Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları (22.02.2016)

Koç 21 Mart - 20 Ni­san

Bugünkü gerçekleşen dolunayla birlikte iş yükünüzde artış olabilir. Görev tanımınızın belirlenmesini isteyebilir ya da detay gerektiren pozisyonlar üstlenebilirsiniz. Akrabalarınızla aranızdaki gerginlikler açığa çıkabilir. Yorgunluk yaratacak bedensel hareketlilikten uzak durmalısınız.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Romantik ilişkilerinizde farkındalığınız artabilir, ilişkinize karşı eleştirel bir gözle bakabilir; yolunda gitmeyen konularla ilgili isteklerinizi dile getirebilirsiniz. Yaratıcı çalışmalar için emek harcayabilir; yaşamınızı daha keyifli bir hale getirmek için uğraş verebilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Kariyerinize yönelik girişimlerinizin artık sonuçlarını biraz olsun alabilirsiniz. Fakat iş ve aile arasında kalmanız sorunlara yol açabilir. Evle alakalı bir süredir varolan sorunlar yüzünden taşınabilir veya tadilat yapabilirsiniz. Aile fertlerinden birinin rahatsızlığı huzursuzluk yaratabilir.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Bugünlerde kardeşler ve yakın çevrenizle ilişkilerinizde ve söylediğiniz sözlerde dikkatli olmalısınız. Fikir ayrılığının getirdiği gerginlikler farkındalığınızın artmasını da sağlayabilir. Sözleşme, anlaşma, eğitim ve yolculuklarda sonuç almaya yönelik harekete geçebilir, kararlar alabilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Borç ve alacaklarla ilgili sonuca ulaşacağınız planlamalar yapmanız gerekebilir. Gereksiz harcamalarınızı kısarak önlem almak isteyebilir, elinizdeki kaynakları en verimli haliyle kullanmak için kararlar alabilirsiniz. Duygusal paylaşımlarınızda kararsız ve ikilemde kalabilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Burcunuzda gerçekleşen dolunayla birlikte; eş veya ortağınızla aranızda ki sorunlar açığa çıkarabilir. Tavırlarınız karşınızdakilerin kırılmasına ve gerginliğe yol açabilir. Yaşamınıza dair girişimlerinizin sonuçlarını almak isteyerek, detaylı planlar yapabilir, bütün kontrolü ele almak isteyebilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Bugün, kontrol dışı yaşanacak gelişmeler gerginlik yaratabilir; iç huzuru yakalamak kolay olmayabilir. Bilinçaltı korkularınızla yüzleşebilir, gizli düşmanlarınızı fark edebilir, nelerin sizi yıprattığını daha iyi anlayabilirsiniz. Kendinizi akışa bırakmak ve şartları zorlamamak daha iyi olacaktır.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Arkadaşlarınızla bulunduğunuz gruplarla ilgili hayallerden sıyrılarak kimin sizin için daha dost olduğunu fark edebilirsiniz. Çevreniz kalabalık olsa da kendinizi seçim yapmak zorunda hissedebilir, bazı ilişkileri eleyebilirsiniz. Hedeflerinize varabilmeniz için daha detaylı planlara ihtiyacınız olabilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Hem iş hayatınızdaki sorumlulukların getirdiği yükler hem de ev ortamında yapmanız gereken fedakârlıklar bugün sizi gerginliğe itebilir. Dolunay’ ın etkisiyle; kendinizi karar almak ve hayatınızı yeniden düzenlemek zorunda hissedebilir, çabalarınızın sonuçlarını görmek isteyebilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Eğitim, medya, yayıncılık ya da hukuki konularda sizi gerginliğe iten gelişmeler yaşayabilir; kan bağınızın olmadığı akrabalarla sorunlar yaşayabilirsiniz. Görüşlerinizle ilgili eleştiriler farkındalığınızı artırarak, olaylara bakış açısı geliştirmenizi ve detayları gözden kaçırmamanızı sağlayabilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Ortak gelirlerden faydalanmak istemenize rağmen karşı tarafın muhalefeti ile karşılaşabilirsiniz. Kredi, vergi, sigorta gibi ödemelerle ilgili yeni düzenlemeler yapmanız gerekebilir ya da finansal başvurularınızın sonuçlarını alabilirsiniz. Duygularınızı açığa vurmanız krizlere yol açabilir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Karşıt burcunuzda gerçekleşen dolunay; işbirliklerinde gerilimlere neden olabilir. Eşin veya ortağın hayallerinize eleştirel ve önyargılı yaklaşması sonucunda ilişkinizi gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Yaşamınıza dair aldığınız kararların sonuçlarını görebilir, kendinize başkalarının gözüyle bakabilirsiniz.