Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 29.10.2013

Koç         21 Mart - 20 Nisan

Birkaç gündür yaşadığınız çoskulu ruh haliniz yerini duygusal olarak huzursuz ve belirsizliklerin olduğu koşullara bırakıyor. Sorumluluklarınızın peşinden gidecek, birikmiş ilerinizi toparlamaya çalışacaksınız. Fazla eleştirel olmak yıpranmanıza neden olabilir. Maddi manevi paylaşımlarda önümüzdeki günlerde atacağınız adımların detaylı planlarını ve ön hazırlıklarını yapabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Eviniz, ailenizle ilgili konuları artık bir kenara bırakıyor; yüzünüzü size keyif verecek gelişmelere ve hayatın size sunacağı yeniliklere dönüyorsunuz. Sabah saatlerinde koşullar belirsizlik ve yanılmalar içerse dahi ilerleyen saatlerde isteklerinize daha rahat ulaşabilirsiniz. İkili ilişkiler ve ortaklıklarda zihninizi kurcalayan düşüncelerinizden bahsederken bazı zorlanmalar yaşayabilirisiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Bitiş ve başlangıçlar içindesiniz. Ruhunuzun derinliklerinde sizi huzursuz kılan duygu ve düşünceler bugün sizi etkisi altına alabilir. Ancak çözüm üretmek ve yeni koşulları yaratmak için gereken bilgiye ve güce sahipsiniz. İşinizin geleceğiyle ilgili atacağınız adımları iyice belirleyebilir; araştırmalar yapabilirsiniz. Hayat düzenimizde değişime neden olacak gelişmeleri akılcı değerlendirmelerden geçirebilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Bugün zihinsel olarak oldukça aktifsiniz. Sizi huzursuz eden konuları dile getirmekten çekinmeyecek; çözüm arayışına gireceksiniz. Ayrıca yakın çevre, kardeşler ve komşularla alakalı yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Var olan iletişim şeklinizi gözden geçirerek yeni paylaşımlar içine girebilirsiniz. Çıkacağınız yolculuklar, başlayacağınız bir eğitim sizin için geliştirici olacaktır.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Bugün maddi manevi değerlerinizi gözden geçirebilir; hesaplı davranabilirsiniz. Size kazanç sağlayacak girişimlerin ön hazırlıklarıyla ilgilenebilir veya kendi yeteneklerinizi ortaya çıkaracağınız faaliyetlere katılabilirisiniz.  Ev, aile meselelerinde sizi huzursuz eden konularla ilgili yeni gelişmeler olabilir. Bugünlerde araştırmacı olmanızda ve temkinli hareket etmenizde yarar var.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Burcunuzda ilerleyen Ay; kendinizi rahat ifade etmenize; duygusal ilişkilerde istediklerinize kavuşmanıza zemin hazırlıyor. Ancak bir yandan da her zamankinden fazla sorumluluk alamaya, titiz ve detayları hesaplayarak hareket etmenize neden oluyor. İş ve özel hayatınızda atacağınız yeni adımların ön hazırlıklarıyla uğraşabilirisiniz. Yakın çevreniz ve arkadaşlarınızdan destek bulabilirisiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Bilinçaltınızda sizi huzursuz kılan ve kararsızlık yaratan düşüncelerle dolusunuz. Bir yandan mantıklı davranmaya çalışıyor diğer yandan kuruntu yapıyorsunuz. Maddi konular veya duygusal paylaşımlarda yeni bir süreci başlatmak istiyor ancak harekete geçmekte zorlanıyorsunuz. Bugün ileride yapabileceklerinizle alakalı ön hazırlıklara başlayabilir; planlar kurabilirsiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Gruplar içinde, arkadaş çevrenizde oldukça popülersiniz. Yoğun bir iletişim trafiği yaşayabilir; çevrenizden beğeni ve ilgi görebilirisiniz. Ancak size yapılan bazı eleştirilerde olabilir veya siz kendi öz eleştirinizi yapabilirisiniz. Geleceğinizle ilgili önemli kararları almadan önce bu görüşleri de değerlendirmeye almalı; aceleyle girişimde bulunmak yerine temkinli ilerlemelisiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Toplumun gözü önündesiniz. Gerek düşünceleriniz gerek yaşam şeklinizle dikkatleri çekiyorsunuz. Kendinizi ifade etmekte zorlandığınız bu süreçleri yıpranmadan geçirmeye bakmalı; akılcı ilerlemeye çalışmalısınız. Kontrolünüz dışında gelişebilecek olaylara temkinli yaklaşmanızda ve risklerden uzak durmanızda fayda var.  Maddi konularda planlı olabilirseniz kazançlı çıkacağınız bir sürecin başındasınız.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Hayata bakışınızı yenilediğiniz, hedeflerinizin peşinden ilerlediğiniz günlerdesiniz. Yurtdışı konular, yabancılarla olan ilişkiler, eğitim ve medya alanında yoğun bir temponuz olabilir. Geleceğiniz için alacağınız kararları gerçekçi gözlerle değerlendirmelerden geçirdikten sonra uygulamaya başlamak niyetindesiniz. Ancak sabah saatlerinde size hayale sürükleyen beklentiler geliştirebilirisiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Maddi konularda planlı programlı olma zorunluluğu titiz çalışmanıza ve detayları önemsemenizi gerektirebilir. İş ve sosyal hayatınızda sizi zorlayan konularla ilgili araştırmalar yapabilir; çözüm üretmek için harekete geçebilirsini. Duygusal paylaşımlarda takıntılar geliştirebileceğiniz bir dönemdesiniz. İlişkinizi korumak ve kriz yaşamamak adına mantıklı davranmaya gayret etmelisiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

İkili ilişkiler ve ortaklıklar gündeminizde...Karşınızdakilerin sizi eleştiren tavırları karşısında siz de kendinizi çeki düzen vermek isteyebilirsiniz. Gelecekteki konumunuzu belirleyecek kararlarınızı gözden geçirebilir; derin analizler yapabilirisiniz. Yurtdışı konular, eğitim ve medya ile alakalı işleriniz için işbirlikleri kurabilirsiniz. Hedeflerinize ulaşabilmek için kendinizi geliştirecek bilinçtesiniz.