Yazarlar

Serdar BALİ

Serdar BALİ

sbali@stargazete.com

Yusuf & Bosingwa çıkınca denge bozuldu

Serdar BALİ tüm yazıları

Trabzonspor, Gaziantepspor’u da aşıp Avrupa yolunda bir engeli daha geride bırakırken ilk yarıda esen, ikinci yarıda ise düşündüren bir Bordo-Mavili takım izledik.

Yusuf topu nefis bir orta ile Henrique’nin kafasıyla buluşturduğunda dakika 7’yi gösteriyordu. Ama ne yazıkki, bu güzel golü ne taraftarın karışıgı ne de bayan ve çocuklar saha da göremediler.  Taraftarsız maç oynamayı bırak seyredilmiyor bile. Bilinçli taraftar takımının ateşleyici gücü.  Ama taraftarda hareketlerine dikkat etmeli.

Hami Mandıralı doğru bir kararla iyi oynayan takımı bozmadan sahaya çıkardı. Futbolcular da hocalarını utandırmadılar.  İyi oyunlarına devam ettiler.

Gaziantepspor ilk yarıda  çok varlık gösteremedi. Bunda Trabzonspor savunmasının dengeli, orta sahasının çalışkan olmasının da katkısı vardı. Yusuf ve Henrique ile hızlı hücum, buna Olcan ve Adrian’ın katkısı Avrupa’ya gitme yarışı yapan Trabzonspor’a ilk yarıyı 2-0 önde bitirme şansı verdi.

Gaziantepspor ikinci yarı biraz daha derli toplu oynamaya başladı. Bosingwa da arka adelesindeki sakatlıktan oyunu terk edince Gaziantepspor’un baskısı iyice arttı.

Yusuf çıkınca topu ileri taşıma işi Olcan’a kaldı ilk yarıdan daha hareketli olmasına karşın Olcan eski formundan çok uzaktı. Savunma dengesi bozulunca Trabzonspor sıkıntı çekti. Gaziantep’te de Sapara Trabzonspor’u çok zorladı. İkinci yarıdaki oyun son haftaların formda Trabzonsporu’na bence  hiç yakışmadı. İkinci yarının bitimine doğru Bordo-Mavililer bastırdı ama farkı artıramadı. Bu yarıda Karadeniz temszilcisi Olcan, Bourceanu ve Emre Güral ile dört net pozisyondan yararlanamadı.

Önümüzdeki sezonun hazırlığı yapılacaksa Bosingwa Trabzonspor için vazgeçilmez altın değerinde futbolcudur. Savunmanın ortasındaki liberoyu bulmakta sıkıntıdır ama Bosingwa Trabzonspor’un şampiyonluğa koşacak kadrosunun bu mevkide mimarı olacaktır. Yusuf ve bosingwa çıkınca trabzonspor oyunda teslim oldu. Oyuncu degişikliklerinin bir takımı bu kadar değiştirmemesi gerekir.