Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 31.01.2013

Koç         21 Mart - 20 Nisan

Eğitim, yolculuklar ve üzerinde çalıştığınız anlaşmalarla ilgili istediğiniz gibi ilerlemeyen durumlar veya bir süredir kararsız kaldığınız işler; bugünden itibaren artık çözüme gidebilir. İlişkiler ve ortaklıklarda temkinli olmalı; sonradan pişman olacağınız hareketlerden kaçınmalı, karşınızdaki kişilerle uyum dengeyi yakalamak için gereken özveriyi göstermelisiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Kazançlarınızdaki bir süredir olan durgunluk veya atılımlarınızdan istediğiniz verimi alamama hali artık yerini ilerlemeye bırakıyor. İş hayatınızda yeni anlaşmalar gündeme gelebilir. Ancak bugün daha dikkatli ve işbirliğinden yana olmalısınız. Aniden vereceğiniz tepkiler bazı kopuşlara ve hedeflerinizden sapmanıza neden olabilir. Sağlığa ve beden bakımına gereken özen gösterilmeli.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Bir süredir karşınıza çıkan fırsatları belki istediğiniz gibi değerlendiremiyordunuz. Bugünden itibaren eğitim, ilişkiler ve yolculukları içeren durumlar artık istediğiniz gibi olabilir. Arkadaşlarla ve çocuklarla olan iletişiminizde sorun yaşamamak veya aşkta beklenmedik gelişmelerle karşılaşmamak için gereken özeni göstermelisiniz. Hedeflerinizin önüne çıkan engelleri dengeyi kurarak aşabilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Bir süredir bilinçaltınızı kurcalayan konulara artık çözüm bulabilirsiniz. Kendinizi hem fikren hem duygusal olarak rahat hissedeceğiniz bir dönemin başladığını bilmelisiniz. Bugün ailevi konular, ev yaşantınızda beklenmedik olaylarla karşılaşabilirsiniz. Ortak gelirler ve paylaşımlardaki geleceğe yönelik hayallerinizi mantık çerçevesinde değerlendirmek sizi daha güçlü kılabilir.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Hedeflerinizin önüne çıkan engeller; ekip çalışmalarında istediğinizi elde edememe veya arkadaşlarla iletişiminizde bir süredir aksayan durumlar artık yoluna girmek üzere. Bugün kendinizi ifade ederken diplomasiyi ve nezakati ön plana almalısınız zira sorunlar yaşanabilir. Sizi baskı altında alan ve sorgulama yapmanıza neden olacak gelişmeler fikirlerinizin değişmesine yol açabilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

İş ve sosyal hayatınızda önünüze çıkan fırsatları bir süredir istediğiniz gibi yönlendirememiştiniz. Artık hızla ilerleyebilir ve üzerinde emek harcadığınız işleri gözler önüne serebilirsiniz. Bugün maddi konularda işbirliğine önem vermeli, aniden çıkabilecek ödemeler karşı hazırlıklı olmalısınız. Sağlık, çalışma koşullarını düzenlemek; işte yeni teknikler üretme konusunda çabalarınız olabilir.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Yurtdışı, eğitim, mahkemelerle bir süredir beklediğiniz haberler gelebilir; yeni gelişmeler yaşanabilir. Bugün burcunuzda ilerleyen Ay, kendinizi rahat ifade etmenize olanak tanımakta. Ancak ikili ilişkiler ve ortaklıklarınızda daha temkinli ve uyumlu olmaya bakmalısınız. Fevri tepkilerle karşılaşabilir; gerginlikler yaşayabilirsiniz. Aşk ve hedeflerle alakalı sıra dışı durumlar sınırlarınızı test edebilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Ortak gelirler, duygusal paylaşımlarda bir süredir karşınıza çıkan fırsatları değerlendiremiyor ya da gelişmeleri sorguluyordunuz. Artık bir kazanç ve karar süreci içindesiniz. İlişkileri ve işbirliklerini içeren konularda ani durumların yaşanması bazı sorunlar getirebilir; dengeli davranmaya bakmalısınız. Ev, aile ile alakalı karşınıza çıkan yenilikler sizi kapsamlı düşünmeye yöneltebilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

İkili ilişkiler, anlaşmalar ve işbirliklerinde bir süredir sorguladığınız düşünceler neticesinde artık karar alabilecek durumdasınız. Karşınıza çıkan fırsatları daha verimli değerlendirebilirsiniz. Arkadaş çevreniz, hedefleriniz ve ekip çalışmalarında yeni gelişmeler ufkunuzu açabilir; kendinize yeni bir yön çizebilirsiniz. Kontrol dışı olabilecekler karşısında da akılcı ve mantıklı davranmanız gerekebilir.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Çalışma hayatınız, iş anlaşmaları ve sağlığınızı içeren konularda istediğiniz gibi ilerleyemiyor ya da üzerinde fazladan çalışıyordunuz. Artık emeklerinizin karşılığını alabileceksiniz. Kariyerinizle aileniz arasında kalacağınız durumda diplomatik ve sağduyulu davranmak sizi yüceltebilir. Sosyal yaşantınızda hareketli bir süreçtesiniz. Hedeflediğiniz kazanca ulaşmak çaba gerektirebilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Kariyerinizde yükselmenize engel olacak otorite konumundaki kişilere bugün farklı yüzünüzü gösterebilirsiniz. Sevdikleriniz, çocuklarla olan iletişimdeki sorunlar artık daha rahat çözümlenebilir; yeteneklerinizi kullanarak elde edeceğiniz işlerde daha hızlı ilerleme kaydedebilirsiniz. Ancak denge ve uyumdan uzaklaşmadan hareket ederseniz hedeflerinize varabileceğinizi unutmamalısınız.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Ev, yerleşim ve ailevi konularda bir süredir içselleştirdiğiniz düşüncelerinizi artık çevrenizle paylaşabilirsiniz. Ortak gelirlerle ilgili konularda bugün işbirlikçi tavırlar sergilemekte zorlanabilirsiniz. Ani kazançlar olabileceği ani harcamalarda gündeme gelmesi ilişkileri bozabilir. Duygusal paylaşımlarda isteklerinizin yerine gelebilmesi için dengeli ve adil hareket etmeniz gerekebilir.