Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları (16.06.2015)

Koç 21 Mart - 20 Ni­san

Bugün yaşanacak Yeniay; algı ve düşünceleriniz üzerinde etkin olabilir ve fikir dünyanızda dönüşümler gerçekleştirmenize neden olabilir. Eğitim, yolculuklar, taşınma gibi işlerinizde atacağınız adımlarınızı hızlandırabilir; anlaşmalarını yapmanıza olanak sağlayabilir. Yakın çevre ve arkadaşlarınızla aranızdaki ilişkileri yeniden düzenleyeceğiniz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Bugünkü Yeniay ile maddi manevi değerlerinizle alakalı yeni oluşumlara gidebilirsiniz. Belirlediğiniz hedeflere ulaşmanıza olanak sağlayacak girişimlerde bulunabilir gerekirse yakınlarınızdan finansal veya fikirsel destekler talep edebilirsiniz. Bu ay harcamalarınıza dikkat etmeniz gereken durumlar söz konusu olabilir. Yolculuklar, eğitim ve ticarete dair işleriniz hareketlenecektir.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Burcunuzda gerçekleşecek olan Yeniay ile hareketli günler sizi beklemekte. Kendinizi fikir ve düşüncelerinizle var etmenin yanı sıra risk alacağınız girişimler içinde de olabilirsiniz. Eğitim, ticaret, anlaşmalar, yolculuklarla alakalı işlerinizi ise her zamankinden fazla önemseyebilir; üst boyutta emek harcayabilirsiniz. Ayrıca ikili ilişkilerinizde değişken koşullarla mücadele edebilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Bugün gerçekleşecek olan Yeniay ile bilinçaltınızı kurcalayan duygu ve düşüncelerden kurtulma şansınız var. Olayları birçok yönüyle değerlendirebilir hatta sezgilerinizi de işin içine katarak kendinize bir çıkış yolu bulabilirsiniz. Ayrıca önümüzdeki günlerde kardeş, arkadaş ilişkisi, eğitim, ticari faaliyetler, yolculuklarla alakalı olarak ise zihninizdekileri uygulamaya koyabilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Gruplar, dernekler ve ekip çalışmalarında söz sahibi olmak için harekete geçebilirsiniz. Ortak düşünce etrafında birlik olmakta zorlanacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Diğer bir yandan ise iş ve özel yaşama dair hedeflerinizi gerçekleştirmek için atacağınız adımlarda bazı ikilemler yaşayabilirsiniz. Değişkenlik içeren koşullar önümüzdeki günlerde sizi zorlayabilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Bugünkü Yeniay; iş ve sosyal hayatınızı ilgilendiren alanları etkileyecek; size hareketli zamanlar yaşatacaktır. Kariyerinize dair aldığınız ve geçtiğimiz günlerde değerlendirdiğiniz teklif ve önerilerle alakalı kararlar alabilirsiniz. Ayrıca aileniz ve kardeşlerinizi içine alan konularda gelişmeler yaşayabilirsiniz. Diğer bir yandan ise eğitim, yolculuklar ve medyatik iler gündeminizde olabilir.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Yurtdışı, eğitim, yolculuklar, medya ve hukuk alanındaki işlerinizle ilgili yoğun bir sürecin içindesiniz. Bugünkü Yeniay ile birlikte bu alanlardaki çalışmalarınız hızlanabilir ve sizi artık bir karar aşamasına getirebilir. Ayrıca yaşadığınız tecrübeler sonucunda vardığınız idraklerle hayata farklı gözlerle bakabilirsiniz. Uyum ve işbirlikçi özelliklerinizi ise bakış açınıza taşıyabilirsiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Bugün gerçekleşecek olan Yeniay maddi konular ve duygusal paylaşımlarınız üzerinde etkin bir rol oynayacaktır. Ortak olduğunuz gelirler, eşin parası, kredi, komisyon veya faiz gibi kazançlarınızı hesaplıca kullanabilirsiniz. Bir süredir kaygıyla yaşadığınız olayların getirdiği tecrübeleri akılcı tutumunuzla ilişkinize fayda olacak şekilde yönlendirebilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Karşıt burcunuzdaki Yeniay ikili ilişkiler, işbirlikleriniz ve ortaklıklarınızı içine alan konularda sizi fazlasıyla meşgul edecektir. Başkalarına bağlı hareket etme fikri veya durumu sizi ikilemlere itebilir. Ayrıcana karşınızdakilerin sizi zorlayan tutumu birlikteliğinizde sorunlara neden olabilir. İşin iyi tarafı ise size yeni bakış açıları ve imkanlar kazandıracak olmaları sayılabilir.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Yeniay iş hayatınız, günlük işleriniz ve sağlığınızla alakalı konularda sizi kararlar almaya yöneltebilir. Çalışma koşullarınızı yoğun bir sürece iten bir konuma gelebilir; iş arkadaşlarınızla ilişkilerinizde arkadaşlık boyutunuzu değiştirebilirsiniz. Alacağınız sorumluluklar sizi zihinsel olarak ise olumsuz etkileyebilir. Dikkat. Akılcı bir tutumla işlerinizi yoluna koymaya bakmalısınız.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Yeniay ile birlikte keyiflerinize dair bir süredir ertelediklerinizi yerine getirme şansına kavuşacaksınız. İlişkilerinizi yeniden düzenleme, sevdiğiniz kişiyle sorunlarınızı konuşarak halletme, yolculuklara çıkma veya hobilerinize vakit ayırma fırsatınız olabilir. Ayrıca ikilemde kaldığınız konularda bir seçim de yapabilirsiniz. Çocuklarınızın eğitimiyle alakalı ise yeni gelişmeler yaşanabilir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Yeniay yaşamanıza bazı bitiş ve başlangıçlar getirebilir. Aile içindeki ilişkilerinizi düzenleyecek gelişmeler gündeme gelebilir. Lafınızı sözünüzü sakınmayabilir hatta içinizden geldiği kendinizi ifade edebilirsiniz. Eğitim, yolculuklar, yerleşim değişikliği gibi konuların da önem kazandığı şu dönemde fikirsel karmaşalarınız da olabilir. Ancak nihayetinde sizi olumlu etkileyecek kararları alabilirsiniz.