Yazarlar

Serdar BALİ

Serdar BALİ

sbali@stargazete.com

Tam zamanında

Trabzonspor, ligimizin en formda takımlarından Mersin İdmanyurdu’na karşı deplasmanda nefis bir mücadele ortaya koydu ve 5-1 gibi muhteşem bir galibiyetle 3 puanı hanesine yazdırdı.

Mersin İdmanyurdu’nun süratli forvetine Trabzonspor savunması çok net müdahalelerde bulundu ve aynı güzellikte cevap verdi. Kaleci Hakan Arıkan kalede güven telkin eden müdahalelerde bulundu.  Trabzonspor ilk yarıda bol pozisyon buldu ama ancak 2 farkla soyunma odasına gitti. Trabzonspor’un ekstra futbolcusu Mehmet Ekici her hafta aynı vuruşlarla Karadeniz temsilcisine gol kazandırıyor.  Morali yükselen Trabzonsporlu futbolcular her topa ilk müdahalede bulundu ve bunun karşılığını yine duran topta Sefa’nın kafa vuruşuyla aldı.

Ev sahibi Mersin İdmanyurdu çok iyi mücadele etti ama inanın Trabzonspor o kadar iyi oynadı ki; hak ederek ilk yarıyı da önde kapattı.

İyi oyun, çok net paslaşma ve mücadele temposu yüksek... İşte Mersin’deki Trabzonspor’un görüntüsü.

Gol attıkca morallenen, morallendikçe daha çok koşan ve iyi pas yapan Trabzonspor karşısında artık Mersin İdmanyurdu’nun yapacak bir şeyi kalmadı. Tam zamanında alınan galibiyet Trabzonspor’u dördüncülüğe taşıdı. Artık Trabzonspor’un bu yeri bırakmayacağını ve deplasmanda daha da iyi oynayacağını düşünüyorum.

Haftalardır kötü oynayan Bosingwa çok net iyi oynadı. Uğur Demirok ilk kez oynamasına rağmen iyi idi. Medjani ve Fatih Atik orta saha da çok koşunca Mehmet Ekici ve Sefa da skora damga vurdu. 

Bu mücadele diğer haftalarda da devam ederse çoğu maçtan galip çıkar.  Ama her maç aynı performans gösterilemediği için ligin en az (3) mağlup olan takımı olmasına rağmen ilk üçten puan olarak çok geride kaldı.  Demek ki futbolcular bu şekilde oynayabiliyorlar.  Tebrik ediyor devamını taraftara yaşatmasını diliyorum.