Yazarlar

Serdar BALİ

Serdar BALİ

sbali@stargazete.com

Sadece savunma yetmiyor

Serdar BALİ tüm yazıları

Bol pozisyonlu enterasan bir maç seyrettik. İlk 30 dakikada daha çok Trabzonspor’un forse ettiği, daha sonra Galatasaray’ın baskısıyla biten bir ilk yarı seyrettik.

Savunmada Sol Bamba inanılmaz hatasız oynadı. Bosingwa sağbekte sakin ve olumlu pas trafiği ile hem savunma hem de hücumda takımına katkı sağladı. Colman gayretli, Zokora ve Aykut dikkatli oynadılar. Colman net pozisyonu gole çeviremedi. Yusuf hücumda ilk yarıda etkili olmasa da savunmasına yardım edip bekini rahatsız etmekle takımına katkıda bulundu. Onur her zamanki gibi önden gelen akınlarda hatasızdı. Sneijder’ın nefis vuruşunu aynı güzellikte önledi. Bosingwa kaleye giren topu kademeye girerek önleyince ilk yarı heyecan içinde golsüz sona erdi.

Galatasaray ikinci yarıda Trabzonspor ceza alanının etrafından adeta uzaklaşmadı desek yeridir. Trabzonspor savunması bugüne kadarki en dikkatli oyununu ortaya koyunca Galatasaray’ın atakları havada kaldı.  60 ile 61. dakikada enterasan şeyler oldu. Henrique’nin müthiş kafa vuruşunu Muslera çıkardı. Dönen top Trabzonspor kalesinde bariz Burak Yılmaz şansıyla gole dönüştü.

Bu gol Trabzonspor’u adeta delirtti. O dakikadan sonra iki gol attı biri sayıldı. Olcan Adın’la beraberlik kısa sürede geldi.

Ama Trabzonspor, taraftarını uzun süre sevindirmeye alışık olmadığından hemen akabinde yine Burak’la mağlup duruma düştü. Golden sonra oyun çok sertleşti. Trabzonspor gol atmak için yüklendikçe arkada açık vermeye başladı. Onur yine sahneye çıktı ve inanılmaz kurtarışlar yapmaya başladı.

78’inci dakikada Drogba sarı kartı yediğinde bence o dakikaya kadar en az 4 defa sarı kart yiyecek hareket yapmıştı. Fırat kardeş böyle uygun gördü demekki.

Mustafa stoper oynayan futbolcu ilk önce kendi kalesindeki tehlikeleri önleyecek. Bence iyi mücadele içinde en çok pozisyon hatası yapan futbolcu sendin. Sana futbolu öğreten bence yanlış öğretmiş. Senin ilk görevin bulunduğun mevkinin gereğini yerine getirmektir.

Trabzonspor her şeye rağmen ballı futbolcu Burak’ın gollerine engel olamadı.