Aydın BAYRAM
Aydın BAYRAM
abayram@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Volkan farkı önledi

Karabük’te hava buz gibiydi. Termometre eksi 1’i gösteriyordu. Saha zemininde buzlanmalar vardı. Otomobil kullanıyorsanız, kar lastiği takmanız gerekirdi. Evinizde kombiyi orta dereceye getirip ısınmaya çalışırken, eğer alt kat komşunuz cimri davranıp kombiyi yakmıyorsa ayağınıza bir de terlik giyerseniz. İşte düşünün sahadaki futbolcunun halini. O soğukta oynamak o kadar zor ki.. Eğer biraz tembellik yapmayıp koşmazsanız Allah korusun zatürre bile olursunuz..

Fener için maç kabusla başladı. Cristian’ın orta alanda topu rakibe kaptırmasıyla gelişen pozisyonda evsahibi ekip golü buldu. Araya atılan topta ofsayt yoktu. Hem Alves hem de Egemen, Akpala’yı seyretti. Volkan’ın müdahalesi yetersiz kalınca Fener yenik duruma düştü. Bu gol Fener’i uyandırdı. Karabük nedensiz şekilde sahasına çekildi. Golün ipuçları Egemen’in kafa şutu ile geldi. Ardından Caner’in etkili ortaları Karabük defansını bunalttı. Takımın en çalışkan ve en göze batan isim Emenike’ydi. Kaleyi gördüğü her yerden vurdu. Attığı ilk golde yan hakem doğru ofsayt karar verdi. Cristian’ın sanki kendisini affettirircesine verdiği topuk pasında da skoru eşitledi. Ama Karabük kalecisinin üzerine gelen topta amatörce gol yemesini de unutmamak gerek..

İkinci yarı herkesin başını döndürdü. Karşılıklı ataklar vardı. Emenike’nin egoistlik yapıp Kuyt’a topu vermemesi ve kaçırdığı fırsat, kaleci Volkan’ın iki adımdan yüzde yüzlük golü kurtarması tansiyonu bir anda yükseltti. Maç “Golü atan kazanır” şekline dönüştü. Sanki “buz tutan” Fener vites küçültünce Karabük dizginleri eline aldı. Ve Caner’in topu elle oynamasında kazanılan penaltıyı gol yapan İlhan Parlak, Fener’i buzdan adama çevirdi, ligin zirvesine renk getirdi.

Son söz: 1- Sow eski gücünde değildi. 2- Alper’in çabaları yetersiz kaldı. 3-  Gökhan Gönül beklenen bindirmeleri yapamadı. 4- Kuyt istediği boş alanları bulamadı. 5- Caner etkili işler yaptı ama penaltıyla bir çuval inciri berbat etti. 6- İkinci yarı oyuna giren Webo sanki Yanal’a küsmüş gibiydi. 7- Fenerli futbolcular puan farkının cazibesine kapılmıştı. Bu hafta cepten yediler. 8- Ersun Yanal oyuna müdahalede etkisiz kaldı, gerekli değişiklikleri yapamadı. 9- Volkan gününde olmasa skor ne olurdu Fenerliler’in bunu düşünmesi gerek!. 10- Karabük’ü kutlamak gerek. 3 puanı bileğinin hakkıyla aldı. Becerikli olsalar skor 4-1 olurdu.