Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları (11.11.2014)

Koç 21 Mart - 20 Ni­san

Aileye ve sevdiklerinize karşı duyarlı ve korumacı tavırlar içindesiniz. Huzurunuzu tehdit eden konularda savunmaya geçebilir; agresif tepkiler içinde olabilirsiniz. Eve, gayrimenkule dair işlerde otoritelerden veya güçlü konumdaki kurumlardan baskılara boyun eğmeyecek mücadeleye girmekten çekinmeyeceksiniz. Çalışma hayatınızda ise atak ve rekabetçiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Duygularınızla hareket etme eğiliminde olmanız gün içinde davranışlarınıza da yansıyabilir. Kardeşlerle aranızda görüş ayrılıklarının getirdiği çatışma ve gerginlik yaşanmasına neden olabilir. Bilinçaltınızda aniden beliren geçmişe dair anılar da bu durumu körükleyebilir. Eğitim, anlaşmalar içinde olduğu konularda sizi baskı altına alan gelişmeler olabilir.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Bugün finansal konularda oldukça dikkatli ve temkinli olmalısınız. Ortak olduğunuz kişilerden gelecek baskılar, sizi zorlayan kredi borçlarla ilgili durumlar karmaşa ve gerginliğe neden olabilir. Eviniz, aileniz veya ihtiyaçlarınız için beklenmedik para çıkışları yapabilirsiniz. Ayrıca idealinizdeki iş için arkadaş çevrenizden yardım ve destek beklentisinde olabilirsiniz. 

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Burcunuzda ilerleyen Ay; sizi duygusal olarak hassas kılarken ne istediğinizin de bilincinde hareket etmenize olanak sağlamakta. Bugün karşınızdaki kişiler gerek baskılarıyla gerek davranışlarıyla güvenliğinizi tehdit edebilir ve huzurunuzu kaçırabilirler. Bu yüzden vereceğiniz tepkiler içinde öfke ve kaygı barındırabilir. İş hayatında ise başarı ve liderlik için çabalarınız olabilir.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Bilinçaltınıza attığınız düşünceler sizi duygusal olarak etkilemekte. Sevdiğiniz kişi, aileniz veya eve dair meselelerle ilgili oldukça hassas olduğunuz bir süreçten geçmektesiniz. Kendinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz. İçten içe duygusal patlamalar yaşayabilir; zihinsel olarak baskı hissedebilirsiniz. Trafikle ilgili alanda dikkatli ve temkinli olmaya bakın.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Arkadaşlarınız, bağlı olduğunuz gruplar ve ekip çalışmaları bugünlerde zamanınızın büyük bir kısmını almakta. İdeallerinizi onlarla paylaşabilir; sıkıntı ve ihtiyaçlarınızdan söz edebilirsiniz. Mali konularda yaşayacağınız ani gelişmeler endişe ve kaygı duymanıza neden olabilir. Çocuklarınızla alakalı konularda ise zorlukları aşmak için anlayışlı olmalısınız.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Bugünlerde aileniz, sevdikleriniz ve evinizle alakalı durumlar ana gündem maddeniz olmakta. Onlara gerekli anlayışı ve ilgiyi göstermekten çekinmeyecek; toplum içinde korumacı tavrınızla onları destekleyeceksiniz. İşe ait alanda ise karşınızdaki kişilerden gelen rekabetçi tutum sizi duygusal olarak yaralayabilir. Mali konularda endişe duymanıza neden olabilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Burcunuzda olan birçok gezegen kendinizi ifade etmenize ve isteklerinizin peşinden hırsla ve tutkuyla gitmenize olanak sağlıyor. Eğitim ve hukuki alandaki işlerinizin peşinden azimle gidebilir; karşınıza çıkan sorun ve baskıya rağmen çözüm üretme çabasında olabilirsiniz. Aileden gelen koşullanmış düşüncelerinizin değişmesine neden olacak olaylar da yaşayabilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Finansal konularda kaygı ve endişe içinde olabilirsiniz. Ortak olduğunuz gelirler, prim ve faiz gibi alanlarda beklentilerinizin altında kazanç elde etmek sizde ufak çaplı krize neden olabilir. Kontrolünüz dışında gelişen durumların ve gizli düşmanların bunda etkisi olabilir. Duygusal paylaşımlarda ise gerginliğe neden olacak gelişmeler huzurunuzu kaçırabilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Ancak koşulların size bağlı olmaması sizi derinden etkilemekte. Bağlı olduğunuz gruplardan ve iş çevrenizden beklediğiniz destekler var. Bugün ikili ilişkilerinizde anlayışı ve karşı tarafa duyarlı olmaya bakın zira onların size aktaracakları önemli olabilir. Ailevi konularda beklenmedik gelişmeler iş ve eviniz arasında kalmanıza neden olabilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Çalışma hayatınızda işlerin yoğunluğu gerek bedenen gerekse de ruhsal olarak yorgunluğa nende olabilir. Sorumlulukların artması planlı hareket etmenize nedn olabilir. İş anlaşmaları, eğitim ve yolculuklara dair gelişmeler ise duygusal olarak sizi yıpratabilir. Birlikte çalıştığınız kişilerin sizden maddi manevi destek beklentileri olabilir. 

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Yakın beraberlikler ve aşkta dikkatli ve anlayışlı olmanızı gerektiren durumlar söz konusu. Beklediğiniz duygusallığı ve hassasiyeti bulmakta zorlanabilirsiniz. Beklentilerinizin yüksek oluşu ve maddi konularda aniden ortaya çıkan konular hedeflerinizde değişikliğe götürebilir. Gruplarda, ekip çalışmalarında ise üstünüzde baskı kuracak otorite konumundaki kişilerle mücadeleye girebilirsiniz.