Dün bağımlısı zihniyetle bugünü konuşamazsın

Bunların orijinal yalanları eriyince dolgu yaptırıp ayakta tutmaya çalışıyorlar. Ünlü mamül olmakla sanatçı olmak arasındaki farkları niye yazdığımı açıklayacak bir yazı daha yazıyorum. Ne güzel diyordu şair "Yalana o kadar alışmışlar ki , hakikati de yalanla salçalayıp öyle veriyorlar.

Bir oluşum daha çıktı karşımıza. Raf ömrü tükenmiş , beyin kabloları eskimiş koli bandıyla idare ediyor adeta. Kin kanseri, nefret operatörü. Koroyla homurdananların detone solisti.

70 yıldır din bağımlısı insanlar yönetiyor diyor lakin 70 yıldır da adı cihat. Cihat adını Cihangir taburelerinde kulağına fısıldamamışlardır diye düşünüyorum.

70 yıldır inadına tiyatro yapıyoruz diyor. Ya hu niye zorluyorsun kendini istediğini yap ama sıçratmadan yap. Senin tiyatronu 70 yıldır alkışlayan insanlara bu söylediklerin öyle komik geliyor ki inadına gülüyoruz.

Gerçek sahne tozu öksürtmez ; siz toz torbası olmaya talip olmayın yeter ki.

Siz , 70 yıldır yapmaya çalıştığınız dizilerde "İnanan insanları , üfürükçü olarak gösteremediğiniz için höykürüyorsunuz."

Sen kimsin ayrıca , bu ülkenin gurur tablolarına müzmin kara fırça atmaktan başka ne yaptınız?

Cenaze merasimi Ferhan Şensoy'a ait lakin taziyelik zihniyet sizsiniz. Kim ölü , kim diri anlamadım o yüzden.

Düşünün, menfaatleri söz konusu olduğunda birbirlerinin arkasından allı güllü basmalara sarılı cümleler kusan,

Yüz yüze gelmemek için ters düz olan, birbirlerine karşı hasetlikleri, yaptıkları filmlerden daha çok gişe yaptığı için yutmadıkları sahne tozuna bir süpürge tutmak zorunda kalan

Ve sabahları kalktıklarında iki yüzünü de yıkamak zorunda olan zavallı sanatçımsılar bunlar.

Zengin kızlı Fakir oğlanlı hararet içeren ve su kaynatan senaryolarda başrol olmak sanat değildir abajura diyalog yazsanız o da durumu kurtarabilir. Sanatçı değil ünlü mamulsünüz desek ayıp olmaz değil mi (!)

Bu ülkede Yasinler, Fıratlar, Elifler, ölürken her şey çok mu güzeldi göremedik sizi.

Bu ülkede demokrasiyle her şeyin güzel olacağına inandıkları için asfaltlardan kalpleri kazınan şehadet erleri vardı siz o sırada Cihangir tabureleriyle selfie çekiyordunuz sanırım göremediniz. Neredeydiniz diye soruyorlar da..

Adaletsizlikte ve ikiyüzlülükte gösterdiğiniz bu büyük ünlü uyumunu o zaman göremedik...

Magazincilerden kaçabilirsiniz lakin hakikatten asla.

Çok şükür ki bu ülkeyi 70 yıldır;

BİDON bağımlıları değil Din bağımlıları yönetiyor.

Hadi eyvallah...