Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları (18.06.2015)

Koç 21 Mart - 20 Ni­san

İç dünyanızda hissedeceğiniz baskılar ve geçmişi irdelemekte olmanız bugünlerde sizi duygusal tepkiler vermeye yöneltebilir. Karar vermiş ancak henüz uygulama aşamasına getiremediğiniz isteklerinizi yenilenmeye açık tutumunuz sayesinde aniden ortaya çıkarabilirsiniz. Aileye veya yerleşime dair konularda ise bitiş ve başlangıçlarda bulunabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Bugün üzerinizde sorumluluk hissettiğiniz konularda zihinsel baskı içinde olabilirsiniz. Duygusal iniş ve çıkışlar yaşayabilir; kimi zaman kendi istekleriniz konusunda talepkar davranabilirsiniz. Eğitim, yolculuklar, ticari anlaşmalarla ilgili uğraşlarda sezgilerinize yer vererek karar almak belki yararlı olabilir. Yakın çevre, kardeş ve arkadaşlarla ilişkilerinize dikkat etmelisiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Finansal konularda dalgalanmalar yaşayabilir; alacağınız kararlarda duygularınız ve arzularınız etken olabilir. Eve, aileye ait konularda karşınıza beklenmedik harcamalar çıkabileceği gibi gayrimenkul ve kadınlara yönelik işlerden kazançlar da sağlayabilirsiniz. Ayrıca bir süredir gerçekleştirmeyi planladığınız girişimlerin maddi boyutuyla ilgili değerlendirmelerde bulunabilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Burcunuzda halen ilerlemekte olan Ay; istek ve arzularınızı ifade edeceğiniz koşulları sağlamakta. Ancak güne karşınızdaki kişilerden gelecek baskı veya kısıtlamalar nedeniyle güne biraz karamsar başlayabilirsiniz. İlerleyen saatlerde ise cesaret gösterebileceğiniz ve bazı ilkleri başlatacağınız bir enerjiye sahip olabilirsiniz. Bilinçaltınızı kurcalayan düşünceleri kenara itebilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Eve, aileye, duygusal dünyanıza etki yapan enerjiler altındasınız. Endişe ve kaygı duymanıza neden olabilecek gelişmeler yaşayabilir; günün ilk bölümünde kendinizi huzursuz hissedebilirsiniz. Ayrıca işteki sorumluluklarınızdan kaynaklı durumlar kendinizi izole edilmiş gibi hissettirebilir. Tepkilerinizi dışa vurmak yerine kendinize saklamayı ve  iç dünyanızda halletmeyi düşünebilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Gelecekle ilgili kaygı ve maddi manevi kaygı içeren duygularla başlayabilirsiniz. Çocuklarınız, sevdiğiniz kişilerle alakalı baskı altına alan durumlar da sizi etkileyebilir. Güvendiğiniz çevrelerden destek almak isteyebilirsiniz. İş ve sosyal yaşantınız adına başlatmış olduğunuz girişimleri bir üst seviyeye taşımak için çaba içine girebilirsiniz. Akşam saatleriniz daha huzurlu olacaktır.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

İş ve sosyal yaşam içinde ön sıralarda olacaksınız. Kariyerinizle ilgili yorucu ancak ilerlemenize olanak sağlayacak gelişmeler sabah saatlerinde endişe ve kaygı yaratabilir. Karşınızdaki kişilerle işbirliğinin gerekliliği gündemde olabilir. Ayrıca gün içinde sevdiklerinize ihtiyaçları olan özeni göstermek, kucak açmak ve onların huzuru için emek harcamak önem kazanabilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Bugün hayata karşı değerlendirmelerinizi yaparken daha duygusal bir motivasyon içinde olabilirsiniz. Ailevi konular, gelecekteki maddi manevi güvenliğinizle ilgili koşullar sizi hassaslaştırabilir. Sorumluluklar altında olmanız da üzerinizdeki baskıyı arttırabilir. İş hayatında ise anlaşmalar, eğitim ve yolculuklardan kaynaklı durumlarla yakından ilgilenebilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Ortak olduğunuz kazançlarda, duygusal paylaşımlar veya ailevi konularda ufak çaplı stresler altındasınız. Endişe ve kaygı duymanıza neden olabilecek gelişmeler bugün sizi içten içe huzursuz kılabilir. Ayrıca çocuklarınızdan, sevdiğiniz kişiden veya spekülasyona dayalı gelirle alakalı beklenmedik şekilde ortaya çıkan durumlar korumacı yönünüzü açığa çıkarabilir.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Karşıt burcunuzdaki Ay; ilişkilerinizde hassasiyetlerinizi arttıracağı için karşı tarafı gözeterek hareket etmenizi gerektiriyor. Güne kendi istekleriniz hakkında baskıcılıkla başlayabilirsiniz. Ancak koşulların başkalarına da bağlı olması dalgalanmalar yaşanmasına neden olabilir. Beklenmedik gelişmelere karşı dikkati elden bırakmamanızda fayda var. Kendinizi rahat tutmaya çalışın.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Bugünlerde üzerinizdeki baskılar duygusal dünyanızı olumsuz etkileyebilir. Sorumluluklar, görevler sizi daha iyisini yapmaya yöneltebilir. Ayrıca ailevi konular, iş, çalışma arkadaşlarınızın ihtiyaçları yüklerinizi arttırabilir. Öğle saatlerinde ifadelerinize dikkat etmelisiniz zira ağzınızdan istemediğiniz sözler çıkabilir. Eğitim, yolculular ve anlaşmalarla ilgili ani durumlar oluşabilir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Aşk hayatınız, çocuklarınız, hobileriniz sizin için şu günlerde ön sırlarda yer almakta. Ancak odaklandığınız işlerin getirdiği sorumluluklardan dolayı istediğimiz gibi onlara konsantre olamayabilirsiniz. Ayrıca aileden gelen gayrimenkuller, geleneklerle alakalı olarak öğle saatlerinde değerlerinize vurgu yapan gelişmeler yaşayabilirsiniz. Duygusal tepkiler vermek yerine akılcı olmaya çalışın.