Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları 06.12.2012

 

Koç 21 Mart - 20 Ni­san

Detaylı çalışma isteyen uğraşlar bugün vaktinizi alabilir. Kariyerinizde sağlam bir yer edinmek için planlı programlı hareket etmeniz gerektiğini fark edebilir; kendinizi geliştirecek eğitimlere başvurabilirsiniz. Yurtdışı, hukuk ve medyayı ilgilendiren işler arzu ettiğiniz hızda ilerlememesi sebebiyle bu konuların üzerine eğilebilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Ortak gelirlerden elde edeceğiniz kazançları çocuklar veya keyifleriniz için harcayabilirsiniz. Yatırımlarınızı doğru planlamak için başkalarından fikirler alabilirsiniz. Gerçekçi düşünmenin yanı sıra yükse beklentiler içinde olabilirsiniz. Yurtdışı işleriniz için harekete geçebilir; girişimlerinizde cesur olabilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Bitiş ve başlangıçların yaşandığı şu günlerde iç huzurunuzu bulmanız kolay olmayabilir. Ev, gayrimenkulle ilgili yaşadığınız sorunlarınız için eşten destek almak isteyebilirsiniz. Yapacağınız görüşmelerde kendi fikirlerinizi aktarmakta zorlanabilirsiniz. Yaşadığınız zorluklar sizi yeniden değerlendirme yapmaya itebilir. 

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Detay gerektiren çalışmalarda başarı sağlayabilir ve düşüncelerinizi istediğiniz gibi aktarabilirsiniz. Eğitim, yolculuklardan yana fırsatlar sizi geleceğe karşı güvende hissettirebilir. Eşin yaptırımcı tavırları üzerinizde gerginlik yaratsa da sizi motive edebilir. Çocuklar ve keyifler için yapacağınız harcamalarda artış olabilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Maddi kazançlarınızı doğru planlama yaparak iş yaşantınızı düzene koymak isteyebilirsiniz. Güçlü kişilerden alacağınız destekler gelecekle ilgili endişeleriniz biraz olsun giderebilir. Yatırımlarınızı doğru değerlendirmek adına girişimleriniz olabilir. Ancak beklentilerinizi yüksek tutmamalısınız.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Burcunuzda ilerleyen Ay sizi daha planlı ve geleceğe karşı önlemci olmaya itebilir. Kendinizi rahat ifade edeceğiniz olanak ve fırsatlarla karşılaşabilir; işinizle ilgili beklentiye girebilirsiniz. Eğitim, anlaşmalar ve yolculukları içine alan gelişmeler kariyerinizde yeni yollar açabilir. Sorumluluklar gerginlik yaratabilir.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Kendi içinize dönmek ve düşüncelerinizle baş başa kalmak ihtiyacında olabilirsiniz. Planlarınızı uygulamakta şu günlerde biraz zorlanabilirsiniz. Ailenizdeki güçlü kişilerden maddi konularda güvenceniz hakkında fikir ve destek alabilirsiniz. Ancak yine de arzu ettiğiniz huzurlu ortamı yakalamanız kolay olmayabilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Grup ve dernekler içinde yoğun geçecek birkaç gün yaşayabilirsiniz. Fikir ve düşüncelerinizi kabul ettirmeniz daha kolay olabilir. Detaylı ve planlı çalışmalarınız çevreden destek bulabilir. Ortak gelirlerden yana beklentilerinizi yüksek tutmamalı; makul olmalısınız. İkili ilişkilerden ilerleyen saatlerdekeyif ve mutluluk alabilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

İş hayatınızda detaylar ve hizmet odaklı olabilirsiniz. Çalışma koşullarınızda yeni düzenlemeler yapabilirsiniz. Yoğun çalıştığınız şu günlerde kendinize fazla vakit ayıramayabilirsiniz. Harcamalarınızı dengede tutmak için çaba sarfetmeniz gerekebilir. Eşten ve ortaktan gelecek destekler yüksek beklentiye neden olabilir.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Yurtdışı, hukuk ve eğitime ilgili işleriniz yoğunluk kazanabilir. Geleceğinizi ilgilendiren gelişmeler yaşayabilirsiniz. İş hayatınız ilgili yapacağınız ön çalışmalar olabilir ancak emeklerinizin karşılığını hemen alamayabilirsiniz. Gruplar ve dernekler içinde gerek fikirleriniz gerek tavırlarınızla öne çıkabilirsiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Finansal konularda bazı endişeleriniz olabilir. Kontrol edemediğiniz gelişmeler karşısında temkinli olmanız gerekebilir. Keyifler ve çocuklar için yapılacak harcamalarda artışlar gündeme gelebilir. Sizi huzursuz kılacak ortamlardan uzak durmanızda fayda var. İşle ilgili anlaşmalarda yapılacak görüşmeler olumlu.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

İkili ilişkiler ve ortaklıklar birkaç gündeminizde öne çıkabilir. Eşin sizi eleştiren tavırları olmasına rağmen size hizmet, düzen ve sağlıkla ilgili işlerinizde destek olabilir. Grup çalışmalarında güçlü kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Ev, gayrimenkulle ilgili işlerinizde karar vermeniniz zor görünüyor.