Yiğit BULUT
Yiğit BULUT
yigitbulut@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Kendi ülkesine düşman olanlar

Alman sermayeli “Türk görünümlü” bir medya grubunun bir gazetesinde iki gün önce bir arkadaş yazı yazmış. Almış kalemi eline sallamış da sallamış. “Varlık Fonu’nun defalarca yalanladığı uydurma sıfır faiz haberinden” yola çıkmış, aklınca insanları yalanlarıyla tahrik etmiş. Yazı değil, alenen “Halkı kin ve nefret ile Devlet’e karşı kışkırtma” denemesi...

Sevgili dostlar, yapıcı eleştiriye, katkıya sonuna kadar açığız ve ancak yapıcı eleştiri bizi geliştirir. Fakat yapılan katkı veya eleştiri değil “yalan-uydurma” üzerinden TÜRKİYE’NİN HAYATİ ÖNEMİ OLABİLECEK BİR OLUŞUMUNU BAŞTAN YIPRATMAK! Aynen aynı gazetede bir başkasının “araba yalanları” ile yapmaya, konuyu-kavramları “küçük düşürmeye” çalıştığı gibi!

Peki, bu “beslemeler” hangi kanallardan maddi-manevi beslenerek bunu yapıyorlar? Varlık Fonu oluşumu ile sorunları ne? Neden bu kadar panik içindeler? Sahipleri “neye sahip olamama korkusuna, neyi yapamama korkusuna” kapılmış durumda? 94 krizinde % 50 faizi 90 günde ceplerine indiren Efendileri neyin paniğinde?

İSTEKLERİ ÇOK AÇIK; TÜRKİYE’NİN VARLIKLARINA SAHİP ÇIKAMAMASI VE 200 YILDIR ZORLANAN ANGLO-SAKSON HAZİNECİLİK DÜZENİNİN DEVAM ETMESİ, TÜRKİYE’NİN YATIRIM BANKALARINA HARAÇ ÖDEMESİ!

Sevgili dostlar, hatırlarsanız bu köşede “fetö ağzıyla Bloomberg servisi” başlıklı bir yazı kaleme almış ve Türkiye’ye akıllarınca “operasyon çekenlere” karşı şunları yazmıştım; “...küresel Bloomberg kuruluşu, ekranlara sözde analiz adında bir haberi geçerek, aklınca Türkiye’ye operasyon yaptı. İçinde geçen detaylar tamamen uydurma, hayal ürünü, iftira olduğu gibi Türkiye içinden de beslendikleri kesin. Yazanlar sözde Türk vatandaşı, biri hariç, birinin de ne olduğu zaten malum; klasik saha ajanı ! İşin ilginç yanı haberin uluslararası bir ajansa yakışır şekilde yazılmak yerine fetö yayın organları ağzıyla yazılmış olması.”

BU GAZETELERDE YAZILAN “YALAN HABER, YALANLAR ÜZERİNE YORUMLAR” VE BLOOMBERG HABERİ HEPSİ AYNI OPERASYONUN PARÇALARI!

Bu noktada tekrar soralım; Türkiye’ye operasyon yapmaya çalışan bu KİŞİLERİN dertleri ne? Neden Türkiye’nin finansal imkanlarına özellikle Varlık Fonu’na, FİNANSAL VARLIKLARIMIZA saldırıyorlar? Yıpratmak, durdurmak istiyorlar? NEYİN YENİDEN HAKİM KILINMASI DERDİNDELER? TÜRKİYE’NİN YATIRIM BANKALARINDAN BORÇLANMASI HARİCİ HER YÖNTEMİN ÖNÜ NEDEN TIKANMAYA ÇALIŞILIYOR? ÖZELLİKLE ÇİN VE JAPONYA İLE KAYNAK ÇEŞİTLENDİRMESİNİN ÖNÜNÜ NEDEN, KİMLER KESMEK İSTİYOR!

Sevgili dostlar, aslında KONU ÇOK AÇIK! Bu coğrafya son 200 yıldır “İngiliz Hazineciliği” tarafından “yönetilmeye-zorlanmaya” çalışılıyor. Sizinle 1839-1876 arasındaki Londra’da yapılan daha doğrusu zorla yaptırılan “borçlanmaları” detaylı paylaştım. Bu zorlama 2008’de Erdoğan’ın tek başına IMF’yi bu topraklardan çıkarması ile bitiyor ve FİNANSAL BAĞIMSIZLIĞIN yolu açılıyor. 2008-2013 arası bağımsızlık ve son 200 yılın görülen en düşük faizi. Bu bağlamda son dönemde TÜRKİYE’NİN BAĞIMSIZLIĞININ ARTMASI VE YENİ KURUMLAR İLE “ANGLO-SAKSON HAZİNECİLİĞİN” içeride yerini kaybetmesi KÜRESEL KAN EMİCİLERİ VE İÇERİDEKİ İŞBİRLİKÇİLERİNİ RAHATSIZ EDİYOR!

DERTLERİ ÇOK AÇIK SON 200 YILDIR BU TOPRAKLARIN KANINI EMEN SİSTEMİN DEVAM ETMESİ, YIKILAN YERLERİNİN ONARILMASI! BU AMAÇLA KAYNAK ÇEŞİTLENDİRMESİ VE YENİ İŞBİRLİKLERİNE YOL AÇABİLECEK, DEVLETİN VARLIKLARINI YÖNETMESİ İLE ORTAYA ÇIKABİLECEK HER TÜRLÜ OLUMLU DURUMU SABOTE EDİYORLAR!

ÖNEMLİ NOT:Himmet Karadağ ağzından yapılan “sıfır faizli kredi vereceğiz” haberi tamamen gerçek dışıdır ve bu haberin “yalan-uydurma” olduğu kendisi tarafından da defalarca yalanlanmıştır. Buna rağmen “beslemelerin” İNATLA “gerçekmiş gibi” üstüne yazı yazıp kavramları tahrip etme denemelerini sizin takdirinize sunuyorum...