Yazarlar

Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın

Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın

astrofiber@stargazete.com

Günün Burç Yorumları (10.03.2015)

Koç 21 Mart - 20 Ni­san

Bugün gerek maddi gerekse de manevi konularda tutkulu ve hırslı davranabilirsiniz. Finansal alanda atacağınız adımları kapsamlı değerlendirmeye bakmalı; düşünmeye vakit ayırarak ve riske girmeden hareket etmeye çalışmalısınız.  Abartılı ve yüksek beklentili olacağınız için aniden karar alamaya müsaitsiniz. Ayrıca idealleriniz ve aşk hayatınız adına cesaret göstereceğiniz durumlar olabilir.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

İkili ilişkiler, işbirlikleri ve ortaklıkların gündeminizi fazlasıyla meşgul ettiği zamandasınız. Karşınızdaki kişilerin sizi manipule edeceği ve yönlendireceği gelişmeler söz konusu. İstek ve ideallerinize kavuşmak için birlikte adım atmak zorunda kalabilirsiniz. Güç desteği almanın yanı sıra içten içe bu durumda kalmak sizi yorabilir. Bilinçaltı sıkıntılarına dikkat.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Bugün çalışma hayatınız oldukça yoğun geçebilir. İşin içinde maddi konuların da olacağı durumlar sizi uğraştırabilir. Kapsamlı, detaylı ve stratejik düşünmek ve planlı hareket etmeniz gerekebilir. Beklentilerinizi yüksek tutmamaya ve riskler karşı duyarlı olmaya gayret edin. Ayrıca sağlığınızla ilgili kontrollerinizi veya tetkiklerinizi yaptırabilir; tedavinize başlayabilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Bugünlerde aşk hayatınız, keyifleriniz veya çocuklarınızı ilgilendiren konular önem kazanıyor. Bir yandan tutkulu duygular diğer yandan ise gerilim hissedebilirsiniz. Karşınızdaki kişilerin sizi baskı altına almakta olduğu düşüncesi zaman zaman sizi fevri davranmaya itebilir. Karamsarlığa kapılmamaya çalışmalısınız. Aileden gelen kaynaklardan yararlanmak için fırsatlar çıkabilir.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Eve, yuvaya, aileye veya gayrimenkullere dair yeni başlangıçlar ve kararlar arifesindesiniz. Bir süredir ertelediğiniz veya yolunda gitmeyen durumlarla ilgili yeni gelişmeler yaşanabilir. Güçlü kişilerden alacağınız destekler gelecek planlarınız üzerinde etkili olabilir. Ancak kendi fikirlerinizde ısrarcı olmanız zaman zaman sorunlara da sebep olabilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Bugünlerde adımlarınızı atarken her zamankinden daha planlı ve stratejik olmalısınız. Sizden saklanan bazı bilgilerin ortaya çıkması uzun vadede sizin adınıza kazançlı durumlar getirebilir. Yakın çevre ve kardeşlerle aranızda para konularını da olacağı görüşmeler yapabilirsiniz. Hukuk, eğitim, medyaya dair alanlarda ise size fırsatlar getirecek haberler alabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Kazanç ve harcamalarınızın önemli olduğu bir süreçtesiniz. Gelir gider tablonuzu iyi ayarlamalısınız. Kazançlarınızı, aileden gelen mal varlığınızı değerlendirebileceğiniz ve yatırıma dönüştürebileceğiniz fırsatlar var. Ayrıca aynı amacı paylaştığınız kişilerle ortak hareket etme cesaretini bulabilirsiniz. Ancak ortaklıklarınızda dikkat etmeniz gereken bazı durumlar söz konusu.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Burcunuzda ilerleyen Ay; kendinizi rahat ifade etmenize; isteklerinizin peşinden hırsla ve tutkuyla ilerlemenize olanak tanımakta. Anlaşmalar, yolculuklar, eğitim adına verimli gelişmeler yaşayabilirsiniz. İş hayatında tek başınıza hareket etmek ve karar almak isteyebilirsiniz. Ancak olayları kendi gözünüzden değerlendirmeye meyilli olmanız bazı sorunları da beraberinde getirebilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Aklınıza yatmayan ve bilinçaltınızı kurcalayan bazı durumlar var. Kendi içi dünyanıza çekilerek bunları analiz edebilir ve derin sorgulamalar yapabilirisiniz. Diğer bir yandan ise son günlerde yaşadıklarınız neticesinde akışta kalmak isteyebilir; olayların nereye varacağını bekleyebilirsiniz. Para konularında harcamalarınıza da dikkat etmeniz gerekebilir.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Bugünlerde hedefleriniz, idealleriniz önem kazanmakta. Bu yüzden tutkunun yanı sıra belli bir strateji geliştirerek ilerlemeyi tercih edebilirsiniz. Amaçlarınıza ulaşmak için gruplar içinde yer alabilir; ekip çalışmalarına katılabilirsiniz. Diğer bir yandan ise eviniz, aileniz veya bilinçaltınızdan kaynaklı bazı durumlar etrafınıza karşı sizi baskıcı kılabilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

İş ve sosyal hayatınızda ön sırada olmayı tutkuyla ve hırsla istemektesiniz. Ancak bilinçaltınızdan kaynaklı durumlar veya korkularınızla da bir yandan yüzleşmeniz gerekebilir.  Ayrıca ortaklaşa işlerde karşınızdaki kişilerden gelecek öneri ve teklifler yeni girişimler için cesaret bulmanıza ve beklentiye girmenize neden olabilir. Yurtdışı, eğitim ve hukukla alakalı uğraşlarınız artabilir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Yurtdışı, eğitim, hukuk ve medyaya dair işlerinizde bugün yeni gelişmeler ve ilerlemeler olabilir. Güçlü kişilerden ve bağlı olduğunuz gruplardan alacağınız destekler lehinize olabilir. Ancak işin içinde rekabette olacağı içi zaman zaman gerginlikler de yaşanabilir. Ayrıca maddi manevi beklentilerinize yerine getirmek ve değerinizi kanıtlamak için risk almaya açıksınız.