Serdar BALİ
Serdar BALİ
sbali@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Sahanın yıldızı Ulaş

Spiker diyor ki, “Ersun Yanal, neredeyse ideal kadro ile sahaya çıkarak gelecek maçlara hazırlık yapıyor.” Tebessüm ettim.  Halbuki Yanal’ın kulübün geleceğini düşünmeden yaptırdığı transferlere rağmen kupadan başka hedef kalmadığını için maçı ciddiye aldığını spiker arkadaş bilemiyor.

Buna rağmen Trabzonspor ilk yarıda çok varlık gösteremedi. Rakipten üstün müydü? Evet, isminin getirdiği üstünlük!

Maça iki yeni transfer Erkan Zengin ve Yusuf Erdoğan’la başladı. Birine para verdi, para verdiğine yer açabilmek için ötekini en iyi oynadığı yerden geri çekti.

Hal böyle olunca 45 dakikanın 30 dakikası sol tarafta geçti.  Ama ilk yarı buradan kilit açacak top bir türlü gelemedi. Mehmet Ekici ve yanında Fatih Atik etkili olamayınca Cardozo’nun etkili olmasıda hayal.

İkinci yarı Özer Hurmacı, Cardozo, Yusuf Erdoğan ve Erkan Zengin gol atabilmek için varını yoğunu ortaya koydu ama Keçiören kalecisi Ulaş’ı geçmeleri mümkün olmadı. Ani kontra toplar Trabzonspor’u zorladı.

Trabzonspor ikinci yarıda organize ataklar geliştirdi ama 36 yaşındaki Keçiörengücü kalecisi Ulaş, öyle kritik kurtarışlar yaptı ki, istenilen gol bir türlü gelmedi. Hatta 2. Lig Beyaz Grup temsilcisi 90+2’de gollük bir fırsatı da harcadı. 21 milyon liralık Erkan Zengin vasatın üzerine çıkamadı.

Sonuçta Trabzonspor, Keçiörengücü ile iki maçta da yenişemeyerek 4 puan kaybederken, grubundan çıkmayı son maça bıraktı. Bordo-Mavililer gruptaki son maçını Akhisar Belediye ile deplasmanda oynayacak, 1 puan alırsa lider olarak çıkacak.

Trabzonspor çok istekli idi ama Keçiörengücü çok iyi taktik uyguladı. Maç belki yarı sahada geçti ama ani çıkışlar çok kaliteli oldu. Trabzonspor’un gol yollarında daha etkili hamleler yapması gerekiyor.

27 transfer yapıldı, teknik direktör hala eksik var diyor. Trabzonspor hala istikrarlı bir savunma kuramıyor.

Artık söyleyecek bir şey yok.