Yiğit BULUT
Yiğit BULUT
yigitbulut@stargazete.com
Yazarın Sayfası

TL’ye güvenen her zaman kazandı, kazanır, kazanacak!

Dolar yeniden 3,55 altını zorlama bölgesine girdi...

Daha önce de yazdım ve defalarca tartıştık; dolar-TL denkleminde 3,54-3,34 bandı çok önemli...

Daha önce iki kez bu bant içine girildi fakat özellikle pozisyon taşıyanlar 3,52 seviyesinden tepki vermesi için ciddi şekilde uğraştılar!

Sevgili dostlar, dolar kuru ilk defa Ağustos 2015’te 3 TL üstüne çıkmış ve o gün TV’lerde şunu söylemiştim; TL enstrümanlarda kalmaya devam edin, zaman doğruyu gösterecek... KURUN HER YUKARI ATAĞINDA TEKRAR ETTİM; TL’DE KALIN, TÜRK LİRASINA GÜVENİN...

BUGÜN KUR 3,55 SEVİYESİNİ AŞAĞI ZORLUYOR VE AĞUSTOS 2015’TEN BUGÜNE TL’DE KALANLARIN TL ENSTRÜMANLARDA GETİRİSİ BİRLEŞİK MEVDUAT İÇİN 60 TL, BİST İÇİN 300TL’LERE KADAR ÇIKAN ŞİRKETLER VAR! YANİ O GÜN HİÇ DOLAR ALMAYARAK MEVDUATTA KALANLAR İÇİN KUR ANCAK BUGÜN 3,60 SEVİYESİNDE VEYA BAŞKA BİR DEYİŞLE DOLAR ALANLAR ANCAK KUR 3,60 ÜSTÜNE ÇIKARSA MEVDUATTA KALANLARIN TL GETİRİSİNİ YAKALIYOR! BİST’İ SÖYLEMİYORUM BİLE!

AŞAĞIDAKİ GRAFİK HERŞEYİ NET OLARAK GÖSTERİYOR!

Peki bundan sonra ne olur?

Doların düşüşünde 3,54-3,34 bandı çok önemli. Burada tutunabilirse, yukarı dönme şansı var ama tutunamazsa YENİ BİR DÜŞÜŞ KANALI açılacak!

NEREYE KADAR MI?

BU SORU İÇİN HENÜZ ERKEN!

İkinci grafik de bu gerçeği açıklıyor. 3,54-3,34 bandı çok net olarak görülüyor ve bu bant düşüşün durup durmayacağını bize söyleyecek! İKİ KEZ TEST EDİLDİ VE BURADAN DÖNÜŞ OLDU!

UZUN LAFIN KISASI; 2015’TEN BUGÜNE, KUR İLK DEFA 3 TL ÜSTÜNE ÇIKTIĞI GÜNDEN BU SAATE KADAR TL’DE KALANLAR ŞUANDA KARLI. KURUN SEYRİ VE TL ENSTRÜMANLARIN GETİRİSİ KARLARININ NE KADAR ARTACAĞINI BİZE GÖSTERECEK!

Bu yazıyı yazarken kur 3,55 ve 3,54-3,34 bandına girmek üzere!

Bakalım bu sefer ne olacak!

TÜRKİYE’YE GÜVENMEYE VE YATIRIMA DEVAM... YENİ BİR BÜYÜME DALGASI GELİYOR... DETAYLARI TARTIŞACAĞIZ...

NOT:PİYASA FAİZİNİ ISRARLA YÜKSEK TUTMAYA ÇALIŞIYORLAR AMA ÖZELLİKLE YABANCILAR BU SEVİYELERİ ALIM FIRSATI OLARAK GÖRÜYOR. FAİZ İÇİN HEDEF 10’UN ALTI! 10 AŞAĞI KIRILINCA 8,44-8,59 BANDINA DOĞRU GEVŞEME GÖRÜNTÜSÜ VAR!