Sifonistler!

Acıyarak gülme eski bir duvarın rutubetini kusması gibi, yüzümüzün artığı acıyarak gülme. Yazsan arşivde kir, yazmasan kağıdın şerefine mahcupsun. Sirkte fıstık krizine girmiş hösttebek gibiler kazıyıp yığıp tarlayı talan etmekten başka hedefleri yok. Bendlerini aşmış levsiyat barajları, kazan dairesinin şekilsiz tenekeleri hepsi kibrin kuburunda alçaklığın gururunda uzlaşmış. Bu seçimin sadece bir seçim olmadığı gerçeği yerden ısıtmalı sarmış.

Piyanistleri klozetto aydındı güya lakin aydınlatma sistemi bozuk. Sanatçıları sahne ortasına beyniyle pisleme yarışında. Akademisyenleri 8 kromozomlu sirke sineği gibi halka cahil diyerek konduğu gübrelerin cv'sini veriyor. Sokaklar muhalefetin hoparlörü olmuş iri kıyım sakatat torbalarıyla dolu. Dün bir tanesini gördük.

Huni kolluk kuvvetleri kolu renk renk delirmiş. Gövdesinin üzerindeki kaba etten azade uçuş denemeleri yapan oluşum. Ağzındaki küfrü taşıyan yamalı küfe. Tazyiklenmiş sokağa akmış "Başörtülü ..........." diye böğürüyor. Çöp arabasının unuttuğu bu çuvalları seçime kadar nereye yuvarlayacağımızı şaşırdık.

Beyinsizlik çölünde bir garip safari. Dilleri dışarıda, ses telleri böğürmekten paket lastiği olmuş, tırnaklarıyla böğürlerine faça ata ata ilerliyorlar. Kafalarında buz torbalarıyla anket takibi yapıyorlar. Migrenleri tutuyor, kaybedecek olmaları midelerinde asit fazlası. Allahımm ne yapacaklar yardım edin şunlara.. Bağırsak mahsüllerini Prospektüs Latincesiyle anlatacak değiliz di mi ? Gülünecek taraflarına ilaç yazmak için de hekim olmaya gerek yok.

Şimdi şöyle soralım; Bu ülkeye tuvalet terliği giydirmeyi göze alan sifonistler mi cahil yoksa bu ülkeye zaferlerden başkasını tattırmamış bir liderden yana oy kullanan insanlar mı cahil ..

Yahu bir mezarlık ibriğine duvağı açılmamış gelin muamelesi yapanlar, karton bardağa şiir yazanlar, Sihaların abartıldığını söyleyen işporta çırpıcısı kırıkkafalar cahil olmuyor da, icraate oy vereceğini söyleyen yurt insanı, Anadolu irfanı mı cahil oluyor.

"Çek sifonu gitsin klozetto, dönerse senindir" deyip gülüp geçmenin güzelliğini yaşayın .. :))