Yazarlar

Serdar BALİ

Serdar BALİ

sbali@stargazete.com

Terim doğru yolda

Serdar BALİ tüm yazıları

Futbolcuların çoğu tatilde ama Milli Takımımız tatili bu maçtan sonra yapacak. Milli maçları ne kadar çok yaparsak o kadar tecrübeleniriz. Maç tarihlerinin de dikkatli seçilmesi gerekir ki Fatih Hoca bunlara çok dikkat eden bir  hoca olduğu için genelde resmi maçlardan önce denk takımlarla oynamaya dikkat ediyor.

Futbolun kepenklerinin indiği şu günlerde Milli Takım futbolcularının hala diri olduğunu gördük. Fatih Terim Bursaspor’dan aldığı futbolcularla “Başarının karşılığını mutlaka veririm” mesajını da Türkiye’ye göstermiş oldu. Hakan Çalhanoğlu, Arda ve Ozan ilk yarıda çok iyi anlaştı. Uzun zaman maça hakim olmasına rağmen milli futbolcularımız son vuruşta başarılı olamadılar. Ama bana göre ilk yarı tatmin edici bir mücadele ortaya koyuldu.

Fatih Hoca ikinci yarıya değişikliklerle başladı. Pozisyon bolluğu, ikinci yarının hemen başında ele geçirildi ve her girilen pozisyon golle sonuçlandı. Ceza sahası içinde aksiyonu fazla olan futbolcuların oyuna girmesi, sonuç üretmede çok etken oldu.

Hakan Çalhanoğlu en iyi bildiği işi yaptı; duran toptan attığı golle yolu açtı. Burak attığı ve attırdığı golle “Sezonu formda kapatacağım” dedi.

Fatih Hoca geleceğin kadrosunu kurma peşinde. Gördüğüm kadarı ile de kadro seçimindeki yaş ortalamasına bakılırsa epey yol almış. Geriye sadece maç tecrübesi ve fizik dayanıklılık kalıyor ki; herhalde bu tip maçlarla da bunu halletmeye çalışacak.

Emre, Ozan ve Volkan Şen ise Şenol Hoca’nın Türk futboluna katkısı. Serdar Aziz zaten biliniyor.

Hakan Çalhanoğlu Milli Takım’a geç katıldı ama faydalı olacak; belli.

Gençler ve tecrübelilerin karışımı ile kurulan bir milli takım en ideal bir karışımdır ki; Fatih Hoca bunu yapmaya çalışmış. Çok doğru bir hamle... Hocayı canı gönülden kutluyorum.