Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları (26.02.2015)

KOÇ 21 MART - 20 NİSAN

Sabah saatlerinden itibaren hareketli bir süreçte olmanıza rağmen işleriniz istediğiniz akıcılıkta ilerlemeyebilir. İletişim adına yoğun saatler geçirebilir; bol sohbetli bel konuşmalı bir gün geçirebilirsiniz. Ayrıca yakın çevre, arkadaşlar veya kardeşlerle paylaşımlarınız artabilir. Üzerinde uğraştığınız proje, eğitim veya anlaşmalarla ilgili yeni başlangıçlar ve girişimler yapmak yerine eksiklere yoğunlaşmalısınız.

BOĞA 21 NİSAN - 21 MAYIS

Finansal konularda belli bir ritmi tutturmakta zorlanabilirsiniz. Yeteneklerinizi ve sahip olduğunuz değerleri ortaya çıkararak var olmak isteyebilirsiniz. Ancak içinde bulunduğunuz koşullar ticaret, alım satım, eğitim veya anlaşmaların olduğu işleri kotarabilmek için uygun değil. Günü eksik ve yarım kalan projelerle ilgilenerek değerlendirebilirsiniz.

İKİZLER  22 MAYIS - 21 HAZİRAN

Oldukça hareketli ve dinamiksiniz. Bir anda birçok farklı konuyla birden ilgilenmek ve uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Ancak karar almak ve hamle yapmak için uygun ortamı bulamayabilirsiniz. İletişim, eğitim, ilişki ve işbirlikleri adına yoğun süreçlerde olmanıza karşın belli plan üzerinde ilerlemeyebilirsiniz. En iyisi kendinizi ve üzerinde uğraştıklarınızı gözden geçirmek olabilir.

YENGEÇ  22 HAZİRAN - 23 TEMMUZ

Bilinçaltınız birçok düşünceyle dolu olabilir. Aklınıza yatmayan ve kabul edemediklerinizi tekrar tekrar gözden geçirebilirsiniz. Bugünlerde yaşadıklarınız iç huzursuzluğuna sebebiyet verebilir. Yakın çevre ve arkadaşlarınızla ilgili durumlar da sizi etkileyebilir. Kendi dünyanıza çekilerek zihninizde çözüm arayışında olabilir; gelecekte yapacaklarınızın tasarımlarda bulunabilirsiniz.

ASLAN  24 TEMMUZ - 23 AĞUSTOS

Hedeflerinize zihnen odaklanmış olabilirsiniz ancak ilerlemek için bir çok yol ve yöntem arasından hangisini seçeceğinizde kararsız kalabilirsiniz. Bu konularla ilgili olarak bağlı olduğunuz gruplardan ve arkadaşlarınızdan destek alabilirsiniz. Ancak yeni girişim ve hamlede bulunmak için koşulların uygun değil. Bazı aksamalar ve engellerle karşılaşabilirsiniz.

BAŞAK  24 AĞUSTOS - 23 EYLÜL

İş ve sosyal hayatınızdaki yoğunluk bugün de devam etmekte. Eğitim, yolculuklar ve görüşmeler zamanınızın büyük bir çoğunluğunu alabilir. Kararsız ve ikilemlerde kalacağınız durumlar olabilir. Ancak bu koşuşturmanın içinde istediğiniz verimi almanız pek mümkün görünmüyor. Yeni girişimler yerine eldekileri ve eksik bıraktıklarınızı tamamlamak daha uygun olabilir.

TERAZİ  24 EYLÜL - 23 EKİM

Yurtdışı, eğitim, yolculuklar, medya, hukuku içine alan işlerinizde hızlanan koşullar bugün ilerlemeyebilir. Karşınıza kafa karıştırıcı birçok alternatif durum çıkabilir. Karar almakta ve seçeceğiniz yolu belirlemekte sorunlar yaşayabilirsiniz. Yeni hamle ve girişimde bulunmak yerine gelişmeleri enine boyuna tartabilir; geleceğe yönelik düşünerek ön hazırlıklar yapabilirsiniz.

AKREP  24 EKİM - 22 KASIM

Finansal konular ve ilişkilerin duygusal paylaşım tarafı bugünlerde sizi derin ve kapsamlı düşünmeye itmekte. Dalgalı ve değişken koşullar içinde ilerisini kestirmekte zorlanabilirsiniz. Gelişmeleri gözlemleyerek detaylı bir şekilde değerlendirmelerden geçirebilirsiniz. Sizde ruhsal olarak krize neden olan bu durumla baş etmenin yolu belki bazı şeyleri akışına bırakarak mümkün olabilir.

YAY 23 KASIM - 22 ARALIK

İşbirlikleri, ortaklıklar ve beraberliklerin yaşantınızda önem kazandığı günlerden geçmektesiniz. Koşulları karşınızdaki kişilerin belirliyor oluşu kendinizi kıstırılmış ve engellenmiş hissettirebilir. Ancak onların tutum ve davranışları sayesinde siz de kendinizde olan eksikleri görebilirsiniz. Ayrıca yerleşim ve evle alakalı işlerinizde eksik kalanları tamamlayabilirsiniz.

OĞLAK  23 ARALIK - 20 OCAK

Çalışma ortamınızda iletişim, bilgi alış verişi veya yazı işlerinin yoğunlaşması sizi de zihnen dolu kılabilir. Ayrıca birlikte görev yaptığınız arkadaşlarınızla bağlarınızı güçlendirebilir; onlarla paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Bugün yeni iş girişimlerinde bulunmak yerine eksik bıraktıklarınızın çözümüne bakabilirsiniz. Sağlığınızla alakalı ise ertelediğiniz kontrolleri, testleri yaptırabilirsiniz. 

KOVA  21 OCAK - 19 ŞUBAT

Sözel ve el becerisi gerektiren yeteneklerinizin açığa çıktığı bir dönemdesiniz. Hobilerinize ve yaratıcılık isteyen uğraşlarla ilgilenebilir; bundan keyif alarak pratik yapabilirsiniz. Ayrıca çocuklarınıza, sevdiğiniz kişiye vaki ayırabilir; onlarla iletişim ve paylaşımın yoğun olacağı bir gün geçirebilirsiniz. Ancak harcamalarınıza dikkat etmeli; akılcı hareket etmelisiniz.

BALIK  20 ŞUBAT - 20 MART

Eve, aileye ve yerleşime dair işleriniz bugün istediğiniz akıcılıkta ilerlemeyebilir. Değişken koşullar veya neden çıktığı belli olmayan durumlarla uğraşabilirsiniz. Ayrıca evinizde misafir ağırlayabilir veya aile büyüklerinin ihtiyaçlarıyla ilgilenebilirsiniz. Bitiş ve başlangıçlar yaşadığınız şu dönemde kurban durumuna düşmemek için gelişmeleri enine boyuna tartmalısınız.