Serdar BALİ
Serdar BALİ
sbali@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Trabzon S.O.S veriyor

İlk yarıda topla daha çok oynayan taraf ile kalesinde net pozisyonları yaşayan taraf Trabzonspor oldu. Enterasan; sağ bek Bosingwa ofsayta düştü! Hiç alakası yokken rakibe pozisyon hazırlayan da Trabzonspor savunması oldu. Kaleci Fatih pozisyon kurtarmaktan yoruldu ama savunma hata yapmaktan yorulmadı!

Bütün bu olumsuzlukların yaşandığı ilk yarıda futbolcular biraz dikkatli olsa beraberliği sağlayacak hatta öne geçecek pozisyonları da yakaladı.  Gol atmak için bilinçsizce yapılan ataklar, savunması ağır olan Trabzonspor’a çok zor anlar yaşattı. Musa Nizam yerini çok kaybedince oradaki açığı kapatmak için uğraş veren savunmanın göbeğinde oynayan futbolcular da bu sefer ortadan çok açık verdi.

Savunmasını bir türlü toparlayamayan Trabzonspor ilerdeki golcülerini kaderine terk etmek zorunda kaldı. Cardozo, Yatabare ve Constant neredeyse golle buluşabilecektiler.

İlk yarıda Polonya takımı galibiyeti, Trabzon gol atmayı hak etmedi. Tam toparlandık, beraberliği yakalayacağız dediğimiz anda yine Musa ve Aykut’un hata organizasyonu 2. golü yedirdi.

Yatabare’nin verilmeyen golü ve kaçırdıklarını hesap edersek her şeye rağmen üzülmemek elde değil.

Kaleci Fatih ve ileri üç oyuncuları ile Trabzonspor’u seyreden bizlere “bu savunma daha çok eziyet çektirir” dedirttiler. Kademe yapmasını bilmeyen, ikili mücadeleleri devamlı kaybeden, ille de hücuma çıkacağım sevdasında olup yerini kaybeden ve birbirlerinin futbol karakterini bilmeyen kişilerin güvenli savunma yapma ihtimalleri yoktur.

Trabzonspor son üç maçtır ciddi biçimde S.O.S veriyor. Teknik direktörün buna önlem alması gerekir.

Neticede lider değil de ikinci olarak Avrupa’ya devam edilecek ama futbolcuların vurdumduymazlığı ve formsuzluğu ligde Trabzon’a pahalıya mal olabilir.

Maçın hakemlerinin yaptığı hataları görünce bizimkileri niye eleştiriyoruz diye aklımdan geçti.