Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 29.03.2014

Koç 21 Mart - 20 Ni­san

Yarın gerçekleşecek Yeniay öncesi içsel bir dönemdesiniz. Bugün duygularınızı anlamaya, tartmaya yönelebilir; hisleriniz eşliğinde hareket edebilirsiniz. Güçlü sezgileriniz sayesinde olayları derinlemesine görebilir ve değerlendirebilirsiniz. Bazı sonlandırmalar içinde olmanız istikrarsız davranmanıza neden olsa bile daha kalıcı adımlar atabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Gruplar, ekip çalışmaları ve arkadaşlıklar adına hareketli bir gün olabilir. Toplumsal konularla ilgilenmeye meyledebilir; karşılık beklemeden ve fedakarca yerine getireceğiniz görevler alabilirsiniz. Diğer yandan da yaşamakta olduğunuz zihinsel karmaşa nedeniyle bir süredir üzerinde çalıştığınız proje ve işi kısa bir süre için bir kenara bırakabilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

İş ve sosyal hayatınızdaki yoğunluk sizi fedakarca çalışmaya yöneltebilir. Zihninizi karıştıran durumlar veya aldığınız bilgilerin net olmaması ileriye yönelik adım atmanızda kararsızlığa ve hayal kurmanıza neden olabilir. Ancak sezgilerinizi güçlendiği bir dönemdesiniz unutmayın. Gerekli anlarda iç sesinize dinleyebilirsiniz. Yeni girişimler için Yeniay’ı beklemenizde yarar var. 

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Hayat yönünüzü belirlemekte zorlanacağınız bir iki gün geçirebilirsiniz. Duygusal yoğunluğun yüksek oluşu kararlarınızı hislerinize alabileceğinize işaret ediyor.  Ayrıca net olamayan koşullar içinde oluşunuz vazgeçişlere ve bazı fedakar davranışlarda bulunmanıza neden olabilir. Akışta kalarak ilerlemeye bakmalı; Yeniay ile birlikte harekete geçmelisiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Duygusal paylaşımlarda yoğunluğun arttığı, finansal konuların sizi belirsizliğe sürüklediği bir süreçten geçmektesiniz. Sakin olmalı ve akışta kalmalısınız zira bugün alacağınız kararlar sizi ileriye götürmek yerine geriye gitmenize sebep olabilir. Yarın gerçekleşecek Yeniay ile birlikte hızlı adımlar atabilecek ve hedeflerinize daha yakınlaşabileceksiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Karşınızdaki kişilerin tutumu sizi belirsizliğe ve fedakarlığa sürükleyebilir. Alacağınız bilgilerin net olmayışı sizin de planlarınızın aksamasına ve iki arada kalmanıza neden olabilir. İçinde bulunduğunuz koşulları zorlamamalı; akışta kalmalısınız. Yarınki Yeniay; maddi konularda yeni bir sürecin başlangıcına işaret etmekte. Daha hırslı ve rekabetçi olacaksınız.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Bugün koşulların değişkenlik ve belirsizlik içermesi ruh haliniz ve günlük planlarınıza da etki edebilir. Daha önce söz verdiğiniz işleri yapmakta zorlanabilir; zihinsel dağılmalar yaşayabilirsiniz. Ancak bir yandan da duyarlılığınız artmakta. Yakınlarınızın ihtiyaç duyduğu şefkati ve ilgiyi onlardan esirgemeden verebilir; yerine göre kendinizden fedakarlık edebilirsiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Duygularınızın yoğunlaşması yaratıcılığınızın atmasına olanak sağlıyor. Yetenekli olduğunuz konulara eğilebilir ve sanatsal değeri yüksek çalışmalar yapabilirsiniz. Ayrıca aşka, sevgiye dair idealist ve hayalperest yaklaşımlarınız olabilir. Çocuklarınızla ilgili bir süredir var olan bir konu artık tamamlanabilir. Yeniay; iş hayatının sizi daha fazla meşgul edeceğinin göstergesi.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Evde, ailevi konularda veya kariyerde beklentiler içindesiniz. Hayallerinizin gerçekleşmesini erteleyecek gelişmelerle baş etmeniz gerekebilir. İçinde bulunduğunuz koşulların belirsizliği kararsız kalmanıza, fedakarlıkta bulunmanıza veya bir şeyleri sonlandırmanıza neden olabilir. Yarın gerçekleşecek Yeniay, yatırımlarınız, çocuklarınız ve aşkta size yeni bir dönemi başlatacaktır.

Oğlak  23 Aralık - 20 Ocak

Bugün çevrenizdekilerle duygusal bağlar kurabilir; artan hassasiyetiniz ve duyarlılığınız sayesinde karşınızdakilere empati geliştirerek yaklaşabilirsiniz. Bazı konularda yaşadığınız belirsizlikleri aşmak için sezgilerinize ve iç sesinize kulak vermeniz yerinde olacaktır. Kardeşlerle alakalı durumlar fazlasıyla gündeminizde olabilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Finansal konular, kazançlarınız sizi oldukça fazla meşgul edebilir.  Karşınıza çıkan fırsatlara fazla anlam ve değer yükleyerek idealize edebilirsiniz. Bu yüzden alacağınız kararlar bugün sizi pek tatmin etmeyebilir hatta karmaşaya yaşamanıza neden olabilir. İyisi mi şimdilik durum değerlendirmesi yapın, kararları yarın gerçekleşecek olan Yeniay’ a kadar erteleyin. 

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Burcunuzda ilerleyen Ay ve diğer gezegenler sizi hayalperest kılmakla birlikte odaklanma sorunu getirmekte. Sizi huzursuz ve mutsuz eden şeyleri bırakmak isteyebilir; adeta bir kaçış içinde olabilirsiniz. Duygu ve düşüncelerde yaşadığınız karmaşa ikili ilişkilerinize de yansıyabilir; kendinizi yanlış ifade edebilirsiniz. Yeniay ile birlikte daha rahatlayacak ve kararlı olacaksınız.