Yazarlar

Serdar BALİ

Serdar BALİ

sbali@stargazete.com

Trabzonspor’a yakışan futbol

İlk yarı genellikle Trabzonspor'un kontrolünde geçti. Kaleci İvesa üç önemli kurtarış yaparak Trabzonspor'un öne geçmesini önledi. Yusuf oynadığı futbolla Olcan'ın boşluğunu doldurdu sayılır.

Özer nerede oynatılırsa oynatılsın Trabzonspor'a futbol olarak katkıda bulunuyor.

Elazığspor doğal olarak temkinli oynayıp, kendi sahasında da olsa kontra toplarla gol bulmaya çalıştı. İlk yarıda ileride fazla çoğalamadılar. Bunda Trabzonspor'un iyi kademe ve ani çıkışları da bir sebepti.

Savunma olarak zorlanmayan Trabzonspor'da Zokora, Colman ve Özer pas trafiği Trabzonspor'un saha da etkili olmasını sağladı.

Hami Mandıralı ikinci yarıya ileri uça Emre takviyesi ile çıktı. İlk yarıdaki gibi baskılı oynamasına rağmen çok net pozisyon olmadı.

 Hami Mandıralı maçı kazanmak adına doğru hamleler yapınca Trabzonspor baskısı sona doğru çok arttı ama İvesa, Trabzonspor'u tek başına durdurdu sayılır.

Sezon başından beri Trabzonspor adına puan kaybı olarak üzülecek tek maç Elazığspor maçı olmuştur. Ama böyle futbol oynamaya devam ederse Trabzonspor'un daha da iyi oynayacağı kanısındayım.

Özer'in Trabzonspor, Trabzonspor'un da Özer için şans olduğunu düşünüyorum. Düzgün yaşantısı ve oynama isteği ile Onur'la beraber Trabzonspor'un kaptanlığına kadar uzanacaktır. Hatta yapılacak doğru takviyelerle şampiyonluk kupalarını kaldıracak ve kaldırılmasında katkıda bulunacaktır.

Kalbindeki ritm bozukluğu nedeniyle kontrollerden geçirilen ve oynamasında sakınca görülmeyen Emre adına sevindim. Genç oyuncunun da Trabzonspor'da çok daha iyi işler yapacağına inanıyorum. Ancak bu rahatsızlık döneminden etkilenmişe benziyor. Bir an önce toparlanacaktır..

Aykut güzel kardeşim kritik mevkide oynayan 9'uncu dakikada sarı kart yemez!

Hakem Mete Kalkavan, Aykut' sarı kat verecek sonra Yusuf'a arkadan atılan tekmeyi görmemezlikten geleceksin aferin sana !