Serdar BALİ
Serdar BALİ
sbali@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Hami’ye benden koca bir aferin

Maç ne olur bilemiyorum ama sahaya çıkan Trabzonspor için aklımdan geçeni hemen yazayım. Aferin Hami. Beni takip edenler bilir, kolay kolay aferin demem. Niye aferin? İsmi ne olursa olsun kimse Trabzonspor'dan büyük değildir. Çıkardığı kadro ile geçmiş başarıları ile futbola devam etmek isteyenlere gerekeni yapmıştır. Eğer eskiden oynadığı futbolla iş devam ettirilecekse, o zaman biz niye duruyoruz? Gir "Google"a bak geçmişimize, bugün trilyon alanlardan daha iyiyiz... O zaman biz oynayalım!

3-0'lık skora bakıp da aldanmayın. Trabzonspor çok mu iyi oynadı?

Hayır.

Hatta Trabzonspor git gide sıra takımı oluyor.

Ama bu sıradanlaşma iyi yönetilirse baş kaldırmanın başlangıcı olabilir. Aynı ayarda iki takım ama isim fark yaratıyor.

Olcan ve Adrian tekniği, Özer ve Bourceanu ise mücadelesi ile öne çıktı.

İlk yarı pozisyon yok penaltı golü ile Trabzonspor önde bitirdi. Futbol ikinci yarıda da ortada geçti. Trabzonspor sahasında oynamanın etkisi ile hücum etmek istedi ama santraforsuz olmuyor.

Gençlerbirliği takımının beraberliği sağlamak adına çok adamla yüklenmesi Trabzonspor'un arkadaki boşlukları kullanmasına yaradı. İşte bu hatadan oyuna sonradan giren Henrique yararlanarak takımını 2-0 öne geçirdi. Yediği 2 golden sonra oyundan düşen Gençlerbirliği önünde kontrataktan Yusuf Erdoğan'la bir gol daha bulunca Trabzonspor farkı yakaladı.

Burada Özer'e ayrı bir parantez açmak istiyorum. Üç golde de onun payı çok büyük. Yavaş yavaş kendini toparlıyor. Maç eksiğini kapatıp, performansını daha da yükseltirse hem eski Özer olacak, hem de Trabzonspor bundan kazançlı çıkacak. Özer inşallah bizleri yanıltmaz, böyle devam eder.

Seyredenlerin göremediği, benim tecrübelerimle gördüğüm ekstra hiçbir şey maçta olmadı. Hatta ne yazacağımda bile zorlandım. Bosingwa tam bir profesyonel. Emre Güral'ın çok dikkat etmesi gerekir. Verilen fırsatları değerlendiremiyor. Henrique oynasa bir dert, oynamasa bir dert.

Forma değişikliği yapılsın (birkaç kişi hariç) Gençlerbirliği futbolcuları  şampiyonluğa oynar. Hayret ediyorum; iyi kadrolar Trabzonspor'a karşı bir türlü oyun tutturamıyorlar.

Ve sanki futbol müsabakaları bitmişte tatile hazırlanılıyor.