Yiğit BULUT
Yiğit BULUT
yigitbulut@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Stratejik şirketler-Kurumlar 'milli' kalacak

Daha önce yazdım, bazılarıanlamadı! Bir daha yazacağım; Milli kalmasıgereken şirketleri “ele geçirmeyi”unutun!

Bir daha yazayım, farklı ifade edeyim; STRATEJİK ŞİRKETLER MİLLİ KALACAK!

Sevgili dostlarım, Türkiye’nin başta telekom-savunma endüstrisi ile ilgili adımları içeride-dışarda ve özellikle bölge ülkelerinin bazılarında hayranlıkla izlenirken, şirketleri “ederi üzerinde alalım” havasına giren küresel çakallar da ortada dolanmaya başladı…Amaç açık; kafa bulandırmak, ele geçirmek…Tavır da çok küstah; ederinden fazla verelim, içerideki ortaklarımızla alalım!

Bu ortalarda dolanan çakal yavrularına sesleniyorum; ne kadar akıllısınız değil mi! Piyasa değerlerinin veya ortalama tahmin edilen değerlerin üzerinde fiyatlar ile size satacağız, siz de “kimin adına bu alımlar yapıyorsanız”, alıp şirketleri kontrol edeceksiniz ve/veya öldüreceksiniz! ESKİ TÜRKİYE’de belki bu “kandırmacayı” hayata geçirebilirdiniz ama YENİ TÜRKİYE’de HİÇ AMA HİÇ ŞANSINIZ YOK!

Ey çakallar, daha önce de yazmıştım, bir daha yazayım; sizce 10 yıldır verilen bu “üreteceğiz mücadelesi” sonucu ortaya çıkan “elimizdeki değerleri” size satar mıyız? SATMAYIZ! MİLLİ KALMASI GEREKEN HİÇBİR ŞİRKETİ SİZE SATMAYIZ, SATMAYACAĞIZ!

Artık Türkiye için tek yok var; HALK ile PAYLAŞMAK! Açıkçası; yabancıların veya içerideki taşeronlarının kontrol edeceği şekilde bir SATIŞ yok, Türk Halkı ile “halkz arz yoluyla kısmen paylaşım yolu” sonuna kadar açık!

Sevgili dostlar, TEKNOLOJİK ALTYAPIMIZIN, Türk savunma endüstrisi’nin ve telekom altyapılarımızın “belkemiği olan şirketleri” ele geçirme, % 51 ile kontrol etme gibi hayaller kuranlara YENİDEN buradan sesleniyorum; piyasadan 3-5 alabilirsiniz, yeni arzlar olursa oraya da katılabilirsiniz, kontrol etmeden kısmen ortak da olabilirsiniz AMA ASLA VE ASLA KONTROLÜ ELDE EDECEK ŞEKİLDE BİR TÜRK MİLLİ DEVİ’ni ele geçiremeyeceksiniz…

Sonuç: YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ, KENDİ KARARLARINI  VEREN, ÜRETEN, YENİ EKONOMİK AKLI TANIMLAYAN TÜRKİYE…

Son söz:MİLLİ KALMASI GEREKEN HER DİNAMİK MİLLİ KALACAK!