Sirk çadırında fıstık krizine girdiler

Kimi beyin takımında parkur eskitiyor, kimi zıbın takımında yedek oyuncu bile değil. Zor zamanlar için biriktirdiğiniz paranın sair zamanlardaki zorluklar için biriktirdiğiniz kelimeler kadar ehemmiyeti yoktur bazen. Öyle zamanlardayız. Kelimelerine bakıyorsun hepsi birer hamam inşaatı. Yazdıklarına bakıyorsun yangında gözden çıkarılmış tarak anonsu. İdeallerine bakıyorsun oyun hamuru açmaya çalışan oklava duruşu. Tırnaklarını boğazlarına geçirmiş kanatarak, kaportası dar yerlerde gezen danalar gibi boğumlanarak "Gitsinler" diye yırtınıyorlar.

Kim bunlar? Bir tane Alibeyköy Enginarı akmış kumanda pili gibi cıvık, hınç koreografisinin artığı olmayacak hareketlerle "Teknofest" için panayır diyor. İnsanları toplamışsınız falan filan! "Panayır" zeka hacmine bakar mısınız, yöresel çerez tabağı boyanmış kozalak, teknolojik devrimlerin fatihlerine, neredeyse çağ kapatıp açacak yeniliklerine kinleniyor.

Ne istiyor acaba diye merak ettim.. İnsanlar yediemin otoparkında yedek parçalara kurdela mı kessin. Sirk çadırında fıstık mı ezsin, hiçbir şeye benzetemediğiniz kelek heykellerinize şiir mi yazsınlar..

Siz bu insanlardan ne istiyorsunuz ! Hasetlik hasatçıları meyveleri kin. Bayır aşağı yozlaşan sıfatlarınızı sergileyeceksiniz onun adı panayır olur. Beyninizi sergileyin desek eksik parçalı oyuncak sepeti standı..

Kayıp sekiz saat Hamburgerilim.

Dikkat ederseniz bütün muhalefetin korku gevişi fazla.. Ne oldu tahmin edebiliyoruz. Korku gevişi yutturmaya çalıştıkları şeyin büyüklüğü kadar yer kaplıyor. Büyükbaş sinek kovalamaca yarışında hepsi. Sakin olun desek de elleriyle yaptıkları kalp şeklinin yanına tansiyon ve şeker eklenmiş durumda. Kılıçdaroğlu 17 25'in kumpas olduğunu yapay zeka ve ses teknikleriyle bir kumpasa uğrayacağının sinyallerini veriyor.

Ekranların sarı oyun hamuru, fırında hamam böceği çobanı eski sürüm ekran kartı da şöyle buyuruyor "Bilmediğiniz hesaplardan gelen görüntülere itibar etmeyin toplu tutuklamalar olabilir". Bak bak bak , okul salonlarında cumaya giden öğrenci avcısı şey mangal yelpazesi gibi tutuşuk.

Ne olmuş olabilir.. Kayıp sekiz saat içinde, sekiz saatlik yediğiniz hamburger turşusundan şüphe duymuyorsak siz hangi ekşiyi yediniz de karın ağrınıza şahit oluyoruz. Zaten milli muhalif olmadığınızı biliyoruz, bu toprakların pusucularına yatacak yer mi gösterdiniz, onların kazmalarında parmak izi olduğunuzu zaten biliyoruz.

Kimlerle oturdunuz ne konuştunuz ne çıkarsa çıksın zaten şaşkınlığımızın şarjı bitik.

Diyelim ki görüntüler var ve ortaya çıktı, kaybedeceğinizden mi korkuyorsunuz. Yahu size bir kötü haberim var "Zaten kaybedeceksiniz". Gerçekten hamburger yediyseniz afiyet olsun yok yemediyseniz ki biz zaten bu soslu yalanlarınızı yememiştik.

Milli olmayan her hamleniz sizi tırmalıyor, sizi ne mutfakta soğan halkasını toplayarak yaptığınız kayıtlar kurtaracak ne de o mezarlık ibriğine benzettiğiniz kalp işareti kurtaracak.

Yüreksiz işler yapıp kalbe sığınmayın. Bir kalp yapmak için girdiğiniz şekil , siyaseten yamulacağınızın fragmanı.