ve anlaşmalar bugün zihninizde önemli yer tutabilir. Kardeşlerle ilgili sorumluluklar alabilir veya onların davranışlarından ve uyumsuzluklarından olumsuz etkilenebilirsiniz. Akşam saatlerinde ev, gayrimenkul, ailevi konulardaki gelişmeler duygusallığınızı arttırabilir. İlişkilerinizde maneviyat kadar maddi paylaşımların da oluşu planlı ve stratejik hareket etmeyi gerektirebilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Bugün finansal konularda yeni ve uzun vadeli kararlar alabilir; anlaşmalar yapabilirsiniz. Bir süredir yaşadığınız kısıtlı şartları değiştirmek ve fırsatları olumluya çevirme çabasıyla hareket edebilirsiniz. Akşam saatlerinde hedeflerinize ve çalışmalarınıza konsantre olabilir; eğitim, bilgi alış verişi ve iletişim temalarına odaklanabilirsiniz. Sezgilerinizi mantığınızla harmanlayabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Bugün kendinizi yalnız ancak güçlü hissedebilirsiniz. İkili ilişkilerde sınırlarınızı yeniden çizebilir; yeni bir dönemin başında olduğunuzun bilinciyle davranabilirsiniz. Uzlaşmacı yönünüzü ön planda tutmanız size fayda sağlayabilir. Gün ortasında elinizdeki işleri tamamlamaya yönelmeli; finansal konularda alacağınız kararları ve girişimleri akşam saatlerinden itibaren yürürlüğe koymalısınız.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

İkili ilişki, anlaşma ve işbirliklerini içeren konularda kendinizi geri planda tutabilir; düşüncelerinizi saklayabilirsiniz. Otorite konumundaki kişiler ve kurumlarla gözlerden uzak önemli görüşmeler yapabilirsiniz. Kariyerinizde etkili olacak kararları bugün almamalısınız. Akşam saatlerinde burcunuza geçen Ay ile kendinizi daha rahat ifade edebilir; hedeflerinizin peşinden istikrar ve hırsla gidebilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

İçinde bulunduğunuz projelerde sorumlulukların yanı sıra bugün bazı engellerle karşılaşabilirsiniz. Alacağınız riskleri iyi hesaplayarak ilerlemeye çalışmalısınız zira kontrol dışı gelişmelere ve gizli düşmanlıklara açıksınız. Akşam saatlerinde içinize dönebilir; kendinizi huzurlu hissetmenizi sağlayacak manevi konulara yönelebilir; dua edebilir, meditasyon gibi çalışmalar yapabilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

İş hayatınızın yönünü belirleyecek bir gün geçirebilirsiniz. Sizden üst konumdaki kişilerle önemli görüşme, anlaşma veya fikir alış verişlerinde bulunabilirsiniz. İlişkilerinizde engellerle karşılaşabileceğiniz gibi sorumluluk almaya da meyilli olabilirsiniz. Akşam saatlerinde gruplar içinde etkin olabilir; hedefleriniz için üstü kapalı ve manipülatif davranışlar gösterebilirsiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Gelecekte kariyerinize katkısı olacak çalışmalar yapabilir; finansal konuları içeren görüşmelere katılabilirsiniz. Erken saatlerde eğitim, medya, yurtdışı ile olan işlerinizde engellerle karşılaşabilirsiniz Ancak koşulları iyileştirmek için yapacağınız çaba boşuna olabilir. Akşam vakti koşulların olumluya dönmesiyle gücünüzü ve kararlılığınızı daha fazla iş ve toplum hayatında gösterebilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Finansal konular, ortak yatırımların değerlendirilmesi ve kullanılması bugün zorluk kaynağı olabilir; sizi gerçekçi davranmaya ve yeni kararlara götürebilir. Duygusal paylaşımlarınızda uyumlu davranamayabilirsiniz; beklentileriniz karşılanamayabilir. Akşam saatlerinden itibaren görüş ve düşüncelerinizi daha tutkulu ifade edebilir; yurtdışı, medya, eğitimle alakalı sizi yenileyen haberler alabilirsiniz.