Yazarlar

Serdar BALİ

Serdar BALİ

sbali@stargazete.com

Her hafta yanlış kadro

Kasımpaşa bilinçli ataklarla, Trabzonspor ise topu ileri vurarak pozisyon buldu.

Kasımpaşa haftalardır aşağı yukarı aynı kadro ile Trabzonspor ise Mustafa Akçay’ın haleti ruhiyesine göre yaptığı kadro ile maça çıktı.

İlk dakikalarda Kasımpaşa adeta Trabzonspor’a nefes aldırmadı.Trabzonspor kısa sürede dengeyi kurdu. Maçın ortada geçtiği anda Kerem Şeras enfes bir vuruşla takımını öne geçirince Trabzonspor biraz daha canlandı.

Trabzonspor hücumda o kadar eksik ki, attığı golde bile üç vuruşla topu kaleye sokabildi. İlk yarıda Kasımpaşa takım olgusu fazla daha ne yaptığını bilen taraftı.

Trabzonspor’da Giray ve Sol Bamba o kadar acemice oynadı ki, ortadan gelen her top Karadeniz ekibi için tehlike oldu. İki futbolcunun yer paylaşım hatası Kasımpaşa’ya golü kazandırdı. 

İkinci yarı değişen bir şey olmadı. Ev sahibi daha dengeli futbol oynamaya devam etti. Mustafa Akçay yine bilinen hamleyi yaptı Janko’yu oyuna soktu. Halbuki bilmediği ileri uca top taşıyamadıgı için Trabzonspor’un pozisyon bulamadığıdır.

Giray ve Sol Bamba’dan biri çıkıp Olcan solbeke, Aykut stopere çekilip forveti desteklese, Trabzonspor futbol olarak daha dirençli olurdu.

Bordo-Mavililer hatlar arası senkronu tutturamasa da mağlup olmamak için futbolcuların şahsi direnci ile ayakta kalmaya çalıştı. Sonuçta Trabzonspor 3-1 geriye düştükten sonra Olcan’ın nefis frikiği ile skoru 3-2’ye taşıyıp ümitlense de İstanbul’da umduğunu bulamadı ve üç puan bıraktı.

Haftalardır şunu görüyorum. Benim oynadığım ve bildiğim futbolla Mustafa Akçay’ın bildiği futbol çok farklı.

Stoper Aykut solbek, solbek oynatılan Olcan sağ açık, haftalardır oynamayan Soner ortada, uzun zamandır yanyana oynamayan hatta oynayamayan Giray ve Sol Bamba ile takım kurup sahaya çıkılmaz.

Trabzonspor’da ileri uçta topu tutabilecek savunmayı sıkıntıya sokacak santrfora ihtiyaç var. Trabzonspor’un daha iyi takım kurabilecek kadrosu elinde var bence.