Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 30.07.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Finansal konularda sizi istikrarlı olmaya yönelten koşullar içindesiniz. Yaşadığınız sıkışmışlık hissini üzerinizden atabilir; bir süredir üzerinde ısrarla durduğunuz konularda bugün kararlarınızı daha rahat alabilirsiniz. Ancak ev, aile ile beklenmedik gelişmeler sizi duygusal olarak yorabilir. Günün diğer bölümünde eldeki işerle uğraşabilir; eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Burcunuzda ilerlemekte olan Ay kendinizi daha rahat ifade etmenize yardımcı olurken bir yandan da aşırı ısrarcı hareket etmenize neden olmakta. Bugün yakın çevre, kardeşlerle yaşanacak durumlarda duygusal olurken mantığınız da devrede. Beklettiğiniz anlaşama, yolculuk ve eğitimle ilgili kararları almak için uygun bir süreçtesiniz. Ancak bilinçaltınızı kurcalayan düşünceler yıpratabilir.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Bilinçaltınızdaki huzur ve güven arayışı sizi içten içe meşgul etmekte. Birkaç gündür yaşadığınız sıkışmışlık hissini üzerinizden atmanıza az kaldı. Maddi konularda planladığınız işlerinizi yapmak için harekete geçebilirsiniz. Ancak temkini elden bırakmamanızda yarar var gibi görünüyor. Düşünmeden atacağınız adımlara dikkat etmeli; akşamüzerine kadar girişimlerinizi tamamlamalısınız.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Arkadaşlar, gruplar içinde keyifli zamanlar geçirebilir; yetenekleriniz, güzelliğiniz ve güvenilirliğinizle beğeni kazanabilirsiniz. Hedefinizde olan projeleri uygulamak için uygun günler içindesiniz. Akşamüzerine kadar olan zamanı lehinize kullanabilirsiniz. Ancak iş ve sosyal hayatta beklenmedik anda karşınıza çıkan durumlara dikkat etmeli; ani tepki vermekten ve bireysel davranmaktan kaçınmalısınız.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

İş ve sosyal hayatınızda huzur, güven ve maddi konular halen gündeminizde. Ancak bir önceki güne göre bugün koşullarınız daha akıcı olabilir; daha rahat ilerleyebilirsiniz. Bilinçaltınızı kurcalayan ev, ailenizle ilgili durumlarda önemli gelişmeler söz konusu. Duyguların verdiği fevrilikle karar almaktan kaçınmalı; enine boyuna tartmalısınız. Maddi konulardaki planlarınızı uygulama aşamasındasınız.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Yurtdışı, eğitim ve yolculuklarla ilgili planlarınızı uygulamaya geçirebilirsiniz. Sağlam adımlarla ilerleme isteğiniz birkaç gündür sizi bazen engeller nitelikteydi. Maddi konularda geleceğiniz düşünerek hareket etme zorunluluğu içinde oluşunuz keyif ve konforunuzu etkilemekteydi. Ani bir kararla tavır değişikliği yapabilir; finansal durumunuzu düzeltecek girişimlerde bulunabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Finansal konular sizi bir hayli yormakta; istikrarlı ilerleme isteğiniz gerek duygusal gerek zihinsel olarak huzurunuzu kaçırmakta. Bugün alacağınız bilgiler doğrultusunda artık bir karara varabilir; beklettiğiniz işlerinizde bir girişimde bulanabilirsiniz. İş ve sosyal hayatınızda dostlardan ve kardeşlerden gelecek destekler olabilir. Akşamüzeri saatlerine kadar önemli işlerinizi tamamlamalısınız.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Bugün karşınıza kişilerle gireceğiniz dialoglar geleceğinizi belirlemek açısından yararlı olabilir. Alacağınız bilgiler sayesinde kararlarınızı daha rahat alabilirsiniz. Aynı zamanda ikili ilişler ve ortaklıklar adına olumlu koşullar olabilir; bir süredir sıkıntı duyduğunuz konuları konuşarak çözüme ulaştırabilirsiniz. İş ortamında aniden gelişebilecek durumlar içsel gerilime neden olabilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Sağlığınızla ilgili şikayetlerinize alacağınız bilgiler ve uygulanan tedavi iyi sonuçlar verebilir. İş hayatınızda size sorumluluk yükleyen maddi konulara bugün çözümler üretebilirsiniz. Çocuklarla ilgili beklenmedik harcamalar gündeminize gelebilir. Duygusal ilişkilerinizde huzursuzluk veren gelişmeler alınganlık yapmanıza neden olurken sizi tavır değişikliğine de götürebilir.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Hayatın keyiflerine açık olduğunuz bir günlerdesiniz. Aileniz, kardeşleriniz ve yakınlarınızla ilgili sürüncemede kalmış konularda alacağınız bilgiler doğrultusunda rahat bir nefes alabilirsiniz. Çocuklarınız ve sevdiğiniz kişiyle duygusal bağlarınızı kuvvetlendirebilir; sorunlarınızı aşmak için harekete geçebilirsiniz. Ancak beklenmedik haberlere dikkat etmeli; heyecana kapılarak fevri davranmamalısınız.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Ev, aile ve gayrimenkule dair işlerinizde bazı bitiş ve başlangıçlar içinde olmakla birlikte sizi huzursuz eden bazı gelişmeler yaşanmakta. Bugün size destek olan dostlardan ve yakınlardan alacağınız hizmet ve yardımlar olabilir. Sizi iş ve gündelik hayatınızda yoracak beklenmedik çalışma koşulları da yok değil. Temkinli hareket etmeniz ve kararlı davranmanız halinde zorlukları üstesinden gelecek gibisiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Yakın çevre, kardeşler, anlaşma ve yolculuklarla ilgili sizi sıkıştıran ve sorumluluk yükleyen işlerinize bugün çözüm üretecek kapasitedesiniz. İnatçı davranmadığınız zamanlarda işlerinizin istediğiniz yönde aktığına tanık olacaksınız. Akşam üzerine kadar önemli işlerinizi tamamlamalısınız. Maddi konularda beklenmedik hareketlilik zaman zaman fevri davranmanıza neden olabilir.