Deniz Baykal'dan helallik istesene!

Helallik almak, hesabı kapatma gayretinin tezahürüdür. Büyük hesap günü yaklaştıkça küçük hesapların fısıldayışı uyutmaz insanı. Uykunuz ne kadar ağır olursa olsun hafif hesaplar uykunuzun baltasıdır. Nasıl ki el yıkanmadan ekmeğe dokunulmaz; kalp yıkanmadan da hesaplaşılmaz.

Büyük lafları yere dökmeden söyleyelim sonra en minik kırıntısına kadar yemek zorunda kalabiliriz. Midemizin boşluğu öğünle, ruhumuzun boşluğu öğütle kapanır. Hakikat bir öğüttür. Kelimesi olmasa da seni karşına alıp dil dökmese de varlığı nasihattir. Duymaya talip olanın sağırlığı göze batmaz.

Şimdi Cumhuriyet Halk Partisi memuru KK, ılgıt ılgıt esen börek videolarının bir halta yaramadığını anlamış olmalı. Siyaset ufkunu fikirle değil oklavayla açmaya çalışan bir insanın çiğliği bütün hempâlarının CV'sidir.

Kendileri o koltuğa oturuş tarihini hiç unutmaz. Bel altını kazı kazan çalışmalarıyla iğdiş edip koltuğa çöreklenen birinin helallikten bahsetmesi için ayıbını mahremini konfor minderi yaptığı insanın hakkına dolanmaması lazım.

Deniz Baykal'ın siyasi günahı var mıdır vardır. Vesayetin laciverti midir evet! Lakin mahremini deşmek yatak odasından kendine koltuk çıkarmak isteyenlerin leşliği yüzünden de o siyasi günahın hesabını soramıyoruz .

Hoş başka türlü oturma grubundaki koltuğa bile icazetsiz oturamazdı.

Şimdi eskisini getir yenisini götür kampanyasından faydalanmaya çalışan ucuz tüccar gibi helallik istiyor.

İnandığını yaşamaya çalışan insanların hakkı söz konusu olduğunda Danıştay'a topuklayan KK, minarelerden uluttukları zamanları da iç edip "çok da şaapmayın" seçime gidiyoruz diyor.

İçeride öyle büyük kavga var ki hava almaya çıkan ergen gibi sahil boyunda yürüyüp romantik nedametlerle dönüyor. Nedamet dediğime bakmayın, rehavettir o. Eski CHP'nin yaptıkları için helallik istiyor sanki yeni CHP botanik müzesi. Yahu sen önce 15 Temmuz'da terlik partisi lideri olarak, çıkmadığın meydanlardan helallik iste! Tiyatro dediğin o geceden kalan yetimlerden helallik iste! Şehit annelerinden helallik iste!

Diyarbakır Annelerinden, Yasin Börü ve şehit arkadaşlarından, partiniz içinde tacize uğrayan kadınlardan, siyasi tercihleri yüzünden aşağıladığın sanatçılardan öğretmenlerden helallik iste!

İdlib'den gelenler teröristtir dediğinde 2 yaşındaki Erva zeytin ağaçları altında donarak öldü. Erva'dan helallik iste.

Onların cevabı neyse bizim de cevabımız odur!