Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 28.02.2014

Koç 21 Mart - 20 Ni­san

Sabah saatlerinde bağımsız ve bireysel davranma eğiliminiz otorite konumundaki kişilerin engellerine takılabilir. Maddi konulardaki sıkışık durumunuz gelecekte yapacaklarınızı ve hedeflerinizi yeniden gözden geçirmenize neden olabilir. Ancak önemli karar almak için zamanlama uygun değil. Girişimlerinizi birkaç gün sonra başlatmanızda fayda var.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

İş ve sosyal hayatınızı ilgilendiren gelişmeler devam ediyor. Sabah saatlerinde isteklerinizin ve girişimlerinizin eşiniz, ortağınız veya sizden üst konumdaki kişilerce engellenmesi memnuniyetsizlik yaratabilir. Ancak ilerleyen saatlerde bunu aşacaksınız. Bir süredir yolunda gitmeyen işleriniz veya üzerinde çalıştığınız projeler artık daha ilerleyebilir zira Merkür bugün düz hareketine geçiyor.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Yönetici gezegeniniz Merkür nihayet bugün düz hareketine geçiyor. Bir süredir yaşamakta olduğunuz belirsizlikler artık çözümlenebilir. Sabah saatlerinde işiniz veya sağlığınızdan kaynaklı nedenlerden dolayı yurtdışı, eğitim ve yolculukları içine alan konularda sorunlar, kısıtlanmalar yaşayabilirsiniz. Sonrasında engelleri aşacak olmanız sizi rahatlatacaktır.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Bilinçaltınızı kurcalayan, huzursuzluklar yaratan düşünce ve duyguları artık geride bırakmak üzeresiniz. Sabah saatlerinde sorumlulukların getirdiği yükler maddi durumunuz üzerinde etkin olabilir. Otorite konumundaki kişilerle veya ortaklarınızla aranızda soğukluklar yaşanabilir. Günün ilerleyen bölümünde ise daha anlayışı olacağınız ve empati geliştireceğiniz koşullar sizi bekliyor.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Karşınızdaki kişilerle sabah saatlerinde işbirliği yapmakta ve anlaşma sağlamakta zorlanabilirsiniz. Kendinizi ifade etme çabanızın boşa gittiğini düşünebilirsiniz. Evden, aileden gelen sorumluluklar ise sizi yorabilir. Günün ilerleyen zamanları daha duygusal olacağınız bir sürece girebilir, ortaklıkların, ilişkilerin maddi manevi yönüyle daha fazla uğraşabilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

İş ve uğraşlar daha fazla vaktinizi alırken iki ayağınızı bir pabuça sokan durumlarla karşılaşma riskiniz var. Günün ilk saatlerinde engeller ve kısıtlamalar sizi yorabilir; ekip çalışmaları, yetiştirilmesi gerekenler sizi meşgul edebilir. Akşamüstü karşıt burcunuza geçen Ay; sizi ilişkilerde daha duygusal kılacak; empati geliştirme ihtiyacı duyacaksınız. Eşe, ortağa anlayışlı davranmanız gerekebilir.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Günün ilk saatlerinde kısıtlanmışlık hissi ve sorumluluklar her zamanki neşenizi gösterememenize neden olabilir. Yaratıcı yönünüzü kullanmakta zorlanabilirsiniz. Bir süredir aklınızı kurcalayan ilişkilerle ilgili düşüncelerinizi artık daha net anlayacağınız ve ifade edeceğiniz bir süreç nihayet başlıyor. Akşam saatlerinden sonra başkalarına yardım ve hizmet edeceğiniz koşullar içine girebilirsiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Evde, ailede size sorumluluk getiren kısıtlanmalar ve engellerle karşılaşabilirsiniz. Ayrıca iş hayatınızda otorite konumundaki kişiler veya finansal konular sizi baskısı altına alabilir. Ancak günün ilerleyen zamanlarında bunları aşacak; hayatın keyiflerine daha yakın duracaksınız. Aşk, çocuklar ve eğlence adına yeni koşullar var. Var olan düşüncelerinizin değiştirecek gelişmeler olabilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık 

Sabah saatleri iletişime dair konular adına sorunlu geçebilir. Sizi engelleyen ve sorumluluk yükleyen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz. Öğleden sonra değişen koşullar sizi daha anlayışlı olmaya itebilir. Evde, ailede fedakarlık gerektiren durumlar veya bazı karmaşalar yaşanabilir. Bir süredir sürüncemede olan konular bitebilir.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Sabah saatlerinde maddi manevi değerleriniz yine ön planda ancak yetenekli olduğunuz alanlarda bazı testlerden geçmeniz söz konusu. Otorite konumundaki kişilerden kısıtlanma v engeller görebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde değişen enerjiler daha zihinsel konulara yöneleceğinize işaret ediyor.  Yakın çevre ve kardeşlerle olan bağlarınıza dikkat etmelisiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Bugün iş ve sosyal hayatın sorumlulukları baslı hissetmenize neden olabilir. Sizden üst konumdaki kişilerle aranızda gerginlikler yaşanabilir. Kendi değerinizin size verilmediğini düşünebilirsiniz. Günün ikinci bölümünde maddi konularda bazı belirsizlikler ve karmaşa gündeme hakim olabilir. Akışta kalmaya çalışmalı; yeni girişimlerden uzak durmalısınız zira koşullar net değil.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

İç huzursuzluğunuz devam etmekte. Özellikle sabah saatlerinde yaşanacaklarda pek kontrolü sağlayamayabilir; engellerle karşılaşabilirsiniz. Hukuk, eğitim ve yolculuklarla ilgili alanlarda sorunlar olabilir. Akşam saatlerinde burcunuza geçen Ay ile birlikte kendinizi daha rahat ifade edeceğiniz zamanlar başlıyor. Burcunuzda gerçekleşecek Yeniay’a değin hiçbir girişimde bulunmamanızda fayda var.