Serdar BALİ
Serdar BALİ
sbali@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Sadece skor iyi

Kazananın avantaj yakalayacak olduğu bir maç. Ama Manisaspor çok kızgın.

Niye? Trabzonspor ilk maçta niye 9 tane gol atmış?

Enterasan!!

Trabzonspor’un suçu, rakibini ciddiye almak ve alay etmemek!

Neyse.

Bu kızgınlık, kızana değil; “Futbolda kızmaya yer yok” diye düşünen Trabzonspor’a skor olarak döndü. Bordo-Mavililer kısa süre içinde maçta 2-0 öne geçti. Sahaya eksik çıkmasına rağmen Trabzonspor’un kalitesi ilk yarıyı önde kapamasını sağladı.

İkinci yarıda Trabzonspor, kendisini fazla sıkmak istemedi. Savunmaya çekildi ve Manisaspor’un üstüne gelmesine müsaade etti.

Tamam geri çekilirsin; rakibin üstüne gelmesini beklersin, kapılan toplarla ani çıkış yapıp rakibi cezalandırırsın. Bu da bir taktik anlayışıdır. Ama Trabzonspor bunu yapmayıp ikinci yarıda sadece skoru korumak adına maçı bitirmenin peşine gitti. Bence yakışmadı ama alınan skor kupada devam adına güzel.

Mehmet ekici, Özer ve özellikle Serdar Gürler’in çabası, galip gelmek adına yetti.

Manisaspor bu oyununu bence kendi liginde oynarsa, daha iyi yerlere gelecektir.

Trabzonspor hangi mevkide kim oynayacak diye tahmin yürütülemiyecek bir takım görüntüsü çizdi ve çiziyor. Maç başı ödemelerin anlamsızca yüksek tutulması, giderin gelirden yüksek olduğu bu tip maçlarda kadro sıkıntısı yaratıyor. Yöneticiler ders çıkarır inşallah.

Trabzonspor maç kazanmak istiyorsa vites büyütmek zorunda. Dünkü Manisaspor maçındaki oyun Süper Lig’de işe yaramaz.

Kaleci Fatih ve İbrahim biraz daha dikkatli olmalılar. Trabzonspor’a yazık olacak. Onur iyileşinceye kadar kaleyi koruyabilirler.