Yazarlar

Serdar BALİ

Serdar BALİ

sbali@stargazete.com

Nefes kesen futbol

Serdar BALİ tüm yazıları

Eskişehir her takım için zor deplasmandır. Bir de renkli bir takım gelirse, futbolcunun doğasında olan ekstra konsantre öne çıkar. İşte maç bu güzelikle başladı. İki takımdan biri üstündü desek yanlış olur. Fenerbahçe’nin deplasmanda oynadığını varsayarsak, verdiği mücadele üst düzeyde gözüktü.

Eskişehirspor golünde Bruna Alves’in inanılmaz hatası vardı. Fenerbahçe’nin golü biraz da şansla geldi. Caner ve Gökhan Gönül hücumda takımına katkıda bulunurken, savunmada da kademeyi hatasız yerine getirince, Fenerbahçe’nin en zayıf yeri olan defansın göbeğine yardımda bulunarak takımlarına katkı yaptılar.

***

Eskişehirspor kazanmak için elinden gelen her şeyi ortaya koymasına rağmen net pozisyona giren daha çok Fenerbahçe oldu ama farkı artıracak son vuruşu yapamadı. Bunu gören Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Necati Ateş ve Kamara’yı oyuna dahil ederek daha çok hücuma çıkmayı planladı. Bu planında da başarılı oldu. Eskişehirspor özellikle 75.dakikadan sonra rakip kalede daha fazla görünmeye başladı. İşte bu baskı 83.dakikada semerisini verdi ve evsahibi kendisine 3 altın puan getiren gole Erkan Zengin ile kavuştu.

Her maçı inanılmaz ciddiyetle adeta amatörce mücadele vererek oynamaya çalışan bir futbolcu kadrosuna sahip Fenerbahçe. Caner ve Gökhan Gönül iyi oynuyor, Kuyt futbolun gerçeklerini yerine getiriyor, bunların yanında da ileri uç elemanları kaliteli olunca savunma zaafı olmasına rağmen Fener Türkiye liglerinin en kaliteli futbol oynayan takımı haline geliyor. Bu yenilmesine rağmen bir gerçek.

Eskişehirspor ise aynı güzelikte kadroya sahip. Ama Anadolu’daki bütün takımların düştüğü yanlışa düşerek oynamak için maç seçiyorlar. Kırmızı-Siyahlılar eğer sahaya çıktıkları her karşılaşmayı aynı ciddiyetle oynasa Süper Lig’de klasmandaki yeri daha üst sıralar olur.