Kızıl elma dilimi ve soğan söğüşü

Ufuk başlığın genlerinde. Şeref, eğimli arazide çamurda patinaj. Hakikat yaşam savaşı veriyor. Bu saatten sonra toprağın sırtı yere gelmez. Destan yazan kaleme çiklet manisiyle gölge etmeyiniz.

Seçim günleri sirk çadırında fıstık krizine girenleri izliyorum. Muhalefetin Siyaseti, makyajsız yakalanan ünlü yüzüne dönmüş, çırpındıkları kaplardaki malzeme heykel harcından başkası değil.

Pusu, salya okyanusu. Kılıçdaroğlu'nun özgüveni Kandil'in verdiği gaz güveniyle söğüş halinde. Evinde soğan besliyor, nereye çekerse oraya giden el yapımı mobil soğan, göz yaşartıcı siyaset paravanı. Bunların siyaset ömrü ellerindeki soğan pembeleşinceye kadar. Malzemeleri kalmayınca kürsülerden makyaj malzemeleri kurşunları saçıyorlar.

İşi iyice "sol soğan" bayatlığına getirdi. Kızartma tavasında çile çekmesin diye saati 12 bin dolarlık jete soğan bindiren KK'nın tevazusu göz yaşartıyor. Çuvalda yatmasın diye geceliği 100 bin TL'lik süit otelde soğan uyutarak çiftçiye masal okuyor. Kandille söğüş siyasetini saklamak için soğanın suyunu çıkartıp rezilliğin hoş bir tat bırakacağını düşünüyor herhalde.

Ekmeğine kan doğradığınız şehit annelerinin sofralarında soğan kırmak siyaset değil kepazeliktir.

Onlar soğana değil evlatlarına hasret!

Babasının nerede olduğunu soran bir şehit çocuğuna da soğan mı , Demirtaş'a özgürlük diye böğürenlerin karşısında kocaman bir Yasin Börü boşluğuna da soğan mı, Şehit Necmettin öğretmenin öğrencilerine de soğan mı, Aybüke'nin yanık sesiyle bir daha hiç dolmayacak sınıflara soğan mı ?

Soğanın tezgaha geliş fiyatını söğüşleyip PKK'nın tezgahında dilimlendiğini unutturarak siyaset yapanları halk kendi buharına gark edecek.

Ve biliyoruz ki sizin için siyaset PKK'yla cücük bir aşk hikayesi.