Aydın BAYRAM
Aydın BAYRAM
abayram@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Şapkadan üç puan çıktı!

Sezonun ikinci yarısında Fenerbahçe'de hesaplar alt-üst olmuştu. 10 puanlık farkın 4'e inmesi, Galatasaray'ın yanında Beşiktaş'ın da yarışa ortak olması Sarı-Lacivertli camiada paniğe yol açmıştı. Üstüne üstlük, sakatlıkların ve cezalıların da üst üste gelmesiyle kadro yapısı delik deşik olmuştu. Dünkü Kasımpaşa maçına bakarsanız bunu en iyi şekilde görürsünüz. Ligin ilk yarısında forma şansı bulamayanların hepsi ilk 11'deydi. Holmen, Kadlec, Bekir, Mehmet Topuz ve Alper Potuk. Peki bu oyuncular dünkü maçta Fener'e ne verdi!.. Alper hariç koskoca bir hiç!..

Fener, Kasımpaşa maçının ilk 20 dakikasında saman alevi gibi parlayıp söndü.. Takımda sanki özgüven eksikliği vardı. Forvete konulan Kuyt'tan "Şapkadan tavşan çıkarmasını" beklemek hayaldi, zaten ilk yarıda beklenen olmadı. Kasımpaşa adına ise tek pozisyon vardı. Onu da Babel eline yüzüne bulaştırdı.

İlk yarı golsüz bitince Fener'in yedek kulübesine baktık. Kimler mi vardı! Hasan Ali, Selçuk, Salih Uçan, 5 ay sonra affedilen Serdar Kesimal ve Cristian. Bir de sakatlıktan yeni kurtulan ve maç öncesi yengesinin ölüm haberiyle yıkılan Emenike..

Siz olsanız bu isimlerden hangisini ikinci yarı sahaya sürerdiniz. Baroni ve Emenike dediğinizi tahmin ediyorum..

Devre arası soyunma odasında bir kenetlenme olmuş ki, Sarı-Lacivertliler ikinci yarıya "Ya hep, ya hiç" parolası ile çıkmıştı. Ersun Yanal da, orta alanı  Baroni ile takviye etti.. Bu değişim, Fener'e olumlu yönde yansıdı. Kerem'in kırmızı kart görmesi liderin ekmeğine yağ sürdü. Kanarya, sağlı sollu bindirmelerle Kasımpaşa kalesini ablukaya aldı. Ve gol de bu baskı sonucu geldi. Emre topu 90'a gönderdi, örümcek ağlarını aldı.. Fener 1-0'a yatarken kalesinde golü gördü.. Kabus dakikaları başlarken imdada Bekir yetişti. Kaleciden dönen topu gol yaptı ve Fener'in ışıklarını yeniden yaktı..

Son söz: 1- Fener iyi oynamadı, şansının yardımıyla kazandı. 2- Kuyt ileri uçta sırıttı ama bu onun kabahati değildi. 3- Emre attığı golle gemiyi karaya çıkarmaktan kurtardı. 4- Defans, Egemen'siz çok hata yapıyor. 5- Emenike'siz, Webo'suz ve Sow'suz Fener forveti çok yavan. 6- Alper Potuk dün yıldızı parlayan isimdi. 7- Bu futbol şampiyonluğa yetmez..