Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları 08.01.2014

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Bugün girişimlerde bulunmak için yoğun bir istek hissedebilir, hırs ve tutkuyla isteklerinizin peşinden gidebilirsiniz. Yaşamınız da başlangıçlar yapmaya ihtiyaç duyarak, daha önce tecrübe etmediğiniz konularda deneyimler kazanmaya çalışabilirsiniz. Fakat motivasyonunuz yüksek olmasına rağmen iş ve sosyal hayatınızdan gelişen olaylarla mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

İçinizde biriktirdiğiniz öfke sizi rahatsız edebilir fakat harekete geçmek için uygun zemini bulmakta zorlanabilirsiniz. Aynı görüşü paylaştığınız kişilerle yaşadığınız çıkar çatışmaları sizi huzursuz etse de ani kararlar almak yerine olayları değerlendirmeyi ve girişimleri sonraya bırakmayı tercih etmelisiniz. Kontrol edemediğiniz gelişmeler sizi motive edebilir.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

İçinde bulunduğunuz sosyal gruplar ve arkadaşlıklarınızla her türlü paylaşımda sorunlar yaşayabilirsiniz. Çıkar çatışmaları motivasyonunuzu yükselterek başlangıçlar yapmanız için gereken enerjiyi sağlayabilir. Yeni alanlarda deneyim kazanmak için çaba sarf edebilir, hırs ve cesaretle harekete geçebilirsiniz. Fakat geleceğe dair planlarınızı gerçekleştirmek için finansal engelleri aşmalısınız.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Hırs ve cesaretle hareket ederek, kariyerinizle ilgili yeni tecrübeler edinmek için girişimlerde bulunabilirsiniz. Toplum içinde öncü bir rol oynamayı göz önüne alarak, hedeflerinize odaklanabilir, duygusal beklentilerinizi bir tarafa atabilirsiniz. Fakat yakın ilişki de olduğunuz kişilerle yaşayacağınız çıkar çatışmaları ani tepkiler vermenize ve çatışmalara neden olabilir.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Görüş ve inançlarınızı hararetle savunabilir, kendi düşüncelerinizi kabul ettirebilmek için mücadele edebilirsiniz. Yüksek eğitim, uzun yolculuklar, medya ve mahkemelerle ilgili girişimlerde bulunabilir, yaşamınızda başlangıçlar yapabileceğiniz konulara ilgi duyabilirsiniz. İş ilişkinizin olduğu kişilerle yaşayacağınız çıkar çatışmaları mücadele etmenizi gerektirebilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Bugün aldığınız kararları uygulamak için harekete geçebilir, içinde bulunduğunuz krizleri çözebilecek girişimlerde bulunabilirsiniz. Daha önce tecrübe etmediğiniz konularda deneyim kazanmak için gereken cesarete sahip olsanız da, hırsınıza yenik düşmeden davranmaya gayret etmelisiniz. Sevdikleriniz ve hobileriniz için yapacağınız harcamalar sıkıntıya yol açabilir.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Karşınızdakilerin tepkilerinin kontrol edilemez olması sizi ürkütebilir ama onların enerjisiyle sizde harekete geçecek gücü kendinizde bulabilirsiniz. Her ne kadar ailevi değerler ve çıkarların uyuşmaması çatışmalara yol açsa da hem ilişkileri hemde yaşamınızı ilgilendiren konularda girişimlerde bulunabilirsiniz. İşbirliklerine yatkın olduğunuz için ortak başlangıçlar yapabilirsiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Çalışma ortamınızda yeni projeler içinde yer alabilir, farklı deneyimler elde etmek için girişimlerde bulunabilirsiniz. Çıkarlarınız doğrultusunda verdiğiniz sözler önünüze engel çıkarabilir ama yine de cesaret ve hırsla yolunuza devam edebilirsiniz. Grup içinde ki çalışmalarda tek başınıza kararlar almanız iş arkadaşlarınızla aranızda gerilime yol açabilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Bugün tek başınıza hareket etmek, hayattan daha fazla keyif almak ve hobileriniz için girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz. Romantik ilişkilerde cesur ve atılgan olabilir, sizi mutlu edecek konularda eyleme geçebilirsiniz. Başlangıçlar yapmak isteyebilir, yeni tecrübeler edinmek için maceralara atılabilirsiniz. Gelirleriniz heveslerinizi karşılaşamaya yeterli olamayabilir.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Geçmiş ilişkiler tekrar gündeme gelebilir, yaşamınızı ilgilendiren konularda aldığınız kararları uygulamaya koymak için harekete geçebilirsiniz. Hırsla davranmanız çatışmalara neden olabilir, duygularınızı kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Ani ve güdüsel tavırlar sergileyebilir, başlangıçlarda bulunabilirsiniz. Yeni deneyimler edinmek için gereken enerji ve cesarete sahipsiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Zihinsel konularda çok aktif olabilir, aldığınız haberlerden dolayı hemen harekete geçmek isteyebilirsiniz. Sosyal medya da kendinizi ifade edebilir, iletişim trafiğiniz çok yoğunlaşabilir. Kontrol edemediğiniz gelişmeler ani tepkiler vermenize yol açabilir, kısa yolculuklara çıkabilir, eğitimlerle ilgili başlangıçlar yapabilirsiniz. Fakat hırslarınıza yenilmemelisiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Bugün geleceğe dair hedef ve planlarınızı gerçekleştirmek için harekete geçebilir, başlangıçlar yapabilir ya da kendinize yeni idealler belirleyebilirsiniz. Ekonomik konularda ilkleri yaşayabilir, daha önce denemediğiniz alanlarda tecrübeler edinmek isteyebilirsiniz. Yeteneklerinizi kullanabileceğiniz fırsatlarla karşılaştığınızda cesur ve öncü olabilirsiniz.