Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları 13.12.2012

 

Koç 21 Mart - 20 Ni­san

Yeniay ile birlikte yurtdışı, eğitim ve geleceğe yönelik hedefleriniz hız kazanabilir. Kendinizi geliştireceğiniz ve yeni ufuklar kazandıracak çalışmalar sizin için önem taşıyabilir. Daha iyimser ve ümit dolu olabilirsiniz. Yabancı ülkelere yolculuklar yeni felsefeler edinmenize yardımcı olabilir. Yeniay sonrası Ay’ın hemen boşluğa düşmesi nedeniyle alacağınız kararları uygulamanızı erteletebilir.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Yoğun ve derin duygular içinde bir sürenin ardından Yeniay ile birlikte bakış açınız değişebilir. İlişki ve ortaklıklarınızla alakalı maddi konular devreye giriyor. Daha pozitif olmanıza rağmen kontrol edemeyeceğiniz gelişmeler de olabilir; koşulların değişkenliği karşısında esnek olmanız gerekebilir. Alacak ve borçlar, vergi ve sigorta gibi finansal konularda yeni durumlarla karşılaşabilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Bugün gerçekleşecek Yeniay, ikili ilişkiler ve ortaklıklarınız üzerinde size yeni fırsatlar getirebilir. Karşınızdaki kişilerin etkisini üzerinizde hissedebilirsiniz ancak sizin de katılımız önem taşımakta. Beraberliğiniz yeni bir yön alabilir; geleceğiniz ilgilendiren yeni durumlar ortaya çıkabilir. Yurtdışı, hukuk ve eğitim alanında beklenti içine gireceğiniz yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Sabah saatlerinde gerçekleşecek Yeniay iş hayatınızda size yeni fırsatlar ve oluşumlar getirebilir. Yabancılarla ilişkileriniz bu süre yoğunluk kazanabilir; yeni bakış açıları geliştirmenize olanak sağlayabilir. Geleceğinizi yapılandırmanız için gereken eğitim gibi çalışmalarda bulunmak +önümüzdeki bir ay sizin önemli olabilir. Sağlığınızla ilgili endişe ettiğiniz konularda uygun tedavileri yaptırabilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Yeniay ile birlikte yaşama daha iyimserlikle bakabilir; derin düşüncelerden ve duygusal ruh hailinden biraz olsun uzaklaşabilirsiniz. Çocuklarla, aile fertleriyle ilgili bir süredir yaşanan sıkıntılar farklı tutumunuz neticesinde yoluna girebilir. Yaratıcı çalışmalarınıza hız verebilir; verim alacağınız koşulları oluşturabilirsiniz. Sevgi ilişkinizde yeni adımlar atabilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Ev, yerleşim ve ailevi konular Yeniay ile birlikte gündeminizde önem kazanabilir. Ev alabilir; yeni bir yere taşınabilir; dekorasyon değişikliği yapabilirsiniz. Var olan gayrimenkulle ilgili size yara sağlayacak ve kazanç getirecek kararlar alabilirsiniz. Yurtdışı, eğitimle ilgili kariyerinize destek olacak çalışmalarda bulunabilir; sizi geliştirecek yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Bugün gerçekleşecek olan Yeniay sizi eğitim ve zihinsel konularda oldukça aktif kılabilir. Yurtdışı, yolculuklar ve medyayı içine alan konularda yeni gelişmeler gündeminizde olabilir. Anlaşma, aracılık ve işbirliklerinden yana yetenekleriniz sayesinde kazançlar sağlayabilirsiniz. Kardeş ve yakın çevre ilişkilerinizde sorunlarınıza olumlu yaklaşımlarınızla çözüm üretebilirsiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Yeniay ile birlikte finansal konulardaki gelişmeler hız kazanabilir. Bir süredir üzerinde çalıştığını ve emek harcadığınız projelerin mali yönüyle ilgili kazanca sahip olabilirsiniz. Var olan gelirlerinizi değerlendirmek ve yeni yatırımlarda bulunmak için uygun koşullar oluşabilir. Ancak keyifleriniz için yapacağınız harcamalarda dikkatli olmalısınız zira ipin ucu kaçabilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Burcunuzda Yeniay gerçekleşiyor. Sizi geliştirecek, isteklerinize ulaşmanıza fırsat getirecek olumlu enerjiler içindesiniz. İkili ilişkilerden yana şanslı olmakla birlikte karar verecek taraf siz olabilirsiniz. Yetenekleriniz sayesinde kendinizi daha rahat ortaya koyabilir; çevrenizde dikkatleri çekecek konumda olabilirsiniz. Yurtdışı, eğitim ve hukuk alanında geleceğinizi ilgilendiren girişimler yapabilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Bugün gerçekleşecek olan Yeniay sizi bilinçaltınıza döndürebilir; kendinizi sorgulamanıza olanak sağlayabilir. Geçmişten geleceğe kendinizle yüzleşebilirsiniz. Kendiniz ve aileniz için bazı fedakarlıklar yapmanız gereken koşullarla karşılaşabilirsiniz. Yurtdışı, eğitim ve işbirlikleri ile ilgili kontrol dışı durumlar yaşanabilir.  Bir yandan da manevi yönünüzün kuvvetlenmesi sizi endişelerden uzak tutabilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Yeniay ile birlikte hedef ve projeleriniz önem kazanabilir; yeni gelişmeler gündeminizde yer alabilir. Ekip çalışmalarından ve arkadaşlardan alabileceğiniz pek çok destek olabilir. Kendini yeteneklerinizi gruplar içinde sergileyebilir; başarınızla göz doldurabilirsiniz. Dost çevrenizden biriyle yakınlaşabilir; fikren uyumun olduğu bir beraberlik geliştirebilirsiniz. 

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Bugün gerçekleşen Yeniay sizi kariyer ve sosyal hayatına yeni fırsatlar ve ilerlemenize olanak sağlayacak fırsatları beraberinde getirebilir. Yurtdışı, eğitim ve anlaşmaları içeren konularda girişimler yapabilirsiniz. Ancak koşulların değişken oluşu bazen hızlı karar alabileceğinize işaret ediyor. Düşünerek ve temkini elden bırakmadan hareket etmenizde yarar var.