Aydın BAYRAM
Aydın BAYRAM
abayram@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Mancini geç uyandı, 1-1 bitti

Galatasaray kadrosu elimize geldiğinde büyük şaşkınlık yaşadık. Semih’in yedek kalması, Hakan Balta’nın oynatılması Mourinho’nun ekmeğine yağ sürmüştü. 9. dakikada Torres’in attığı golde Mancini herhalde yaptığı yanlışı gördü. İtalyan teknik adamın ikinci yanlışı ise Hajroviç’i ilk 11’de oynatmasıydı. Bu yanlışı da 31. dakikada Yekta’yı oyuna sokarak, hatasını telafi etmeye çalıştı.

Yediğimiz ilk gole dönecek olursak, Muslera’nın kalesini zamansız terketmesi Hakan Balta ve Alex Telles’in rakibini film izler gibi izlemesi Galatasaray adına büyük talihsizlikti. Mourinho’nun Arena’daki maçtaki taktiği belliydi. Maçı en azından berabere bitirip, rövanş için avantaj sağlamaktı. Portekizli hocanın ilk yarı için bu planı tuttu.

İkinci devrede Semih’in de oyuna girmesi Galatasaray’ı ateşledi. Galatasaray, bütün ataklarıyla rakibini kendi yarı alanına hapsetti. Sağ ve sol taraftan yapılan bindirmeler İngilizler’i bunalttı. Selçuk’un direkten dönen topu zaten golün habercisiydi. 3 dakika sonra Sneijder’in ortasında Chedjou’nun kafa golü skora denge getirdi.

Golden sonra zaten maç tek kaleye döndü, biz oynadık, Chelsea seyretti. Sneijder biraz etkili olabilse, Drogba markajdan kurtulup, daha da çok rakip kaleye sokulsa, Burak da eski Burak olsa maçta skor çok daha farklı olabilirdi

Gelelim İspanyol hakeme... 2 top vakasında çok kritik bir karar verdi. Terry’nin topu sahaya attıktan sonra Burak’ın golünü saymadı. Tribünde olan 55 bin taraftar uzun süre bu pozisyonun gol olduğuna dair ortalığı inlettiler, hakemin kararı doğruydu.

Son söz:

1- Mancini oyuncu tercihinde hata yapmasaydı, belki de sahadan galip ayrılacaktık. 2- Mourinho beraberlik için gelmişti ve 1-1’lik skoru alıp, evine döndü. 3- Semih, bu takımda her zaman banko oynayacağını gösterdi. 4- Drogba ve Sneijder ikilisi çok daha etkili olabilirdi, ama beklenen performansı gösteremediler. 5- Galatasaray’ın en iyi isimleri Telles, Selçuk, Yekta ve Eboue idi. 6- Gecenin kahramanları ise Arena’yı soğuk havaya rağmen 55 bin taraftardı.

7- Stamford Bridge’de son sözü Galatasaray’ın söyleme hakkı var yeter ki çeyrek finale inansınlar!