Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları (14.07.2015)

Koç 21 Mart - 20 Ni­san

Erken saatlerde hareketli ve iletişime açık olmanız rağmen işlerinizi istediğiniz akıcılıkta ilerletemeyebilirsiniz. Sonrasında değişen enerjiler eşliğinde daha duygusal bir süreç içine gireceksiniz. Eve, aileye, iç dünyanıza, geçmişinize ve anılarınıza dair gelişmeler yaşayabilir; bazı bitiş ve başlangıçlarda olabilirsiniz. Gerek parasal gerekse de sevgisel alanda zorlanmalar söz konusu.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Günün ilk saatlerinde bazı yavaşlamalar ve programlarınızda engeller olmasına karşın ilerleyen zamanlarda daha planlı hareket edebilirsiniz. Kardeş ve arkadaşlarınıza duygusal yakınlık gösterebilir; onların ihtiyaçlarıyla ilgilenebilirsiniz. Aileye ait sizi madden veya manen zorlayan durumlar olabilir. Eşin veya ortağın sizi kısıtlayan tavırlarıyla uğraşabilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Yaptığınız plan ve programları uygulamaya başlamak için günün ilk bölümünü kullanabilirsiniz. Bugün finansal alandaki işler, borç alacakla ilgili konular vaktinizin çoğunu meşgul edebilir. Ailenizin ihtiyaçları veya sizin onlardan beklendiğiniz desteklerle alakalı yeni gelişmeler yaşanabilir. Eğitim, yolculuklar, anlaşma veya yakın çevre ilişkilerinde sorunlara dikkat etmelisiniz. 

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Sabah erken saatlerde kendi iç dünyanızda olmanıza karşın ilerleyen zamanlarda kendinizi ifade edeceğiniz koşullar içinde olabilirsiniz. Objektif değerlendirmelerde bulunmak yerine olayları hislerinizle anlamaya ve anlamlandırmaya yönelebilirsiniz. Gerek parasal gerekse de ilişkilerde bazı kısıtlanmalar ve zorlanmalar yaşamaya açıksınız. Güvensizlik duyabilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

İç dünyanıza dönmek; duygu ve düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyeceğiniz zamanlar içindesiniz. Ayrıca olaylar bugünlerde kontrolünüz dışında cereyan edebilir. Aileye ve sevdiklerinizi içine alan alanlarda kadersel gelişmeler söz konusu olabilir. Kendinizi ortaya koymak ve takdir edilme arzusunda olmanıza rağmen beklediğiniz ilgiyi göremeyebilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Gruplar, ekip çalışmaları bugünlerde sizi meşgul edebilir. İdealleriniz doğrultusunda işlerinizi ilerletme isteğinde olmanız bu alanlara kendinizi madden manen adamanıza neden olabilir. Zihninizi odaklamanız gereken iş ve uğraşlara tam anlamıyla konsantre olmakta zaman zaman zorlanabilirsiniz. Yakın çevre, kardeşlerle ilişkilerinize veya anlaşmalara yolculuklara dikkat.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

İş ve sosyal yaşantınızın yanı sıra ailevi konularla da öne çıkacağınız zamanlardasınız. Bugün geçmişin değerlendirmesini yaparak ilişkileriniz veya işbirliklerinizle alakalı yeni kararlar arifesinde olabilirsiniz. Fevri olmakla birlikte duygularınızın ve hislerinizin sizi yönlendirdiği gibi tepki verebilirsiniz. Parasal alandaki işleriniz ise hedeflediğiniz çizgide ilerlemeyebilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Düşüncelerinizi ve çevrenizle olan iletişinizi baskılayan durumlar söz konusu. Güvenli bir gelecek oluşturmak için gerek duygusal gerekse de parasal konularda başlatacağınız girişimleriniz olabilir. Arka planda kalmış işler yurtdışı, eğitim veya hukuksal alandaki çalışmalarınızı zorlayabilir; kadersel durumlar yaratabilir. Emek harcamanıza rağmen beklediğiniz takdiri alamayabilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Duygusal paylaşımlar ve ortaklaşa gelirlerle ilgili gelişmeler endişe kaynağı olabilir. Gerek aileniz gerekse de gelecekteki güvenceniz için duyduğunuz kaygılar sizi duygusal hareket etmeye yöneltebilir. Var olan kaynakları idealleriniz doğrultusunda değerlendirmek isteyebilirsiniz. Ayrıca geçmişi düşünebilir; hem ilişkiler hem de maddi alandaki pişmanlıklarınızla yüzleşebilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

İkili ilişkiler, ortaklıklar ve işbirliklerinin zorlu bir süreçten geçtiği günlerdesiniz. Koşulları karşınızdakilerin belirliyor olması bazı gerginlikler itebilir akabinde kadersel kararlar getirebilir. Adeta bir dönemi kapatıp yenisini açma aralığında gibisiniz. Gruplar içindeki otoriteniz ve hedeflerinizin önüne çıkan bazı engellerle mücadele etmeniz gerekebilir. Duygusal paylaşımlar da zorlayabilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Gerek çalışma hayatınız gerekse de günlük işlerinizde sorumluluklar altındasınız. Bu yükler sizi duygusal olarak zorlayabilir. Ayrıca sağlığınıza özen göstermeniz gerekebilir zira stres altında olmaktan olumsuz etkilenebilirsiniz. İşbirlikleriniz ve ikili ilişkilerden beklentilerinizi yüksek tuttuğunuz alanlarda sizi gerçekçi kılan durumlar yaşayabilirsiniz. 

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Sevdiğiniz kişi, çocuklarınız, arkadaşlıklar veya sizi duygusal yönden besleyecek hobiler, yolculuklar bugünlerde sizi meşgul etmekte. Daha öncesinde cesaret edemediğiniz girişimleri ve duygusal çıkışları yapma potansiyeline sahipsiniz. Diğer bir yandan ise yurtdışı, eğitim, medya ve hukuksal işlerle alakalı sizi zorlayan ancak stratejik davranarak çözeceğiniz işler var.