Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları 14.12.2013

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Maddi manevi konularda sizi yoran koşullarla baş etmeniz gerekiyor. Karşınızdaki kişilerden beklediğiniz güven duygusunu bulamamak bugün sizi gerçekleri göz ardı etmeden değerlendirme yapmaya itebilir. Sorumlulukların getirdiği yükler bugün maddi konulara ciddiyetle bakmanıza neden olabilir. Var olan borçları ödeyebilir, gelir gider hesabınızı yapabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Burcunuzda ilerleyen Ay; kendinizi ve isteklerinizi ön planda tutmanıza neden olmakta. Fikirlerinizde ısrarcı olmanız ikili ilişkinizde, ortaklığınızda bugün bazı sorunlar yaşanmasına neden olabilir. Karşınızdaki kişinin sizi baskı altına alan tavırları nedeniyle beraberliğinizi sorgulayabilir; beklentilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Maddi konularda hesapsızca hareket etmemelisiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Bugün iç huzurunuzu bulmakta zorlanabilirsiniz. Gerek maddi gerek manevi konuların getirdiği yükler sorumluluklarınızı size tekrar hatırlatabilir. İleride yapacaklarınızı için harekete geçmeden önce planlı olmaya çalışmalı; içinde bulunduğunuz koşulları gerçekçi değerlendirmeden geçirmelisiniz. Bugün karşınızdaki kişilerden fikir almanız ve düşüncelerinizi paylaşmanız yararlı olabilir.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Gelecekteki koşullarınızı sağlam temeller üzerine inşa etme isteğiyle bugün bazı girişimlerde bulunabilirsiniz. Arkadaşlardan, bağlı olduğunuz gruplardan size güvenmeleri ve desteklemeleri için yardım almak isteyebilirsiniz. Ancak beklentilerinizin gerçekleşmesi zaman alabilir. Moralinizi bozmadan sabırla beklemeniz gerekebilir. Günün ilerleyen saatlerde daha rahat koşullar içinde olacaksınız.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Sosyal konularla dolu ve hareketli geçecek bir gün sizi beklemekte. Ancak ailevi sorumluluklar veya evden kaynaklı bazı durumlar sabah saatlerinde bazı pürüzler yaşamanıza ve planlarınızda aksamalara neden olabilir. İlerleyen saatlerde ise koşullar lehinize gelişecek dostlarınız veya sevdiğiniz kişilerle vakit geçirme; keyiflerinize yönelme şansını bulacaksınız.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Maddi manevi anlamda güvende olmak isteğindesiniz ve bu arzunuz doğrultusunda doğru koşulları oluşturma niyetiyle hareket ediyorsunuz. Bugün yakın çevreniz, sizden daha deneyimli kişilerle yapacağınız görüşmeler olabilir. Sabah saatlerinde karamsar hissetmenize rağmen ilerleyen saatlerde daha iyimser olacaksınız. Yurtdışı, eğitim ve hukuki alanlarda sizi rahatlatacak haberler alabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Duygusal paylaşımlarınızda huzur ve güven arayışı içindesiniz. Sevdiklerinizle arzu ettiğiniz sağlam bağları kurmak adına çaba içindesiniz. Sabah saatlerinde yaşanan bazı olaylardan dolayı kendinizi depresif hissedebilirsiniz. Ancak günün ilerleyen saatlerinde güveninizi kazanacak; kuracağınız dialoglarla ve fikir alışverişleriyle keyfiniz yerine gelecektir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

İkili ilişkiler ve ortaklıklar sizi meşgul etmekte. Karşınızdaki kişilerden güven ve sadakat beklentisi içindesiniz. Sabah saatlerinde size yük getiren ve sorumluluk almanıza neden olan koşulları aşmanız gerekebilir. Kendi değerinizi de sorguladığınız gelişmelerin olması sizi de her anlamda geliştirecektir. Bugünlerde kazançlarınızı ve harcamalarınızı dengede tutmalısınız.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Bugün yapılması gereken işler ve sorumluluklarla yoğun geçebilir. Dinlenmeye vakit ayırmak istemenize rağmen bu konforu sağlamakta zorlanabilirsiniz. Kontrolünüz dışında gelişen durumlarla baş etmeniz gerekebilir. İlerleyen saatlerde ise rahatlayan koşullar sayesinde arkadaş çevrenize yönelebilir; birlikte keyiflere yönelik programlar yapabilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Bugün sevdiklerinizle birlikte günü geçirmek isteğindesiniz. Ancak sabah saatlerinde istekleriniz gerçekleştirmeniz konusunda sizi kısıtlayan bazı durumlar gündeme gelebilir. Yakınlarınızın çözüm bekleyen meseleleri sizi oyalayabilir. Öğleden sonra ise kendi keyiflerinize yönelebilir; çocuklar, alış veriş ve hobilerinizle ilgilenebilirsiniz. Harcamalarınızda kontrollü olmaya çalışmalısınız.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Evle ilgili işler, ailenin size getirdiği sorumluluklar sabah saatlerini yoğun geçirmenize neden olabilir. Aile büyüklerinden kaynaklı bazı durumlar sebebiyle plan ve programınızda değişimler yapabilirsiniz. Yerleşim, tamirat ve gayrimenkulle alakalı işlerinizin rahat ilerlemesi için girişimlerinizi öğleden sonraki saatlere bırakmanızda fayda var.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Yakın çevreniz, kardeşlerinizle ilgili meselelerle günün ilk bölümü yoğun geçebilir. Fikir alış verişlerinde bulunurken kendi isteklerinizi ön planda tutmanız gerginlik yaratabilir. Moralinizi yüksek tutmaya çalışmalı; karamsarlıktan uzak durmalısınız. İş ve sosyal hayatınızla ilgili olumlu gelişmeler bu günlerde sizi mutlu edecek şekilde ilerlerken keyfini çıkarmaya bakmalısınız.